Šodien Cēsīs viesosies Lejasreinas departamenta (Francija) delegācija, kuras sastāvā būs 14 Francijas pilsētu mēri, aģentūru LETA informēja Cēsu novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Ieva Karlsberga.
Tā kā vizītes mērķis ir iespējamā Lejasreinas departamenta sadarbība ar Cēsīm kultūras, izglītības un tūrisma jomā, viesi no Francijas apskatīs Cēsu kultūrvēsturiskos objektus, apmeklēs Cēsu 2.pamatskolu un atpūtas kompleksu “Ozolkalns”.
Pieņemšanā, kurā piedalīsies arī Francijas kultūras direktors un Vidzemes plānošanas reģiona pārstāvji, Cēsis pārstāvēs Cēsu novada domes priekšsēdētājs Gints Šķenders, kurš ir arī Vidzemes plānošanas reģiona padomes loceklis. Cēsu 2.pamatskolas apmeklējuma laikā par izglītības attīstību pilsētā viesus informēs Izglītības nodaļas vadītāja Lolita Kokina.
Vidzemes plānošanas reģiona un Lejasreinas departamenta sadarbības līgums tika noslēgts 2005.gadā. Līdz šim sadarbība visveiksmīgāk ir noritējusi kultūras jomā. Vidzemes plānošanas reģions ir izstrādājis kopīgu vides projektu ar Lejasreinas departamentu programmas “Interreg III” ietvaros.
Lejasreinas departaments atrodas Francijā, tā galvenā pilsēta ir Strasbūra. Departaments ietilpst Elzasas reģionā, kas atrodas uz Vācijas un Francijas robežas. Departamenta teritoriālā platība ir gandrīz pieci tūkstoši kvadrātkilometru, un tajā ir apmēram divi miljoni iedzīvotāju.
LETA
Komentāri