Policija nodevusi prokuratūrai lietu par krāpniecību un lūgusi sākt kriminālvajāšanu pret kādu 1993.gadā dzimušu valmierieti, kurš, ļaunprātīgi izmantojot uzticēšanos, izkrāpis naudu 11 paziņām, informēja Vidzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Prevencijas grupas vecākā inspektore Dace Jukāma.
Vīrietim piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.
4.februārī Valmieras iecirknī tika saņemts iesniegums, ka 1993.gadā dzimis valmierietis, ļaunprātīgi izmantojot jaunietes uzticēšanos un solot iegūt peļņu, izkrāpis kādai jaunietei ātro kredītu kompānijas izsniegto naudas aizdevumu 200 latu apmērā. Par notikušo sākts kriminālprocess. Izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka jaunietis līdzīgi rīkojies vēl 11 gadījumos.
Gados jaunais valmierietis rīkojies pēc elementāras shēmas – ļaunprātīgi izmantojot zināmu cilvēku uzticēšanos, viņš lūdzis personām noformēt naudas aizdevumu, ko pēc naudas saņemšanas jāpārskaita uz viņa bankas kontu, lai pēc tam viņš aizdoto naudu pats varētu atgriezt aizdevēja kompānijai, jo tā it kā prasa akcijas noteikumi, stāsta Jukāma. Izmeklēšanas laikā par cietušajiem kriminālprocesā atzīti 11 cilvēki no Rūjienas, Valmieras, Alūksnes un Salaspils. Noskaidrots, ka krāpnieciskās darbības vīrietis veicis ilgākā laika posmā, sākot ar 2012.gada septembri. Apkrāptie cilvēki nav pat sapratuši, ka kļuvuši par krāpnieka upuriem līdz brīdim, kad saņēmuši kredītiestādes paziņojumus par naudas atmaksu.
Policija informē, ka gadījumi, kad, izmantojot citas personas internetbankas datus, tiek noslēgti naudas aizdevumi, tiek reģistrēti visā Vidzemes reģiona teritorijā un apkrāptie nebūt nav tikai gados vecāki ļaudis. Par cietušajiem kriminālprocesos atzīti arī 19 un 25 gadus veci jaunieši.
Shēmas, ko izmanto krāpnieki, lai iegūtu internetbankas datus, ir visdažādākās – sākot no darba piedāvājumiem, viltus pirkumiem un uzdošanos par bankas darbiniekiem, līdz pat tik vienkāršai darbībai kā internetbankas kodu kartes izņemšanai no galda atvilktnes, stāsta Jukāma.
Policija iesaka nekad un ne pie kādiem apstākļiem nenodot internetbankas lietotāja datus citām personām, neturēt ne somiņās, ne naudas makos internetbankas kodu kartes kopā ar parolēm, kā arī neiesaistīties sarunās vai sarakstēs, ja tajās cita persona izrāda interesi par jautājumiem, kas skar naudas pārskaitījumus, kredītu ņemšanu vai karšu paroļu nodošanu, brīdina Jukāma.
LETA
Komentāri