Cēsu novada nevalstikās organizācijas sarosījušās darbam. Pašvaldības mājas lapā iecerēts izveidot sadaļu, kurā pašas organizācijas var atrast viena otru, apmainīties ar informāciju, paziņot lēmumus un notikumus, skaidro Evija Streiča, viena no domubiedru grupas „Cēsu Foruma” dalībniecēm.
-Ikviens aktīvs iedzīvotājs varētu uzzināt sev interesējošās organizācijas koordinātas. Tas nepieciešams tāpēc, ka paši diskusijas dalībnieki jau pirmajā reizē informācijas trūkumu minēja kā būtisku aspektu, kas traucē darboties,-saka E.Streiča.
Aktīvie cēsnieki jau vairākkārt tikušies, lai diksutētu par Cēsu attīstību, par to, kas paveicams.
-Pašvaldība uzklausa sabiedriski aktīvo cēsnieku viedokļus un informāciju. Domes pārstāvji vairākkārt uzsvēruši, ka NVO ir veids, kā komunicēt ar sabiedrību un otrādi. Lai gan domes durvis vienmēr ir bijušas atvērtas, varas pārstāvji norāda, ka ar to vien ir par maz. Vajadzīgs, lai pa šim durvīm arī kāds ienāktu, – atzīst E.Streiča.
Pagaidām kopējām idejā apvienojušās 28 dažādu jomu cēsdnieku grupas, taču ikviens, kurš gatavs darboties sabiedrības labā, aicināts pievienoties, e-pasts: cesuforums@cesis.lv
E.Streiča skaidro, ka ar
nevalstisko organizāciju saprot domubiedru grupas, sabiedriskā labuma organizācijas un aktīvistu apvienības. 13. novembrī notika jau otrā, šo sabiedriski aktīvo ļaužu, tikšanās reize. Tās uzdevums bija diskutēt par informācijas apriti.
Atgādināsim, ka šo NVO sapulci ierosināja domubiedru grupa „Cēsu Forums”, kuras dalībnieku mērķis ir – aktivizēt sabiedrību un iesaistīt to apkārt notiekošajos procesos.
Komentāri