Otrdiena, 16. jūlijs
Vārda dienas: Egons, Egmonts, Egija, Henriks, Heinrihs

Cēsnieki nepiedalās izstādē “Vidzeme 2007”

Druva
23:00
16.04.2007
6

Valmierā Vidzemes olimpiskajā centrā aizvadītās nedēļas nogalē risinājās biznesa dienas “Vidzeme 2007”. Tās organizēja Latvijas tirdzniecības un rūpniecības kameras vietējā nodaļa sadarbībā ar Valmieras pilsētas pašvaldību. “Druva” devās uz izstādi, lai noskaidrotu, kāda ir Cēsu uzņēmēju aktivitāte izstādē, kuru rīkotāji dēvē par reģionālo.

Meklējot rajona uzņēmējus

Ne olimpiskā centra hallē, ne ap to nevienu rajona uzņēmēju atrast neizdevās. Tiesa, tiem varētu pieskaitīt atkritumu apsaimniekošanas organizāciju SIA “ZAAO”, kas darbojas arī Cēsu rajonā un kuras cieto sadzīves atkritumu poligons atrodas Stalbes pagastā, Daibē.

Līgumu nodaļas vadītāja Daiga Grundiņa skaidroja, ka piedalīšanās izstādēs uzņēmumam vajadzīga, jo par sevi jāatgādina nepārtraukti: “Lai arī savas pastāvēšanas gados uzņēmums kļuvis pazīstams un nostiprinājis savas pozīcijas Vidzemē, ik pa laikam nepieciešams apliecināt, ka joprojām esam, ka domājam par attīstību.”

Šajā izstādē uzņēmums akcentēja jaunākos piedāvājumus, un apmeklētāji par tiem izrādīja interesi. Viens no jaunumiem ir speciālie būvgružu maisi, kas ir kā alternatīva lielajiem būvgružu konteineriem.

“Ja paredzams neliels remonts, lielais konteiners nav nepieciešams, var izmantot šos būvgružu maisus, kuros var iebērt tonnu būvgružu. Konteineri aizņem vietu, dažbrīd pat traucē, bet maisus var novietot jebkurā izdevīgā vietā, kas atvieglo darbošanos. Klients samaksā par maisu, kad tas pilns, mūsu mašīna aizbrauc un savāc,” skaidro D.Grundiņa.

Otrais uzņēmuma jauninājums ir speciālie atkritumu maisi 75 un 150 litru tilpumā, kas varētu kalpot kā alternatīva parastajiem atkritumu konteineriem. Šie maisi domāti klientiem, kuriem atkritumu mazāk, kā tas bieži ir lauku sētās, piemēram, tādiem, kam konteiners jāizved tikai reizi gadā. Uzņēmuma pārstāve stāsta, ka šādā situācijā izdevīgāk būtu izmantot maisus: “Tos iegādājoties, cilvēks samaksā arī par aizvešanu. Var sakrāt divus, trīs, tad pa tālruni paziņot mums. Mašīna aizbrauks un maisus savāks. Šos marķētos maisus var pielikt arī pie kaimiņu konteinera. Atkritumu savācēji paņems, zinot, ka par maisu aizvešanu jau samaksāts.”

Arvien aktuālāka kļūst nolietotās sadzīves tehnikas problēma. Cilvēki nezina, kur to likt. Daudzdzīvokļu māju mikrorajonos vecie televizori, radioaparāti un cita sadzīves lietas tiek atstātas pie atkritumu konteineriem, un “manīgi vīriņi” no tām mēģina gūt labumu, sadalot rezerves daļās. Bet L.Grundiņa skaidro, ka tas nav pareizs risinājums. Paņem vajadzīgās detaļas, nevajadzīgas iemet atkritumu konteineros. Pareizāk būtu nodot tehnikas vienību nesadalītu. “ZAAO” tās savāc bez maksas. Ikviens, kuram mājās ir nolietota sadzīves tehnika, sākot no matu fēna līdz pat ledusskapim, var zvanīt un vienoties par laiku, kad uzņēmuma mašīna aizbrauks to savākt.

“Kāds varbūt domā, ka viena matu fēna dēļ jau nebrauksim, bet vajadzības gadījumā savāksim pat to. Ir izstrādāti atkritumu savākšanas maršruti. Pieredze rāda, ka cilvēki labprāt izmanto šo iespēju, it īpaši laukos, kur gadiem daudz kas sakrājies. Pieļauju, ka ne visi ir informēti par šo pakalpojumu, bet tie, kuri uzzina, ir ļoti priecīgi par doto iespēju,” saka L.Grundiņa, piebilstot, ka ar šiem piedāvājumiem varēs iepazīties arī izstādē “Cēsu uzņēmējs”.

Ja uzņēmēju rindās cēsniekus nemanīja, izglītības sektorā bija pārstāvētas visas trīs rajona profesionālās skolas. Tiesa, skolu pārstāvji atzina, ka interese par viņu piedāvājumu ir neliela, vien retais piestājot, lai paņemtu bukletu vai ko pajautātu. Izstādē “Cēsu uzņēmējs” interese esot lielāka, tas, iespējams, tādēļ, ka tad jau tuvāk eksāmenu laiks, un jaunieši aktīvāk sākot domāt par nākamās profesijas izvēli. Cēsu 4.arodviduskola bija izstādījusi audzēkņu darināto lapeni, un vairāki apmeklētāji nākuši interesēties par iespēju pasūtīt dažādus koka izstrādājumus.

Cēsis vai Valmiera

Pēc redzētā nācās secināt, ka Cēsu uzņēmēju vidū kaimiņpilsētā notiekošās aktivitātes nav cieņā. Latvijas tirdzniecības un rūpniecības kameras Valmieras nodaļas vadītājs Juris Sleņģis to skaidroja ar to, ka tūlīt būs izstāde Cēsīs, uzņēmēji koncentrējas tai: “Divas izstādes pēc kārtas laikam nav labākais risinājums, it īpaši, ja pilsētas šķir tikai 30 kilometri. Jādomā, kā nākotnē attīstīt pasākumus. Varbūt pareizāk būtu veidot vienu reģionālo izstādi, to katru gadu rīkojot citā pilsētā, bet tā, lai patiešām būtu pārstāvēts viss reģions.”

To, ka jādomā par izmaiņām, atzina arī Latvijas tirdzniecības un rūpniecības kameras Cēsu nodaļas vadītājs Kārlis Tomsons. Agrāk, kad izstāde Valmierā bijusi rudens pusē, bijis pareizāk, jo tā bijusi kā noslēgums izstāžu sezonai, kas tradicionāli sākusies Cēsīs. Bet divas izstādes pēc kārtas – nav labākais risinājums.

“Katrai izstādei ir savs zīmols, savs skanējums, un nav zināms, vai cits risinājums būs tikpat iecienīts. Nevar veikt kardinālas izmaiņas, tām jānotiek dabiskā ceļā. Cēsu izstādē vēlreiz runāsim ar uzņēmējiem, kādu viņi redz šādu pasākumu nākotni, ko vajadzētu mainīt, ko saglabāt. Varbūt ir vērts atgriezties pie sākuma, kad Cēsu izstāde bija pavasarī, bet Valmieras – rudenī. Šie jautājumi rūpīgi jāizdiskutē,” atzina K.Tomsons.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Saistītie raksti

Ūdenslīdēju mācībās atgādina par drošību pie ūdens

00:00
16.07.2024
6

Šī gada peldēšanās sezonā no ūdenstilpēm izcelti jau 27 bojāgājušie, 2024. gadā līdz šim – 52 cilvēki. Peldsezonā pēdējos trīs gados Valts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) no ūdens izceļ vidēji 50 bojāgājušos. Lai spētu pēc iespējas operatīvāk sniegt palīdzību slīkstošajam vai arī atrast noslīkušo, ūdenslīdēji reizi mēnesī rīko mācības praktisko iemaņu nostiprināšanai. Šonedēļ tās […]

Seminārs "Dīķis kā mazdārziņš"

17:36
15.07.2024
7

SIA “Latvijas Lauku Konsultāciju un Izglītības Cents” zivsaimniecības nodaļa) organizē izglītojošu semināru Cēsīs “Dīķis kā mazdārziņš – ierīkošana un uzturēšana” Norises datums 18.07.2024Ruckas muiža, Piebalgas iela 19, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101Laiks: 10.00 -15.00 Dalībniekiem būs iespējas iegūt zināšanas par zivju audzēšanu, zivju barošanu, par ūdens kvalitātes parametriem, kā izveidot tehniski pareizu zivju dīķi, kā arī […]

Vērtē Ungura veselību

00:00
15.07.2024
25

Ungura, Juvera, Ilzes, Nedža, Tauna un Niniera ezeros šovasar tiek veikta zinātniskā zveja un hidrobioloģiskā izpēte. Pētnieki kontrolzvejā novērtē zivju resursus, ņem ūdens paraugus, lai noteiktu ezera ekoloģisko stāvokli un zivju barības bāzi. Pie Ungura ikvienam bija iespēja parunāties ar pētniekiem, uzklausīt viņu secinājumus. “Ungurs ir viens no Latvijas priecīgākajiem ezeriem. Zivju sabiedrība ir veselīga, […]

Zinātnieki un zemnieki ilgtspējīgai saimniekošanai

00:00
14.07.2024
32

Vairāk nekā pussimts zemnieku ne tikai no Vidzemes bija sabraukuši uz Lauku dienu Agroresursu un ekonomikas institūta (AREI)    Priekuļu pētniecības centrā. Kaut diena bija lietaina, slēpušies zem lietusmēteļiem un lietussargiem, zinātnieku pavadībā dalībnieki izstaigāja kartupeļu, zirņu, kviešu, miežu un rudzu selekcijas un izmēģinājuma laukus, kas tiek apsaimniekoti gan bioloģiskajā, gan integrētajā audzēšanas sistēmā. “Lauku dienā […]

Mārsnēnu teātris turpina ar pārbaudītām vērtībām

00:00
13.07.2024
31

Mārsnēnu teātris šovasar savus skatītājus iepriecināja ar pirmizrādi. “Kazlauckus prot savu darbu” – joku luga vienā cēlienā ir atsauce uz iepriekšējo izrādi “Tapiņa atgriešana”. Sezonas noslēgumā izrādīt jaunāko iestudējumu mārsnēniešiem jau ir tradīcija. Režisore Ingrīda Zilgalve pastāsta, ka “Tapiņa atgriešana” nospēlēta tik daudz reižu – 21 izrāde. Divas no tām aizvadītas Latvijas Brīvdabas etnogrāfiskajā muzejā. […]

Peldošā sala nerisinās āraišniekiem svarīgākās problēmas

00:00
12.07.2024
66

Kuplā skaitā Āraišu ezera apkārtnes iedzīvotāji bija sanākuši uz tikšanos, lai vairāk uzzinātu par pašvaldības uzsākto projektu. Plānots pētīt ūdenstilpi un tajā izveidot peldošu salu, kas veicinās bioloģisko daudzveidību un papildinās sabiedrības izglītošanas iespējas. Peldošā sala Āraišu ezerā tiks izvietota ezera vides stāvokļa uzlabošanai, skaidroja Cēsu novada pašvaldības projekta vadītāja Zane Pīpkalēja. Salā būs putnu […]

Tautas balss

Prieks par sakārtoto un skaisto ielu

17:29
15.07.2024
14
Cēsniece O. raksta:

“Cēsīs, atjaunotajā Bērzaines ielas posmā, ierīkoti glīti soliņi un atkritumu urnas, apkārtne tīra. Jauki tur piesēst. Bērzaines iedzīvotāji beidzot ir ieguvēji. Labi sakārtota gan Gaujas, gan Bērzaines iela. Par to prieks,” pārdomās dalījās seniore, cēsniece O.

Haoss ar pasažieru pārvadājumiem

17:28
15.07.2024
10
Lasītājs J. raksta:

“Ik pa brīdim parādās ziņas, ka nav skaidrs, kas mūspusē nodrošinās sabiedriskā transporta pakalpojumus. Valsts pasūtījumā ar līgumiem un pārsūdzībām tāds juceklis, ka neviens no malas netiek skaidrībā. Jūnija nogalē pakalpojumu atļāva veikt CATA, bet tikai līdz gada beigām. Taču nav dzirdams, ko atbildīgie dara, lai sajukums neturpinātos. Nesaprotu, kā Satiksmes ministrija pieļauj tādu bardaku,” […]

Nevar sagaidīt

16:55
15.07.2024
7
Piebaldzēns raksta:

“Sola un sola, ka Jaunpiebalgā drīz būs gatavs pansionāts, bet kā nav, tā nav. Gan jau vainojami būvnieki, bet žēl, ka vietējai varai nav nekādu iespēju procesu pasteidzināt. Tur būtu gan darba vietas vietējiem, gan pagastā apgrozītos vairāk cilvēku, proti, pie pansionāta iemītniekiem brauktu ciemos tuvinieki, draugi. Tirgotājiem būtu lielāks apgrozījums,” pārdomās dalījās piebaldzēns.

Botāniskais dārzs pilsētas centrā

16:54
15.07.2024
10
Cēsnieks O. raksta:

“Gāju Cēsīs pa Rīgas ielu, mani uzrunāja tūristi, ārzemnieki. Lūdza padomu, kā aizbraukt uz Līgatni, jautāja par Cēsīm. Un prasīja, kā var iekļūt Rīgas ielas botāniskajā dārzā. Jā, tur īpašums, kura adrese ir Rīgas iela 41, aizaudzis ar kokiem, krūmiem. No ielas to nodala dēļu žogs, gājējus šī vieta netraucē, bet iebraucējiem rada dīvainu iespaidu,” […]

Trūkst inženieru

10:49
09.07.2024
23
J. raksta:

“Ziņās televīzijā stāsta, ka Latvijā trūkst augsti kvalificētu speciālistu mežsaimniecībā un lauksaimniecībā. Jau labi zinām, ka trūkst arī celtniecības inženieru, elektroinženieru un līdzīgu profesiju speciālistu. Te nu esam nonākuši ar savu izglītības sistēmu. Ja bērnam skolā neiemāca rēķināt, ja viņš neapgūst fizikas, ķīmijas pamatus, tad vēlāk, protams, neizvēlas studēt inženierzinātnes, profesijas, kas saistītas ar matemātiku, […]

Sludinājumi