Svētdiena, 23. jūnijs
Vārda dienas: Līga

Bez solījumiem. Uzklausīja, skaidroja

Sarmīte Feldmane
23:00
13.10.2023
4
Livi2 1

Tikšanās ar Cēsu novada domes vadību Drabešu pagasta Līvos bija ieinteresējusi teju pussimts apkārtējo iedzīvotāju. Līdz šim te šādas tikšanās nav bijušas, savulaik gan līvēnieši nāca kopā un ar vietējās varas pārstāvjiem sprieda par attīstību un problēmām.

Pirms tikšanās iedzīvotāji “Druvai” uzsvēra, ka domes vadībai vajadzētu pateikt, lai nelielās, ko izdarījuši, to katrs redz un zina, bet  vairāk stāsta, ko dara un darīs. Sarunu vakarā    atbildēt uz jautājumiem un uzklausīt iedzīvotājus bija atbraucis novada domes priekšsēdētājs Jānis Ro­zenbergs, vietniece Inese Suija-Markova, pašvaldības izpilddirektore Līga Bukovska, vietniece Baiba Eglīte, klāt bija Amatas apvienības pārvaldes vadītāja Elita Eglīte.

Vispirms J.Rozenbergs izstāstīja, ka tiek veidota Cēsu novada pārvaldības struktūra, cik finansējuma nepieciešams, lai visā novadā iedzīvotāji saņemtu vienādus pakalpojumus, ko pašvaldībai nozīmē uzturēt infrastruktūru.

Pašvaldība bija saņēmusi 11 jautājumus, uz kuriem iedzīvotāji gaidīja atbildes, sarunas gaitā izskanēja dažādas tēmas. Domes vadība samulsa, izdzirdot, ka Līvos    kaut ko plānots samazināt. “Bērnudārzs, bibliotēka, feldšerpunkts ir un būs,”stingri sacīja novada vadītājs. Iedzīvotāji ierosināja, ka bibliotēkai vajadzētu kosmētisko remontu, te ir iedzīvotāju tikšanās vieta, notiek izrādes, izstādes. Tā kā iedzīvotāji gatavi iesaistīties, pašvaldības projektos varētu piesaistīt finansējumu. Tāpat līvēnieši interesējās, vai nav plānots Līvus pievienot Cēsīm. J.Rozenbergs skaidroja, ka tas nav vienkārši izdarāms, bet pamazām vien, attīstoties būvniecībai, pilsēta paplašinās.

Plašāka diskusija raisījās par zemesgabalu “Kāres”, kas nodots atsavināšanai. Tas ir lielākais paš­valdības zemes gabals Līvos, tajā bija plānots izveidot sporta laukumu, atpūtas zonu ar celiņu, soliņiem.    E.Eglīte atgādināja, ka sarunā par Līvu attīstību tika balsots, kas vairāk nepieciešams, gājēju celiņš vai sporta laukums, toreiz nobalsoja par celiņu. Tā kā iedzīvotāji iebilda pret pārdošanu un pauda pārliecību, ka sporta laukums ir nepieciešams, domes vadība solīja, ka zemesgabals tiks saglabāts pašvaldības īpašumā, jo pirmajā izsolē pretendentu nebija.

“Laukuma skiču  projekts ir, aktualizēsim tālāk ideju par tā izveidi,” teica apvienības pārvaldes vadītāja.

Ne mazums problēmu iedzīvotājiem rada Putru ielas bēdīgais stāvoklis. E.Eglīte stāstīja, ka sākts projektēt ielas seguma maiņu. “Līviem ir pasūtīti divi tehniskie projekti – Putru un Parka ielas atjaunošanai. Parka ielai ir ļoti slikts segums. Vēsturiski tā bijusi asfaltēta, tagad tajā ir meliorācijas un kanalizācijas sistēmas problēmas, kas būtiski ietekmē seguma kvalitāti, ” skaidroja apvienības vadītāja.

Runājot par ielu apsaimniekošanu, ciema iedzīvotāji stāstīja, cik nekvalitatīvi ziemā tīra ceļus un ielas. Šaurajās ieliņās lielais greiders uzar zālienus, bet ceļus pārvērš vannās ar vaļņiem. Par ceļu stāvokli, uzturēšanu bija daudz jautājumu. Ikvienam skaidrs, tie jāatjauno, jo ar nogreiderēšanu vai bedru aizlāpīšanu līdzēts nebūs. Taču naudas trūkst.

Izskanēja neizpratne, kāpēc ceļmalas vairs nav tā sakoptas, kā bija agrāk, arī kapsētas. E.Eglīte pastāstīja, ka Līvos ir viens sētnieks, viņa teritorija palielinās, šogad jātīra arī jaunais gājēju celiņš. “Vai varēsim tik bieži pļaut,    noteikti nē, neredzu arī vajadzību vasarā padsmit    reizes pļaut. Pļausim teritorijas, kas jāpļauj, un tik reižu, cik nepieciešams. Apvienībā 43 hektāri ir tādi, ko gribam uzturēt kā mauriņu. Ja tie vasarā jānopļauj daudzkārt, cik tas izmaksā,” rosinot parēķināt, sacīja E.Eglīte un piebilda, ka iepriekšējos gados pļaušana bija nodota ārpakalpojumā, šovasar to darīja apvienības darbinieki.

Vairāki jautājumi bija par Agras ciemu, jo tur problēmu netrūkst. Tas veidojies    dārzkopības kooperatīvā, uz meliorētas zemes saceltas mājas, to darot, meliorācijas sistēma izjaukta.    “Šogad meliorācijas bojājumu novēršanai vien iztērēti ap desmit tūkstoši eiro. Ir grūti sakārtot meliorācijas sistēmu, uz kuras ir apbūve,” atgādināja E.Eglīte.
Iedzīvotāji pauda neizpratni, kāpēc Agras ielās tikai vienreiz nokaisīts pretputekļu līdzeklis. Taču, ja vēlas, iedzīvotāji var saņemt līdzekli un paši nokaisīt.

Vēl bija daudzi citi sadzīviski jautājumi – gan par ielu apgaismojumu, kad to ieslēgt, kad izslēgt,    par soliņiem pie dīķa, lai veci cilvēki var apsēsties, par nepieciešamību labiekārtot rotaļu laukumus bērnudārzā, lai bērniem nav jāuzturas karstā saulē, un citi.

Pēc tikšanās Rūdolfs Bondars atzina, ka domes vadības atbildes bijušas izsmeļošas. “Ir sajūta, ka mūs uzklausa. Katram savas problēmas un idejas, bet Līvos daudz gājis uz labo pusi,” “Druvai” sacīja Rūdolfs, bet Nauris Sadausks piebilda: “Paš­valdībai ir jābūt dialogam ar iedzīvotājiem. Arī iedzīvotājiem ir jānāk kopā, jārunā par problēmām, jāizsaka viedoklis, nevis jārunā aiz muguras.” Savukārt Andris Rutkovskis uzsvēra, ka uzzinājis to, kas interesējis, bet    Ingūna Stepanova vērtēja: “Ceru, ka mūs ne tikai uzklausīja, bet arī risinās problēmas.”

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Saistītie raksti

Svētīgus Jāņus!

00:00
23.06.2024
24

Es sasēju lielu sieru,Jāņu dienas gaidīdama;Jāņu dienu izdalījuPa maziemi gabaliem. Nākat šurpu, Jāņa bērni,Nākat lieli, nākat mazi;Lieliem došu alu dzerti,Maziem siera gabaliņu. Nelīst lietus, nelīst lietus,Šodien lietus nevajaga,Salīs manas Jāņu zāles,Salīs paši Jāņu bērni. Brauc, Jānīti, nu uz Rīgu,Nu mēs tevi pavadām;Nāc atkal citu gadu,Tad mēs tevi gaidīsim.

Saules un ēnas saspēle dzīves norisēs un svētkos

00:00
22.06.2024
43

Mārsnēnos Priekuļu apvienības svētkos “MārsnĒNAS – GaismĒNAS” zumēja kā bišu stropā – dienā centrā uzstājās mākslinieciskie kolektīvi, notika radošās darbnīcas, apvienības pagastu amatierteātru izrādes. Svētkus šogad rotāja moto: “Ja ir ēna, tad kaut kur ir arī Saule.” Saule ir arī Priekuļu apvienības logo zīme, tā simbolizē gaismu un siltumu, bet ēna veldzē un atvēsina, un […]

Pieejamība kā iespēja

00:00
21.06.2024
47

Pietrūkst kopīga redzējuma, kā jāveido dabas takas un dabas objekti, lai tie būtu pieejami ikvienam – ne tikai cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, bet arī māmiņām ar bērniem ratiņos vai vecāka gadagājuma ļaudīm,kuriem pastaigai nepieciešams līdzenāks ceļš un vairāk soliņu, kur piesēst, lai pastaigas laikā atpūstos. Tā, izpētot vides pieejamību kultūras mantojuma objektu, dabas taku, ēdināšanas […]

Jāatgādina, lai neatkārtotos

00:00
20.06.2024
55

14.jūnijs šogad bija lietains. Saule slēpās aiz asaru pielietiem mākoņiem, kad daudzviet Latvijā pieminēja 1941.gada represijās svešumā izvestos. Jaunraunā komunistiskā terora upuru piemiņas vietā priekulieši atcerējās uz Sibīriju aizvestos jaunrauniešus, tos, kuri neatgriezās. “Lasot atmiņas par to nakti, kad pārtrūka daudzu Latvijas iedzīvotāju dzīve, nevar palikt vienaldzīgs. Un nekur nepazūd jautājumi – par ko, kāpēc. Šodien […]

Aizvadītajā diennaktī vairākas sadursmes

14:33
19.06.2024
66

Aizvadītajā diennaktī Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes apkalpojamā teritorijā saņemta informācija par 94 gadījumiem, kad iedzīvotāji vērsušies pēc palīdzības policijā vai konstatēts, ka noticis noziedzīgs nodarījums. Reģistrēti 12 ceļu satiksmes negadījumi, kur vienā gadījumā viena cietusi persona. Ceļu satiksmes jomā pieņemti 93 administratīvā pārkāpuma lēmumi, tajā skaitā 34 par ātruma pārsniegšanu, kā arī divos gadījumos […]

Ugunsdzēsējiem glābējiem Vidzemē septiņi izsaukumi

14:30
19.06.2024
34

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 18. jūnija plkst. 6.30 līdz 19. jūnija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona pārvalde saņēma septiņus izsaukumus – divus uz ugunsgrēku dzēšanu, četrus uz glābšanas darbiem un viens izsaukums bija maldinājums. Vakar īsi pēc pusdienām ugunsdzēsēji saņēma izsaukumu uz Smiltenes novada Smiltenes pagastu, kur pēc ceļu satiksmes negadījuma bija […]

Tautas balss

Zināšanas, kas vajadzīgas katram

17:05
18.06.2024
18
Lasītāja G raksta:

“Pagājušajā nedēļā Valmierā ikviens varēja uzzināt un arī praktiski pamācīties, kas tieši darāms krīzes situācijās. Aizsardzības ministrija rīkoja dienu “Bruņojies ar zināšanām”, kur speciālisti tikās ar iedzīvotājiem. Tāds pasākums bija pavisam 14 pilsētās Latvijā, bet mūsu valstī taču ir daudz vairāk pilsētu un visās dzīvo cilvēki, visur vajadzīgas šādas zināšanas, īpaši jau šajā situācijā, kurā […]

Svētkus sarīko pati kopiena

23:01
13.06.2024
22
Svētku apmeklētāja raksta:

“Skujenē bija ļoti skaisti pašu pagasta iedzīvotāju rīkoti svētki. Tur varēja baudīt gan koncertus, gan pamieloties ar vietējo gatavotiem gardumiem, gan redzēt daudz ko citu. Lieliski, ka ir uzņēmīgi, rosīgi cilvēki, kas darbojas savā un citu labā,” ar gandarījumu sacīja svētku apmeklētāja.

Prieks par atjaunoto ielu

23:00
13.06.2024
33
Bērzaines iedzīvotāja raksta:

“Braucu Cēsīs pa jauno Bērzaines ielu un priecājos, cik tā skaista! Tiešām gandarījums, ka atrasta nauda un veikta tik vērienīga pārbūve. Tagad sakārtos Emīla Dārziņa ielu, tad vēl vajadzētu sakārtot to Bērzaines ielas atlikušo daļu, kas ved līdz Gaujas ielai, tad šī apkaime būtu vienkārši fantastiska. Bet laikam jau jāsaprot, ka visu tūlīt nevar gribēt,” […]

Kas par maksu, kas bez maksas

22:59
13.06.2024
25
Lasītājs J. raksta:

“Lasu un domāju, kā tā, uz Cēsu kauju jubilejas koncertu, kur uzstājas vietējie dejotāji, jāpērk biļete, bet Igaunijas mūziķu koncertu varēs klausīties bez maksas. Vai tā ir mūsu paš­valdības godīga attieksme pret iedzīvotājiem,” neapmierinātību pauda lasītājs J.

Senioriem grūti izstaigāt lielus attālumus

22:58
13.06.2024
40
Cēsniece raksta:

“Cēsīs, Palasta un Gaujas iekas krustojumā pie muzeja krātuves, bija soliņš, kur bija ērti mirkli atpūsties, sakārtot pirkumus pēc iznākšanas no “Maxima” veikala un doties kājām mājās. Tagad soliņa vairs nav. Žēl, ka tas noņemts, nepadomājot par vecajiem cilvēkiem, kuriem grūti izstaigāt lielus attālumus, turklāt ar pirkumu maisiņiem rokās. Kopumā pilsētā ir pārāk maz soliņu. […]

Sludinājumi