Trešdiena, 24. aprīlis
Vārda dienas: Visvaldis, Nameda, Ritvaldis, Ritums

Avotu ielejas parks pilnveidojas

Druva
23:00
31.05.2006
1

“Katrs varēja atrast sev piemērotu darbu, jo darāmā bija daudz. Vieni veidoja no akmeņiem avota gultni, citi vāca lapas un zarus, vēl citi zāģēja kokus, izcirta atvases, veica zemes darbus. Katrā ziņā darāmā pietika visiem,” teica J. Sirlaks.

Hipotēku banka jaunajam parkam dāvāja arī košumaugus, ko iestādīja avotu krastos. Stādīšanas darbos iesaistījās arī Cēsu domes priekšsēdētājs Gints Šķenders un Hipotēku bankas valdes priekšsēdētājs Inesis Feiferis, kuri iestādīja košumkrūmu, dodot tam vārdu – “Feifera Šķendera ciprese Savarra”.

Hipotēku bankas filiāļu mārketinga projektu vadītāja Anita Rasiņa pastāstīja, ka šī ir jauka tradīcija, jo banka talkas rīkojot visās pilsētās, kur atrodas bankas filiāles. Cilvēki arvien vairāk novērtējot šo iniciatīvu, aktīvi iesaistoties talkās.

“Uz talkām aicinām savus uzticīgos klientus, un viņi neatsaka palīdzību, ja vien ir laiks. Visās pilsētās cenšamies iesaistīties darbos, kuros top kaut kas jauns. Var jau sniegt finansiālu atbalstu, bet nauda tomēr ir kaut kas netverams. Tāpēc labāk iesaistāmies projektos ar paliekošu vērtību. Ja Cēsu meitas šuj uz svētkiem sev jaunas kleitas, pilsētai jaunu tērpu varam sagādāt visi kopā,” teica A. Rasiņa.

Darbos iesaistījās bankas darbinieki no Cēsīm un Rīgas, netrūka arī vietējo aktīvistu. Talcinieku vidū bija gan skolēni, gan pensionāri, gan citi aktīvisti. Malēniešu kluba pārstāvis Imants Ozoliņš aktīvi iesaistījās vecas gultas izvilkšanā, kas šajā parkā gulēja jau ilgus gadus un bija pamatīgi ieaugusi zemē. Aktīvi rosījās veci un jauni talcinieki. Pēc Saeimas plenārsēdes šurp pastrādāt bija devies arī deputāts Andis Kāposts.

“Jau ilgus gadus mana zemnieku saimniecība sadarbojas ar šo banku, un, saņemot ielūgumu uz talku, sapratu, ka man te jābūt. Bez tam, reti gadās, ka bankas kaut ko dod par brīvu, bet te saņemsim bezmaksas maltīti, tāpēc vien ir vērts strādāt,” smejot atzina A. Kāposts.

A. Rasiņa uzsvēra, ka šī ir laba tradīcija, lai veidotu ciešākas attiecības gan bankas strādājošo vidū, gan starp banku, tās klientiem un tiem, kuriem nav bijusi nekāda saistība ar šo finanšu iestādi.

“Kopīgs darbs ļauj uz cilvēkiem paraudzīties no cita skatu punkta. Rīkojam talkas tajās pilsētās, kur ir mūsu filiāles, un redzam, ka cilvēki arvien aktīvāk iesaistās šajos darbos. Tātad esam trāpījuši uz pareizās nots, un šie darbi turpināsies,” teica A. Rasiņa.

Hipotēku bankas Cēsu filiāles vadītājs Varis Dedumets Avotu ielejas parku nosauca par bankas krustbērnu, jo darbs te notiek otro gadu.

“Patīkami apzināties, ka esam ieguldījuši lielu darbu, lai parks ātrāk taptu gatavs. Izveidojusies laba sadarbība starp banku un Cēsu pašvaldību, un darba rezultāts ir acīm redzams,” teica V. Dedumets.

Arī pilsētas ainavu arhitekts J. Sirlaks atzīmēja šādu talku nozīmību, jo pašvaldībai nav nepieciešamo līdzekļu, lai īstenotu visas ieceres.

“Patīkami, ka ir uzņēmēji, kas atbalsta mūsu vēlmes. Hipotēku banka ne tikai organizēja talku, bet arī uzdāvināja košumkrūmus, ko iestādīt ap izveidotajām avotu gultnēm. Tā soli pa solim jaunais parks iegūst vēlamās aprises,” teica J. Sirlaks.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Saistītie raksti

Seniori svin pavasari

05:14
24.04.2024
31

Nedēļas nogalē Zosēnu senioru klubiņš aicināja uz dzīves svinēšanu pavasarī, pagasta kultūras namā pulcējot gan vietējos seniorus, gan aicinot viesus no Abrupes, Vecpiebalgas, Taurenes un Dzērbenes. Zosēnu senioru klubiņa vadītāja Ilze Cīrule teic, ka izveidojusies brīnišķīga tradīcija svinēt un katram savā gadalaikā aicināt ciemos pie sevis kaimiņu pagastu seniorus, rīkot arī kopīgas ekskursijas. Saietā priecēja […]

IT speciālisti tīklojas arī klātienē

00:00
24.04.2024
60

Modernās tehnoloģijas rada jaunas profesijas un jaunas iespējas Nebijis pasākums notika Cēsīs, Raiņa kvartālā, tur tikās esošie un topošie dažādu līmeņu IT jomas speciālisti, tehnoloģiju entuziasti, studenti, uzņēmēji un ikviens, kam interesē tehnoloģijas un digitalizācija. Pasākumā “IT Waffle Meetup”raisījās sarunas, pieredzes stāsti un diskusijas par karjeras iespējām nozarē, pieprasītām prasmēm un tehnoloģiju iespējām. Būtiska bija […]

Satiekas darba devēji un ņēmēji

00:00
23.04.2024
158

Darba meklētājus Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) akcijā “Sezonas darbi” aicināja tikties ar darba devējiem. NVA Cēsu filiālē interesentus sagaidīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD), akciju sabiedrības “Cēsu alus” un SIA “Green Line Services” pārstāvji. Divu stundu pasākumā darba devēji stāstīja ne tikai par sezonas, bet arī pastāvīga darba piedāvājumiem. Darba meklētāju netrūka. “Cēsu alus” […]

Ugunsdzēsējiem glābējiem Vidzemē 16 izsaukumi

15:43
22.04.2024
34

Aizvadītajās trīs diennaktīs, laika posmā no šī gada 19. aprīļa plkst. 6.30 līdz 22. aprīļa plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona pārvalde saņēma 16 izsaukumus – trīs izsaukumus uz ugunsgrēku dzēšanu un 13 izsaukumus uz glābšanas darbiem. Sestdien plkst. 18.04 saņemts izsaukums uz Madonas novada Cesvaines pagastu, kur divstāvu dzīvojamās mājas otrajā stāvā pie […]

Fiziskās aktivitātes - svarīgākais ieradums labas veselības uzturēšanai

15:27
22.04.2024
34

Uz jautājumu “Kurš no ieradumiem, jūsuprāt, ir vissvarīgākais veselībai?” “Mēness aptiekas” un pētījumu aģentūras “Norstat” veiktajā aptaujā 17% respondentu atbildējuši, ka tās ir regulāras fiziskās aktivitātes, savukārt 16% kā svarīgākās norādījuši regulāras veselības pārbaudes. Interesanti, ka fiziskās aktivitātes par svarīgāko ieradumu vīrieši atzinuši divas reizes biežāk nekā sievietes. Visvairāk – 25% – ar fiziskajām aktivitātēm […]

Āraiši ir īpaši, un tādiem tiem jābūt

00:00
22.04.2024
82

Āraisieši vienmēr uzsvēruši piederību īpašajai vietai Āraišiem. Jau desmit gadus aktīvākie iedzīvotāji apvienojušies Āraišu biedrībā, lai kopā risinātu ikdienas problēmas, stiprinātu identitāti un atpazīstamību, veicinātu kopienas un apkārtnes iedzīvotāju līdziesaisti, radošumu un interešu daudzveidību, paplašinātu tūrisma piedāvājumu.    Biedrības rosināti, āraisieši sanāca kopā, lai apspriestu aktuālo. Eva Koljera pastāstīja par aptaujas, kurā viedokli pau­da āraisieši, […]

Tautas balss

Ģimnāzijas remonts ievelkas

09:23
23.04.2024
27
Druva raksta:

“Ļoti ievilcies Cēsu Valsts ģimnāzijas ēkas remonts. Esmu pensionēta skolotāja, mani interesē, vai jaunajā mācību gadā ģimnāzisti varēs atgriezties savā skolā vai mācības būs jāturpina pielāgotajās telpās Raunas ielā. Saprotu, ka tur nav slikti, taču ģimnāzijas tēla veidošanai gan tas par labu nenāk,” pārdomās dalījās seniore.

Dīvainie valodas nepratēji

13:26
16.04.2024
37
5
Druva raksta:

“Pagājušajā nedēļā klausījos televīzijas “Rīta Panorāmu”, kur “Stabilitātes” līderis Rosļikovs stāstīja, ka nav taču jāprasa pusmūža cilvēkiem ar Krievijas pilsonību latviešu valoda. Jaunajiem jā, bet vecāka gadagājuma nē. Sabiedrība Latvijā esot ļoti iekļaujoša, visi tiekot galā. Te nu jāatgādina, ka tiem, kam 75 un vairāk gadu, latviešu valodas eksāmens nav vajadzīgs, var palikt Latvijā arī, […]

Zinām tikai par vienu

12:23
14.04.2024
20
Druva raksta:

“Tagad, kad uzzinām, ka valsts augstās amatpersonas lidojumiem izvēlas arī individuālus pakalpojumus, gribētos zināt, kā rīkojušies premjeri, kas strādāja pirms Kariņa, un arī Valsts prezidenti. Ar kādiem reisiem, publiskiem vai individuāliem, viņi ar savu komandu lidoja? To žurnālisti varētu pastāstīt, varbūt vēl kādam atklātos pārkāpumi,” sprieda seniore.

Rudenī uzbūvē, pavasarī uzrok

12:22
13.04.2024
37
Druva raksta:

“Brīnījos, ka šopavasar Cēsīs, Bērzaines un Satekles ielas krustojumā, atkal raka. Pērn tur izveidoja drošības saliņu, nu visu jauca laukā un pārbūvēja. Jācer, ka tas nesadārdzinās ielas remontu, kas jau tāpat izmaksā daudz. Tādi gadījumi vienmēr raisa izbrīnu. Vai tiešām grūti saplānot, kas kurā vietā jādara, lai nenāktos atkārtoti tērēt naudu,” pārdomās dalījās apkaimes iedzīvotāja.

Neiecietīgais šoferis

12:20
12.04.2024
36
Druva raksta:

“Izlasīju “Hallo, “Druva”” par laipno autobusa šoferi un nodomāju, cik jauki, ja tādi būtu visi. Diemžēl esmu novērojusi, ka ir arī ļoti nelaipni autobusu vadītāji. Tā vienudien autobusā kāpa sieviete ar atbalsta nūjām, ko viņai bija grūti noturēt rokās, tās krita, šoferis tās vairākkārt pacēla, līdz neizturēja un teica – vai visu dienu tā būs […]

Sludinājumi