Piektdiena, 12. jūlijs
Vārda dienas: Indriķis, Ints, Namejs

Tiesa pabeigusi skatīt lietu par uzņēmēja piekaušanu Siguldas policijas iecirknī

Druva
16:56
17.03.2010
4

Rīgas pilsētas Zemgales priekšpilsētas tiesa vakar pabeigusi krimināllietas izskatīšanu par uzņēmēja Kaspara Ieviņa-Brambja fizisku ietekmēšanu. Viņš 2007.gada jūnijā no galvas traumas mira Siguldas policijas iecirknī.

Kā informēja tiesā, spriedumu šajā lietā plānots pasludināt 13.aprīlī plkst.10.

Vakar abi apsūdzētie bijušie Siguldas policijas iecirkņa darbinieki Jurijs Rudakovs un Juris Stepiņš tiesai teikuši pēdējo vārdu, lūdzot sevi attaisnot. Savukārt prokuratūra viņus tiesas debatēs pieprasījusi atzīt par vainīgiem un notiesāt ar reāliem cietumsodiem.

Kā informēja tiesā, Rudakovam par Ieviņa-Brambja fizisku ietekmēšanu un dienesta pilnvaru pārsniegšanu prokurore pieprasījusi sešu gadu cietumsodu, bet Stepiņu par valsts amatpersonas bezdarbību, ja tā izraisījusi smagas sekas, lūgts sodīt ar trīs gadu brīvības atņemšanu. Abiem apsūdzētajiem prokurore lūgusi piemērot arī trīs gadu aizliegumu ieņemt noteiktus amatus iekšlietu struktūrā, bet Rudakovam – arī policijas kontroli uz diviem gadiem.

Tāpat valsts apsūdzības uzturētāja savā runā izteikusies par cietušo pieteikto kompensāciju. Prokurore uzskata, ka šis pieteikums ir apmierināms daļēji.

Tiesas debatēs savu runu teicis arī par cietušajiem atzīto uzņēmēja tuvinieku pārstāvis advokāts Saulvedis Vārpiņš. Viņš norādījis, ka lietā jau no paša sākuma esot bijis ļoti daudz neskaidrību. Tostarp Vārpiņš vērsis uzmanību uz to, ka policijas inspektore, kura sākotnēji izmeklēja šo lietu, nodevusi mirušā uzņēmēja sievai izmazgāt nelaiķa drēbes, bet tādējādi, iespējams, zuduši pierādījumi, kas varētu sekmēt taisnības noskaidrošanu. Līdz ar to būtu jāvērtē šīs inspektores atbilstība ieņemamajam amatam, sacīja Vārpiņš.

Kā ziņots, lietas izskatīšana tiesā tika sākta 2009.gada 10.februārī, kad abi apsūdzētie žurnālistiem kategoriski noliedza, ka būtu fiziski ietekmējuši mirušo uzņēmēju.

Cietušo pārstāvis Vārpiņš tiesā iesniedzis pieteikumu par kompensācijas piedziņu no apsūdzētajiem par labu cietušajiem. Prasītās kompensācijas apmērus gan Vārpiņš žurnālistiem iepriekš atteicās izpaust, tomēr vēlāk aģentūra LETA noskaidroja, ka saskaņā ar šo pieteikumu cietušie no Rudakova un Stepiņa vēlas piedzīt morālā kaitējuma kompensāciju 200 000 latu apmērā. Tāpat kompensācijas pieteikumā no abiem bijušajiem policistiem prasīts piedzīt 16 355 latus uzņēmēja bēru izdevumiem, mantiskos zaudējumus mirušā vīrieša dēla rehabilitācijai 3713 latu apmērā un vēl aptuveni 73 600 latus, kurus uzņēmējs, pēc cietušo domām, būtu nopelnījis, būdams dzīvs, laika posmā no 2007.gada 18.jūnija līdz 2009.gada 31.janvārim.

Pēc aģentūras LETA rīcībā esošajām ziņām, mirušā uzņēmēja sieva pieteikumā par kompensācijas piedziņu arī prasījusi no policistiem katru mēnesi piedzīt 4000 latu mantiskos zaudējumus līdz brīdim, kamēr viņa būs noslēgusi jaunas laulības. Tāpat no Stepiņa un Rudakova tiek prasīts piedzīt mirušā uzņēmēja bērnu uzturēšanai nepieciešamo minimālo līdzekļu apmēru ik mēnesi līdz 2018.gadam.

Jau ziņots, ka saskaņā ar Ģenerālprokuratūras sniegto informāciju vienam no nu jau bijušajiem policistiem apsūdzība uzrādīta pēc Krimināllikuma (KL) 125.panta 3.daļas – par tīša smaga miesas bojājuma nodarīšanu, kas vainīgā neuzmanības dēļ bijis par iemeslu cietušā nāvei. Minētais likuma pants paredz sodu – brīvības atņemšanu uz laiku no trim līdz 15 gadiem un ar policijas kontroli uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

Tāpat apsūdzība viņam uzrādīta pēc KL 317.panta 2.daļas – par dienesta pilnvaru pārsniegšanu, ja šīs darbības izraisījušas smagas sekas vai ja tās saistītas ar vardarbību vai ar vardarbības piedraudējumu. Saskaņā ar likumu par šādu nodarījumu vainīgā persona var tikt sodīta ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz desmit gadiem vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu līdz 200 minimālajām mēnešalgām, atņemot tiesības ieņemt noteiktus amatus uz laiku no viena gada līdz pieciem gadiem vai bez tā.

Savukārt otram bijušajam policistam apsūdzība uzrādīta pēc KL 319.panta 2.daļas – par valsts amatpersonas pienākumu nepildīšanu, ja tā izraisījusi smagas sekas. Likums par šo nodarījumu paredz sodu – brīvības atņemšanu uz laiku līdz sešiem gadiem vai piespiedu darbu, vai naudas sodu līdz 100 minimālajām mēnešalgām, atņemot tiesības ieņemt noteiktus amatus uz laiku no viena gada līdz pieciem gadiem vai bez tā.

Kā liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija, pret trešo aizdomās turamo – Valdi Mežkungu – Rīgas rajona prokuratūrā kriminālprocess tika izbeigts noziedzīga nodarījuma sastāva trūkuma dēļ. Mežkungam tagad lietā piemērots liecinieka statuss.

Abi nu jau apsūdzētie likumsargi pēc veiktās disciplinārizmeklēšanas no darba policijā tika atbrīvoti, bet pret Mežkungu disciplinārlieta vispār netika ierosināta. Savukārt Siguldas policijas priekšnieka vietniekam tika piemērots disciplinārsods – brīdinājums par neatbilstību ieņemamajam amatam vājas padoto darba kontroles dēļ. Iepriekš medijiem gan nebija sniegta informācija par vēl kādas personas saistību ar šo lietu, izņemot trīs iepriekšminētās personas.

Kā ziņots, uzņēmējs nomira 2007.gada 18.jūnijā policijas iecirknī. Izmeklēšanā tika noskaidrots, ka vīrieša nāves iemesls ir galvas smadzeņu trauma, kas gūta laikā, kad viņš atradies iecirknī.

Trīs aizdomās turamie Siguldas policisti – Stepiņš, Rudakovs un Mežkungs – tika aizturēti 2007.gada 27.jūnijā un sākotnēji apcietināti, bet jau jūlijā tiesa viņus atbrīvoja, kā drošības līdzekli piemērojot policijas uzraudzību.

Kā iepriekš, atsaucoties uz neoficiālu informāciju, ziņoja Latvijas Televīzija, uzņēmējs esot bijis iesaistīts kautiņā spēļu zālē. Pēc tam viņš pārradies mājās un sūdzējies par sliktu pašsajūtu. Vīrieša kaimiņi izsaukuši Pašvaldības policiju, kas cietušo nogādājusi vietējā slimnīcā. Tur viņš apsekots, taču traumas nav konstatētas. Ārsta apskate gan oficiāli dokumentos nav fiksēta. Pēc tam vīrietis nogādāts policijas iecirknī, kur naktī uz 18.jūniju miris.

Pēc LETA

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Saistītie raksti

Valmieras novadā policija izņem nereģistrētus ieročus un munīciju

12:57
04.07.2024
82

Vakar, 3.jūlijā, Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Rietumvidzemes iecirkņa izmeklēšanas nodaļas amatpersonas veica kratīšanu kādā privātmājā Valmieras novadā un izņēma vairākus nereģistrētus šaujamieročus un munīciju. Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Rietumvidzemes iecirkņa rīcībā bija informācija par iespējamu nelegālu ieroču uzglabāšanu. Lai pārbaudītu informāciju, iepriekš uzsāktā kriminālprocesa ietvaros, vakar, 3.jūlijā, Valsts policijas amatpersonas ieradās Valmieras novadā, […]

Par laupīšanu grupā policija Valmierā aiztur divus vīriešus

09:10
02.07.2024
62

Aizvadītajā piektdienā Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Rietumvidzemes iecirkņa amatpersonas par laupīšanu grupā Valmierā aizturēja divus vīriešus, kuri, pielietojot vardarbību, aplaupīja kādu vīrieti. Par notikušo sākts kriminālprocess, izmeklēšana kriminālprocesā turpinās. Aizvadītajā piektdienā, 28.jūnijā, ap pulksten 16.17 Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Rietumvidzemes iecirkņa amatpersonas saņēma izsaukumu uz Strazdu ielu, Valmierā, kur, pielietojot vardarbību, tika aplaupīts […]

Pieķerti vairāki autovadītāji alkohola reibumā

12:48
28.06.2024
38

Aizvadītajā diennaktī Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes apkalpojamā teritorijā saņemta informācija par 79 gadījumiem, kad iedzīvotāji vērsušies pēc palīdzības policijā vai konstatēts, ka noticis noziedzīgs nodarījums. Reģistrēti 11 ceļu satiksmes negadījumi, bez fiziski cietušām personām. Ceļu satiksmes jomā pieņemti 129 administratīvā pārkāpuma lēmumi, tajā skaitā 64 par ātruma pārsniegšanu, kā arī trīs gadījumos transportlīdzekļu vadītāji […]

Aizvadītajās dienās dažādi noziegumi un negadījumi

10:31
25.06.2024
82

Aizvadītajās dienās Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes apkalpojamā teritorijā saņemta informācija par 423 gadījumiem, kad iedzīvotāji vērsušies pēc palīdzības policijā vai konstatēts, ka noticis noziedzīgs nodarījums. Reģistrēti 29 ceļu satiksmes negadījumi, kur vienā gadījumā viena cietusi persona. Ceļu satiksmes jomā pieņemts 397 administratīvā pārkāpuma lēmums, tajā skaitā 223 par ātruma pārsniegšanu, kā arī 11 gadījumos […]

Aizvadītajā diennaktī vairākas sadursmes

14:33
19.06.2024
88

Aizvadītajā diennaktī Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes apkalpojamā teritorijā saņemta informācija par 94 gadījumiem, kad iedzīvotāji vērsušies pēc palīdzības policijā vai konstatēts, ka noticis noziedzīgs nodarījums. Reģistrēti 12 ceļu satiksmes negadījumi, kur vienā gadījumā viena cietusi persona. Ceļu satiksmes jomā pieņemti 93 administratīvā pārkāpuma lēmumi, tajā skaitā 34 par ātruma pārsniegšanu, kā arī divos gadījumos […]

Krāpnieki uzdodas par Valsts policijas amatpersonu un sūta viltus foto ar dienesta apliecību

20:23
13.06.2024
60

Joprojām Valsts policija iegūst informāciju no iedzīvotājiem par saņemtiem telefona zvaniem no nepazīstamām personām, kuras uzdodas par tiesībsargājošo iestāžu, tostarp Valsts policijas amatpersonām un bieži tērzēšanas platformā “WhatsApp” nosūta viltus fotogrāfijas ar it kā Valsts policijas dienesta apliecībām. Iedzīvotāji lielākoties ir vērīgi un informēti par telefonkrāpšanas riskiem, neatklājot zvanītājiem prasītos datus un pārtraukuši sarunu. Otrdien, […]

Tautas balss

Trūkst inženieru

10:49
09.07.2024
20
J. raksta:

“Ziņās televīzijā stāsta, ka Latvijā trūkst augsti kvalificētu speciālistu mežsaimniecībā un lauksaimniecībā. Jau labi zinām, ka trūkst arī celtniecības inženieru, elektroinženieru un līdzīgu profesiju speciālistu. Te nu esam nonākuši ar savu izglītības sistēmu. Ja bērnam skolā neiemāca rēķināt, ja viņš neapgūst fizikas, ķīmijas pamatus, tad vēlāk, protams, neizvēlas studēt inženierzinātnes, profesijas, kas saistītas ar matemātiku, […]

Nav, no kā ietaupīt

15:13
05.07.2024
23
Seniore raksta:

“Ja cels pievienotās vērtības nodokli, tiem, kas dzīvo pieticīgi, būs vēl grūtāk. Tāpat jau no pensijas nekas nepaliek pāri, kad nopērku pārtiku. Ja tā būs dārgāka, tad vairs par dzīvokli arī nevarēšu samaksāt. No ēdiena neko ietaupīt nevaru, tāpat jau pērku tikai akciju preces,” pauda seniore.

Par ko uztraucas, par ko ne

15:13
05.07.2024
26
Iedzīvotāja raksta:

“Kad Cēsu Pils parkā notiek pasākumi, no centra līdz Festivāla ielai slēdz Lenču ielu. Un neviens neuztraucas, ka vairākas dienas Festivāla ielas iedzīvotājus traucē vēl lielāka satiksmes plūsma. Par Rīgas ielu gan visi raizējas, tur cilvēkiem neesot droši, iemītniekus traucē mašīnu trokšņi. Bet kā ar mums, kas dzīvo Festivāla ielā?” bija neapmierināta iedzīvotāja.

Apburtais loks

15:03
05.07.2024
25
1
Seniore raksta:

“Tomēr cilvēki spēj ietekmēt situāciju. Latvijas Pasts neuzdrošinās slēgt visas nodaļas, tās paliks arī laukos, lasu, pavisam 155. Tomēr 12 slēgšot, vienu no tām arī Cēsīs. Divas mūsu pilsētā neesot obligātas. Jau tā pastā bieži ir rindas, tagad būs vēl garākas. Un tad cilvēki neizvēlas šos pakalpojumus, bet Pasts tik saka, ka cilvēkiem tos nevajag,” […]

Cenas pārāk augstas

15:03
05.07.2024
28
Lasītāja O. raksta:

“Dārzeņaudzētāji saka, ka produkcija dārgāka, jo lielāks pievienotās vērtības nodoklis, kādu laiku bija pieci procenti, tad 12. Taču septiņu procentu palielinājums nav tik liels, lai piemēram, par lauka gurķiem prasītu gandrīz trīs eiro kilo­gramā. Var jau būt lielu uzcenojumu uzliek tirgotāji, tad audzētājiem jārunā ar tiem. Cenām jābūt samērīgām,” pau­da lasītāja O.

Sludinājumi