Pirmdiena, 17. jūnijs
Vārda dienas: Artūrs, Artis

Tic mīlestībai no pirmā skatiena

Druva
00:00
14.02.2009
3
200902131518122669 1

Priekulieši Anna(23) un Mārtiņš(25) Sasonkini pagājušā gada augustā pēc septiņu gadu draudzēšanās iestūrēja laulības ostā.

Jaunieši saka- viņu ģimenes svētki ir iepazīšanās gadadienas un kāzu jubileja. Abi atzīst- arī Valentīna diena tiek atzīmēta ar svētku vakariņām vai kādu pārsteigumu. -Vai svinat Valentīndienu? Mārtiņš: -Tā ļoti īpaši ne. Laikam vairāk to svinējām mūsu draudzības sākumā. Bet patiesībā jau tie amerikāņu svētki vien ir. Nedaudz kaitina arī komercija, kas šajā laikā īpaši uzbāzīgi aicina pirkt sirsniņas, lācīšus un daudz ko citu.

Anna: -Tas bija aktuāli vidusskolā, bet arī tagad Valentīndienu atzīmējam ar īpašākām vakariņām, apsveikuma kartīti vai dāvaniņu. -Kuri ir jūsu svētki, ko vienmēr atzīmējat?

Mārtiņš: -Tā noteikti ir mūsu iepazīšanās diena. Arī kāzu jubilejas turpmāk svinēsim.

Anna:-Mēs viens otram esam skolas mīlestība. Mācījos desmitajā klasē, kas iepazinos ar Mārtiņu. Kopš tā laika esam faktiski kopā. Jā, pagājis ilgs laiks, kopš esam kopā. – Kā nāca lēmums apprecēties?

Mārtiņš: -Vispirms vēlējāmies sakārtot savu dzīvi. Beidzām skolas, studijas, iekārtojāmies darbā, iegādājāmies savu dzīvokli, lai nebūtu kā precētam pārim vairs jādzīvo pie vecākiem, un tad jutām, ka šim solim esam gatavi.

Anna: -Laikam jau sen zinājām, ka uz šo soli ejam. Tas bija arī naudas jautājums.

-Kas visspilgtāk palicis prātā no kāzu dienas?

Mārtiņš: -Laikam jau mičošana. Vecāki un vedēji bija pacentušies. Tas bija emocionāls mirklis.

Anna: -Man visa kāzu diena patika. Tajā dienā biju pa īstam laimīga. Skaista bija baznīca. Domāju, ka viss izdevās.

-Ticat mīlestībai no pirmā acu skata?

Mārtiņš: -Noteikti, jo tā tas bija manā gadījumā. Pirms iepazinu Annu, redzēju viņu kādā fotogrāfijā un jau tajā mirklī man viņa iekrita sirdī. Vēlāk uzzināju viņas telefona numuru un zvanīju. Biju ļoti uztraucies, bet viss sanāca.

Anna: -Jā, tu biji īsts drosminieks. Man toreiz nemaz vēl nebija mobilā telefona un Mārtiņš man zvanīja uz mājām(smejas). Bet, runājot par pirmo acu skatienu, laikam jau tā ir- vai nu tā ķīmija izveidojas uzreiz, vai nesanāk nekas. – Kas ir mīlestība?

Anna: -Mīlestība ietver sevī daudz dažādu lietu. Tā vispirms ir cieņa pret otru cilvēku. Tā ir uzticēšanās un vēlēšanās otra cilvēka labā darīt visu to labāko. Mīlestība ir sajūta, ka vēlies ar otru būt kopā un visā dalīties. Mārtiņš: -Piekrītu Annai. Mīlestība ir dalīšanās un vēlēšanās visu laiku ar šo cilvēku būt kopā. Taču nav jau arī tā, ka mīlestība ir tikai viss skaistais un rožainais. Mīlestība ir arī strīdi, asaras… Anna: -Patiesībā jau ir divi jēdzieni – mīlestība un iemīlēšanās. Mīlestība ir kaut kas nopietnāks. Tai ir jau kāds pamats, bet iemīlēšanās ir kaut kas gaisīgs.

Mārtiņš: -Iemīlēties var tikpat ātri, cik to cilvēku aizmirst. Bet īsta mīlestība nezūd.

Anna: -Bet mīlestībā ik pa laikam atkal ir jauna iemīlēšanās. Paiet kāds laiks, Mārtiņš kaut ko izdara, un es atkal viņā iemīlos. Taču tāpat attiecībās sveša nav rutīna. Mārtiņš: -Arī mūsu attiecībās bija krīze, bet tajā laikā sapratām, ka viens bez otra dzīvot nespējam. Bet par tādu īstu rutīnu mēs laikam runāt vēl nevaram. Turklāt mūsu dzīvē viskautkas nemitīgi notiek. Katram ir arī savas intereses un aizraušanās, lai tajās sevi piepildītu. -Kas ir svarīgākais divu cilvēku attiecībās?

Mārtiņš: -Galvenais ir ķīmija. Ja tās nav, nav vērts būt kopā. Tad viņi vienkārši nav laimīgi. Dzīvē nereti var sastapt pārus, kuros redzi, ka tās ķīmijas nav, un ir skaidrs, ka viņi ilgi kopā nebūs.

Anna: -Cilvēki vienkārši satiekas. Un ja tas tā notiek, tas nozīmē, ka tā bijis lemts. Domāju, ka nav nekas traks, ja cilvēki šķiras. Ja vajag, tad tā jādara. Bet patiesībā domāju, ka attiecības starp diviem cilvēkiem ir kaut kas svēts.

-Kas ir tas, ko vēlētos kopīgi piedzīvot? Mārtiņš: -Laikam jau tā būtu ceļošana. Nekur daudz abi kopā neesam bijuši. Uz kādu mēnesi divatā aizbraukt no ikdienas vides. Anna: -Būšu pieticīgāka. Gribu, lai ātrāk pienāk vasara, lai mēs abi esam veseli un laimīgi. Tad jau kopā piedzīvosim visu ko.

Mārtiņš: -Tagad galvā jaucas domas par krīzi valstī. Svarīgākais ir šobrīd nezaudēt darbu. Tad jau viss būs kārtībā.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Saistītie raksti

Novada skolēni sadejo Cēsīs. Lietus svētkiem netraucē

14:34
05.06.2024
92

Ap tūkstotim mazu un lielu dejotāju no visa plašā novada 1. jūnijā Cēsu Pils parka estrādē izdejoja Cēsu novada Skolu jaunatnes deju svētkus “Viņi to pa īstam prot”. Svētki notika pēc astoņu gadu pārtraukuma, pulcējot dalībniekus no pašvaldības iestāžu kolektīviem – skolām, kultūras namiem un centriem – Cēsīm, Priekuļiem, Liepas, Straupes, Zaubes, Nī­taures, Drabešiem, Jaunpiebalgas […]

Drosmīgi piedalās runas konkursā “Pūcīte”

06:08
03.06.2024
119

Uzdrošinoties, pilnveidojot publiskās uzstāšanās prasmes, runājot mikrofonā, parādot sevi plašākai auditorijai, pārliecinoties par savām spējām, kā arī sniedzot prieku paši sevi un skatītājiem, 27 pirmsskolas vecuma bērni no visa plašā Cēsu novada piedalījās izteiksmīgās runas konkursā “Pūcīte” Līgatnē, radošajā kvartālā “Zeit”. Konkursa dalībnieki pirms tam jau bija izturējuši atlasi savā pirmsskolas izglītības iestādē. Dalībniekus sagaidīja […]

Skolēnu komandas sacenšas informātikā un matemātikā

07:13
01.06.2024
89

Cēsu Valsts ģimnāzijas (CVĢ) rīkoto Informātikas un matemātikas sacensību “KSIM Cēsis 2024” finālā piedalījās 13 komandas, kas tiesības startēt bija izcīnījušas 83 komandu konkurencē. Mājinieki Cēsu Valsts ģimnā­zijas komanda “Plūktāj­mezglu kviešienvadītāji”, kuru pārstāvēja 12.a klases audzēkņi Kārlis Driba un Rūdolfs Jāvalds un 10.a klases skolnieks Andris Jānis Rozen­bergs, saņēma atzinības rakstu. Pirmo vietu ieguva RTU […]

Jaunas ierosmes gūst abas puses

05:01
30.05.2024
45

Latviešu un dāņu skolotāji cits citu bagātināja pieredzē, tiekoties Erasmus+ sadarbības projekta“Mācīt ikvienu” vizītē Kopenhāgenā. Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijas (DACVĢ) astoņi pedagogi iepazina Dānijas pieredzi diferencēta mācību procesa īstenošanā Lundehusskole­nas pamatskolā Kopenhāgenā. Skolā pastiprinātu uzmanību pievērš individualizēta atbalsta sniegšanai skolēniem, kuri nāk no dažādām sociālajām grupām. Lundehusskolenas direktors Kims Stenholms Paulsens pastāstījis, ka mērķtiecīgi […]

Mazie novada vokālisti satiekas “Cālī”

06:56
26.05.2024
105

Skanīgu balsu piepildīts koncertzāles “Cēsis” kamerzālē pēc vairāku gadu pārtraukuma aizvadīts mazo vokālistu konkurss “Cēsu novada Cālis 2024”. Tajā paši jaunākie vokālisti plašākai auditorijai varēja parādīt savu talantu. Konkursu rīkoja Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas atbalsta biedrība sadarbībā ar Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolu (AKCMV). Konkurss jau vairāk nekā 30 gadus notiek dažādos Latvijas novados, […]

Jaunais pianists starptautiskā konkursā iegūst absolūto pirmo vietu

05:55
23.05.2024
204

Gustavs Kalējs, Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas 3.klavieru klases audzēknis, ieguvis absolūto 1.vietu (99 punkti no 100) starptautiskajā pianistu konkursā “Orbetello Piano Competition” . Konkursā, kas notika Orbetello pilsētā Itālijā, Gustavs bija vienīgais Latvijas pārstāvis. Viņa pedagoģe Ilze Mazkalna pastāsta, ka jaunais pianists startēja konkursa A grupā, kurā piedalījās 31 dalībnieks no 14 valstīm. “Konkursantus […]

Tautas balss

Svētkus sarīko pati kopiena

23:01
13.06.2024
19
Svētku apmeklētāja raksta:

“Skujenē bija ļoti skaisti pašu pagasta iedzīvotāju rīkoti svētki. Tur varēja baudīt gan koncertus, gan pamieloties ar vietējo gatavotiem gardumiem, gan redzēt daudz ko citu. Lieliski, ka ir uzņēmīgi, rosīgi cilvēki, kas darbojas savā un citu labā,” ar gandarījumu sacīja svētku apmeklētāja.

Prieks par atjaunoto ielu

23:00
13.06.2024
28
Bērzaines iedzīvotāja raksta:

“Braucu Cēsīs pa jauno Bērzaines ielu un priecājos, cik tā skaista! Tiešām gandarījums, ka atrasta nauda un veikta tik vērienīga pārbūve. Tagad sakārtos Emīla Dārziņa ielu, tad vēl vajadzētu sakārtot to Bērzaines ielas atlikušo daļu, kas ved līdz Gaujas ielai, tad šī apkaime būtu vienkārši fantastiska. Bet laikam jau jāsaprot, ka visu tūlīt nevar gribēt,” […]

Kas par maksu, kas bez maksas

22:59
13.06.2024
20
Lasītājs J. raksta:

“Lasu un domāju, kā tā, uz Cēsu kauju jubilejas koncertu, kur uzstājas vietējie dejotāji, jāpērk biļete, bet Igaunijas mūziķu koncertu varēs klausīties bez maksas. Vai tā ir mūsu paš­valdības godīga attieksme pret iedzīvotājiem,” neapmierinātību pauda lasītājs J.

Senioriem grūti izstaigāt lielus attālumus

22:58
13.06.2024
33
1
Cēsniece raksta:

“Cēsīs, Palasta un Gaujas iekas krustojumā pie muzeja krātuves, bija soliņš, kur bija ērti mirkli atpūsties, sakārtot pirkumus pēc iznākšanas no “Maxima” veikala un doties kājām mājās. Tagad soliņa vairs nav. Žēl, ka tas noņemts, nepadomājot par vecajiem cilvēkiem, kuriem grūti izstaigāt lielus attālumus, turklāt ar pirkumu maisiņiem rokās. Kopumā pilsētā ir pārāk maz soliņu. […]

Neieklausās iedzīvotājos

13:05
07.06.2024
80
2
Cēsniece Z. raksta:

“Izlasīju otrdienas “Druvā” Annas Kolas viedokli par Cēsu Vienības laukumu. Ne jau viņa vienīgā domā, kā iekārtojums nav pievilcīgs, bet nav jēgas neko teikt. Domē domā, ka tikai viņi saprot, kā labi un pareizi. Man arī šķiet, ka mūsu senajai pilsētai nepiederas ne tie soliņi, ne daudzie karogi. Tāpat joprojām nesaprotu, kāpēc bija jānoņem soliņi, […]

Sludinājumi