Pirmdiena, 15. jūlijs
Vārda dienas: Oskars, Ritvars, Anvars

Atbalsta nozīmīgus vides projektus

Druva
23:00
26.04.2007
6

Cēsu pašvaldība pilsētas infrastruktūras sakārtošanā cenšas piesaistīt finansējumu no fondiem Eiropā un tepat Latvijā. Katru gadu projektus iesniedz arī Vides aizsardzības fondā, vairāki gūst atbalstu un saņem finansējumu.

Cēsu domes attīstības plānošanas nodaļas vadītāja un vides speciāliste Inta Ādamsone pastāstīja, ka šajā gadā saņemts atbalsts jau diviem projektiem. 5000 latu piešķirti Pirtsupītes rehabilitācijai, ūdens kvalitātes un bioloģiskās daudzveidības uzlabošanai.

“Projekta mērķis ir sakopt Pirtsupītes apkārtni posmā no veikala “Maxima” līdz Bērzaines ielai. Esam šo teritoriju izpētījuši un konstatējuši, ka šajā upītes posmā ir daži nelikumīgi pieslēgumi, iespējams, pat pieslēgta kanalizācija. Lai to pilnībā kontrolētu, izsludināsim konkursu par īpašu konkrēto vietu apsekošanu. Paredzēts rekonstruēt vairākas caurtekas, kas ir bēdīgā stāvoklī, arī tas veicinās ūdens kvalitātes uzlabošanu. Caurtekas izpētīja jau pērn, kad izstrādāja PHARE projektu lietus ūdens apsaimniekošanas modelim. Firma “Akva Brambis”, kas veica izpēti, deva vērtīgus norādījumus, ko darīt turpmāk,” stāsta I.Ādamsone.

Vides speciāliste piebilst, ka pēc “Maximas” uzbūvēšanas ūdens kvalitāte Pirtsupītē uzlabojusies, jo teritorijā veikti nozīmīgi rekonstrukcijas darbi. Īstenojot jauno projektu, ūdens kvalitātei vajadzētu uzlaboties vēl vairāk, un varbūt beidzot varēs teikt, ka Pirtsupītē tek tīrs ūdens. Tad uzlabosies arī situācija upītes ielejā, kuru gaida lielas pārmaiņas (atgādinām, ka ūdens sliktā kvalitāte bija viens no iebildumiem, izvērtējot jaunās estrādes celtniecību šajā teritorijā).

Teritorijā no veikala “Maxima” līdz Bērzaines ielai paredzēta arī talka, lai sakoptu Pirtsupītes apkārtni, kas dažviet ir ļoti piemēslota. Talka būs tuvākajā laikā, lai vasaru sagaidītu ar sakārtotu teritoriju .

Otrs projekts, kas saņēmis finansējumu 15 tūkstošus latu, ir “Lietus kanalizācijas sistēmas attīstības pilnveidošana, veicot digitalizētu izpēti, inventarizāciju un datu digitalizāciju.”

“Projektā paredzēts veikt pilsētas grāvju inventarizāciju, nosakot to dziļumu, platumu, apaugumu, piesārņojumu, ūdens caurplūdi. Digitālie dati palīdzēs plānot jaunu objektu būvniecību un pilsētas kopējās lietus ūdens novadīšanas sistēmas attīstību,” skaidro I.Ādamsone.

Pašvaldība šim projektam paredzējusi līdzfinansējumu aptuveni 15 tūkstošus latu. Izsludināts konkurss par darbu veikšanu.

Abi projekti jāīsteno līdz gada beigām. I.Ādamsone atzīst, ka tie ir ļoti nozīmīgi lietus kanalizācijas sistēmas apsaimniekošanā.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Saistītie raksti

Zinātnieki un zemnieki ilgtspējīgai saimniekošanai

00:00
14.07.2024
16

Vairāk nekā pussimts zemnieku ne tikai no Vidzemes bija sabraukuši uz Lauku dienu Agroresursu un ekonomikas institūta (AREI)    Priekuļu pētniecības centrā. Kaut diena bija lietaina, slēpušies zem lietusmēteļiem un lietussargiem, zinātnieku pavadībā dalībnieki izstaigāja kartupeļu, zirņu, kviešu, miežu un rudzu selekcijas un izmēģinājuma laukus, kas tiek apsaimniekoti gan bioloģiskajā, gan integrētajā audzēšanas sistēmā. “Lauku dienā […]

Mārsnēnu teātris turpina ar pārbaudītām vērtībām

00:00
13.07.2024
22

Mārsnēnu teātris šovasar savus skatītājus iepriecināja ar pirmizrādi. “Kazlauckus prot savu darbu” – joku luga vienā cēlienā ir atsauce uz iepriekšējo izrādi “Tapiņa atgriešana”. Sezonas noslēgumā izrādīt jaunāko iestudējumu mārsnēniešiem jau ir tradīcija. Režisore Ingrīda Zilgalve pastāsta, ka “Tapiņa atgriešana” nospēlēta tik daudz reižu – 21 izrāde. Divas no tām aizvadītas Latvijas Brīvdabas etnogrāfiskajā muzejā. […]

Peldošā sala nerisinās āraišniekiem svarīgākās problēmas

00:00
12.07.2024
48

Kuplā skaitā Āraišu ezera apkārtnes iedzīvotāji bija sanākuši uz tikšanos, lai vairāk uzzinātu par pašvaldības uzsākto projektu. Plānots pētīt ūdenstilpi un tajā izveidot peldošu salu, kas veicinās bioloģisko daudzveidību un papildinās sabiedrības izglītošanas iespējas. Peldošā sala Āraišu ezerā tiks izvietota ezera vides stāvokļa uzlabošanai, skaidroja Cēsu novada pašvaldības projekta vadītāja Zane Pīpkalēja. Salā būs putnu […]

Raunā satikās “Pļavā”

00:00
11.07.2024
57

Piepildīts vakars un diena – kārtējo reizi var teikt par festivālu “Rodam Raunā”. Šīgada tēma bija “Pļava”, un ikviens varēja pārliecināties, kas tik pļavā nenotiek un ko tā dod mums. Festivāls iesākās ar koncertu Ilvas un Jāņa Lodziņu kolekcijas dārzā. Mierīgajā piektdienas vakarā pēc neliela lietus uz Ances Krauzes un Zigfrīda Muktupāvela koncertprogrammu “Violets”, kur  […]

Cēsis “Lampā” iziet plašu diskusiju loku

00:00
10.07.2024
58
1

Sarunu festivālā “Lampa” Cēsu novada pašvaldība savā sarunu telpā astoņās diskusijās bija izvēlējusies ļotidažādas tēmas: kultūras mantojums, kosmoss, digitālās prasmes, stilīgas mazpilsētas, apritīga būvniecība, bioreģions, kultūra un veselība, izglītība un inovācijas publiskajā pārvaldē. “Sarunu festivāls “Lampa” ir stabila vērtība desmit gadu garumā, tādēļ varam teikt, ka nav “Lampas” bez Cēsīm un Cēsis bez “Lampas”,” teic […]

Aicinām balsot par titula ieguvēju

11:07
09.07.2024
68
1

Sākusies balsošana par titula “Cēsnieks 2024” pretendentiem. Šogad pagodināšanai izvirzīti četri pretendenti. Žūrijas komisija balsošanai izvirzījusi: Natāliju Kramu, ilg­gadējo Cēsu bibliotēkas vadītāju, Vladimiru Kiseļovu, basketbola treneri, Ievu Moricu, sarunu festivāla LAMPA direktori, un Gunitu Bārdu, koncertu un pasākumu režisori, brīvprātīgā darba veicēju. “Cēsnieka” balvu piešķir jau vairāk nekā ceturtdaļgadsimtu. Tas ir uzņēma “Cēsu alus” un […]

Tautas balss

Trūkst inženieru

10:49
09.07.2024
23
J. raksta:

“Ziņās televīzijā stāsta, ka Latvijā trūkst augsti kvalificētu speciālistu mežsaimniecībā un lauksaimniecībā. Jau labi zinām, ka trūkst arī celtniecības inženieru, elektroinženieru un līdzīgu profesiju speciālistu. Te nu esam nonākuši ar savu izglītības sistēmu. Ja bērnam skolā neiemāca rēķināt, ja viņš neapgūst fizikas, ķīmijas pamatus, tad vēlāk, protams, neizvēlas studēt inženierzinātnes, profesijas, kas saistītas ar matemātiku, […]

Nav, no kā ietaupīt

15:13
05.07.2024
23
Seniore raksta:

“Ja cels pievienotās vērtības nodokli, tiem, kas dzīvo pieticīgi, būs vēl grūtāk. Tāpat jau no pensijas nekas nepaliek pāri, kad nopērku pārtiku. Ja tā būs dārgāka, tad vairs par dzīvokli arī nevarēšu samaksāt. No ēdiena neko ietaupīt nevaru, tāpat jau pērku tikai akciju preces,” pauda seniore.

Par ko uztraucas, par ko ne

15:13
05.07.2024
26
Iedzīvotāja raksta:

“Kad Cēsu Pils parkā notiek pasākumi, no centra līdz Festivāla ielai slēdz Lenču ielu. Un neviens neuztraucas, ka vairākas dienas Festivāla ielas iedzīvotājus traucē vēl lielāka satiksmes plūsma. Par Rīgas ielu gan visi raizējas, tur cilvēkiem neesot droši, iemītniekus traucē mašīnu trokšņi. Bet kā ar mums, kas dzīvo Festivāla ielā?” bija neapmierināta iedzīvotāja.

Apburtais loks

15:03
05.07.2024
26
1
Seniore raksta:

“Tomēr cilvēki spēj ietekmēt situāciju. Latvijas Pasts neuzdrošinās slēgt visas nodaļas, tās paliks arī laukos, lasu, pavisam 155. Tomēr 12 slēgšot, vienu no tām arī Cēsīs. Divas mūsu pilsētā neesot obligātas. Jau tā pastā bieži ir rindas, tagad būs vēl garākas. Un tad cilvēki neizvēlas šos pakalpojumus, bet Pasts tik saka, ka cilvēkiem tos nevajag,” […]

Cenas pārāk augstas

15:03
05.07.2024
30
Lasītāja O. raksta:

“Dārzeņaudzētāji saka, ka produkcija dārgāka, jo lielāks pievienotās vērtības nodoklis, kādu laiku bija pieci procenti, tad 12. Taču septiņu procentu palielinājums nav tik liels, lai piemēram, par lauka gurķiem prasītu gandrīz trīs eiro kilo­gramā. Var jau būt lielu uzcenojumu uzliek tirgotāji, tad audzētājiem jārunā ar tiem. Cenām jābūt samērīgām,” pau­da lasītāja O.

Sludinājumi