Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) darbinieki pēdējās nedēļas laikā ik dienu dodas veikt glābšanas darbus uz ūdens, kā arī noslīkušo cilvēku meklēšanu, aģentūru LETA informēja dienesta Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas priekšniece Inga Vetere.
Glābēji šogad no ūdenskrātuvēm izvilkuši jau 49 personu mirstīgās atliekas, turklāt šis skaitlis atspoguļo tikai to bojā gājušo skaitu, kuru izvilkšanai no ūdens bija nepieciešama VUGD darbinieku palīdzība. Kopumā Latvijā noslīkušo cilvēku ir daudz vairāk.
Piemēram, 25.jūnija vakarā Daugavā pie Ikšķiles apgāzās gumijas laiva, kurā atradās divi jauni vīrieši. Vienam no viņiem izglābties palīdzēja ūdensmotocikla vadītājs, bet otrs noslīka. Gan šajā dienā, gan nākamās piecas dienas ūdenslīdēji viņu bez panākumiem meklēja. Tikai 1.jūlijā vīrieša ķermeni izdevās atrast.
Vakar, 30.jūnijā, Preiļu rajonā pie Ārdavas ezera atpūtās jauniešu kompānija. Viens no puišiem izdomāja atvēsināties dzidrajā ezerā. No peldes jaunietis vairs neatgriezās, bet glābēji viņu atrada apmēram sešus metrus no ezera krasta divu metru dziļumā.
Savukārt vakar Siguldā divi vīrieši devās noskaloties uz Gauju pie Rojas tilta. Peldoties netālu no krasta, 33 gadus vecais vīrietis iekļuva atvarā un no ūdens ārā vairs netika, pastāstīja Vetere.
VUGD aicina iedzīvotājus būt ļoti uzmanīgiem, gan atpūšoties uz ūdens, gan atrodoties pie tā. Rūpējoties par savu drošību, nepieciešams ievērot elementāru piesardzību, jo arī laba peldēt prasme ne vienmēr spēs paglābt nelaimē.
Kā liecina statistika, peldsezonas laikā visbiežāk noslīkst jauni vīrieši. Cilvēki, kuri slikti peld, ir piesardzīgāki, cenšas turēties tuvāk krastam un nepeldēt dziļumā. Savukārt labākie peldētāji ir par sevi pārliecināti, taču neiedomājas, ka ūdenī var sapīties ūdenszālēs vai zvejnieku tīklos, saraut krampji vai rasties problēmas ar sirdsdarbību, skaidroja Vetere.
LETA
Komentāri