Sestdiena, 13. jūlijs
Vārda dienas: Margrieta, Margarita

Skolotāju dienas svinības

Mairita Kaņepe
12:47
09.10.2015
38
74k6689 1

Skolotāju dienas priekšvakarā Amatas novada dome sagādāja skaistas svinības novada pedagogiem. Jau pati satikšanās vieta bija daudzsološa – Amatas pamatskolas apvienošanai gatavotais skolas nams Ieriķu centrā.

Vasarā veiktie un rudenī turpinātie pārbūves darbi klasēs vēl nav pabeigti, bet skolas sarīkojumu zāle jau ir izkrāsota un iekārtota. Lielā telpa ēkas trešajā stāvā ir gaiša un laistās priecīgās krāsās – tāda tā sagaidīja pedagogus no izglītības iestādēm kā Amatas upes labajā, tā kreisajā krastā.

Amatas novada nelielajos pagastu centros skolas nav lielas, klases, bērnudārzu grupas tajās ne vienmēr piepildītas. Amatas pamatskola, apvienota ar pirmsskolas grupām, Ieriķu skolas namu pēc tā atvēršanas apdzīvos pilnībā, bet divas pirmsskolas grupas turpinās darboties jau vēsturiski ierastajā namā Ģikšos.
Skolotāju dienas svētku dalībniekiem vēl nebija iespējas novērtēt, cik vērienīgas pārmaiņas ir notikušas remontu gaitā, bet to, ka ieceres bijušas lielas un tālejošas, tāpat varēja jaust. Savukārt to, ka pašvaldība iecerējusi nopietnu pagriezienu Amatas pamatskolas vēsturē, varēja jaust no novada pašvaldības priekšsēdētājas Elitas Eglītes sacītā. Viņa vēlreiz apliecināja, ka šī un vēl citas reformas izglītības iestādēs novadā tiek veiktas, sabiedrību informējot un saņemot tās piekrišanu.

“Lauku sabiedrība ir vienota. Amatas pamatskolas skolotāju kolektīvs, skolēnu vecāki ir saprotoši, redzot, ka remontdarbi Ieriķu ēkā neiet tik ātri, kā gribētos. Taču man nav bijis jātaisnojas par to, kas pagaidām aizkavējies,” svētku reizē pateicīga savējiem novada iedzīvotājiem bija Amatas novada domes priekšsēdētāja Elita Eglīte. “Šīs vasaras lielais uzdevums drīz būs padarīts, un es jūtu, ka Amatas pamatskolas skolotāju sirds jau ir šeit. Pats padarītais darbs rada kopības sajūtu. Nav velti iets uz mērķi,” vērtēja Elita Eglīte. Nelielajā uzrunā viņa pieminēja arī iepriekšējās dienas vizīti Izglītības un zinātnes ministrijā, lai izsekotu tam, kāds būs skolotāju atalgojuma jaunais modelis un izteiktu savus apsvērumus ministrijā. Svētku dienā šajā tēmā iedziļināšanās nenotika, atstājot to darbdienām.

No pedagogiem priekšsēdētāja par savu veikumu izglītības stratēģiju kaldināšanā saņēma simbolisku priekšmetu. Tas bija krekliņš ar uzrakstu “Nepārsniedz ātrumu 24 h diennaktī, lai tiekam līdzi”.

Par skolotāju – publiskas profesijas cilvēku – darba dienām sakāmais bija Amatas novada pašvaldības Apvienotās izglītības pārvaldes vadītājai Dinai Dombrovskai. Viņa novērtēja, ka svētkos sanākušie mirdz arī savā darbā. “Tas, ka skolotājs mirdz, ir ļoti svarīgi bērniem un viņu vecākiem,” sacīja vadītāja. Tālāk sakāmais bija pašiem kolēģiem. Pedagogiem apaļās darba jubilejās tika nolasīti kolēģu rakstīti vārdi un novēlējumi no darbabiedriem Amatas novada skolās un bērnudārzos. Jubilāru, labu vārdu un ziedu todien bija daudz.

Amatas novada domes sagādātā lielā dāvana bija muzikāli iedvesmojoša. Skolotāju priekšā nāca Liepājas teātra pazīstamie aktieri – Edgars Pujāts un Inese Kučinska. Viņi dziedāja vidējai un vecākai paaudzei labi zināmas dziesmas. To vārdos varēja rast dziļdomību un arī draiskus piesitienus. Aktieri saņēma aplausus, arī atsaucību, klausītāji viņiem dziedāja līdzi. Svētku mirkļi bija gaiši un dvēseliski.

Svētku dienas izskaņa pagāja sarunās pie kafijas galda, apspriežot pagātnes notikumus, nemiera pilno skolu šodienu. Tika kaldināti plāni arī nākotnei.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Saistītie raksti

…no Amatas uz Tūju un tālāk – prom vasarā!

05:17
03.07.2024
37

Skanīgs, sportisks un zaļš šogad izvērtās mācību gada noslēgums Amatas pamatskolā. “Baudījām programmas “Latvijas skolas soma” kultūr­izglītojošās pr­og­ram­mas “Leģendas mūzikā” un “Instrumentu karnevāls”. Skolas direktoram Valdim Nītiņam izdevās ambiciozais, skolēnus tik ļoti intriģējošais divu dienu Vidzemes jūrmalas piedzīvojums: pārgājiens ar nakšņošanu teltīs, pašu gatavotām vakariņām un brokastīm,” tā par atraktīvo skolas mācību gada noslēgumu pastāsta […]

Sapnis par savu mini zoo

10:10
25.06.2024
303
1

Sandijs Polis teic – nav labākas, skaistākas un mierpilnākas vietas uz pasaules par Ieriķiem. Jaunietis ir īsts ieriķietis, te arī šogad absolvē Amatas pamatskolu. “Visa mana dzīve ritējusi pa un ap Ieriķiem. Te noteikti ir vieta, kur rast īstu mieru un ļaut vaļu emocijām. Ieriķos var iziet ārā kopā ar draugiem, bieži apmeklējam sporta laukumu […]

Jauniešiem svarīga iekļaujoša sabiedrība

06:16
19.06.2024
78

Kā jauniešus ar ierobežotām iespējām iekļaut jaunatnes darbā un sabiedrībā kopumā un kādas metodes, strādājot ar šo iedzīvotāju grupu, būtu labākās, tāda bija galvenā tēma Vidzemes nevalstisko organizāciju forumā. Pasākums Liepas jauniešu centrā “Apelsīns” pulcēja 40 pārstāvjus no Cēsu, Valmieras, Lim­bažu, Smiltenes novada un Rīgas organizācijām. Tēma ir plaša, jaunieši ar ierobežotām iespējām nav tikai […]

Švīkas sirds rotaļpagalmā

00:00
18.06.2024
52

Bērni apgūst dažādas vizuālās mākslas tehnikas, bet galvenais ir katra īpašās izpausmes Ar izstādes “Švīkas sirds rotaļpagalmā” atklāšanu CATA kultūras namā vēl vienu māksliniecisko gadu noslēdz Daigas Jirgensones vadītā mākslas darb­nīca “9 kaķi”. Izstādes atklāšana ir kā svētki pēc padarītā darba, kur bērniem ir iespēja pabūt ar saviem vecākiem un vecvecākiem, kā arī gandarījums redzēt […]

Novada skolēni sadejo Cēsīs. Lietus svētkiem netraucē

14:34
05.06.2024
121

Ap tūkstotim mazu un lielu dejotāju no visa plašā novada 1. jūnijā Cēsu Pils parka estrādē izdejoja Cēsu novada Skolu jaunatnes deju svētkus “Viņi to pa īstam prot”. Svētki notika pēc astoņu gadu pārtraukuma, pulcējot dalībniekus no pašvaldības iestāžu kolektīviem – skolām, kultūras namiem un centriem – Cēsīm, Priekuļiem, Liepas, Straupes, Zaubes, Nī­taures, Drabešiem, Jaunpiebalgas […]

Drosmīgi piedalās runas konkursā “Pūcīte”

06:08
03.06.2024
140

Uzdrošinoties, pilnveidojot publiskās uzstāšanās prasmes, runājot mikrofonā, parādot sevi plašākai auditorijai, pārliecinoties par savām spējām, kā arī sniedzot prieku paši sevi un skatītājiem, 27 pirmsskolas vecuma bērni no visa plašā Cēsu novada piedalījās izteiksmīgās runas konkursā “Pūcīte” Līgatnē, radošajā kvartālā “Zeit”. Konkursa dalībnieki pirms tam jau bija izturējuši atlasi savā pirmsskolas izglītības iestādē. Dalībniekus sagaidīja […]

Tautas balss

Trūkst inženieru

10:49
09.07.2024
20
J. raksta:

“Ziņās televīzijā stāsta, ka Latvijā trūkst augsti kvalificētu speciālistu mežsaimniecībā un lauksaimniecībā. Jau labi zinām, ka trūkst arī celtniecības inženieru, elektroinženieru un līdzīgu profesiju speciālistu. Te nu esam nonākuši ar savu izglītības sistēmu. Ja bērnam skolā neiemāca rēķināt, ja viņš neapgūst fizikas, ķīmijas pamatus, tad vēlāk, protams, neizvēlas studēt inženierzinātnes, profesijas, kas saistītas ar matemātiku, […]

Nav, no kā ietaupīt

15:13
05.07.2024
23
Seniore raksta:

“Ja cels pievienotās vērtības nodokli, tiem, kas dzīvo pieticīgi, būs vēl grūtāk. Tāpat jau no pensijas nekas nepaliek pāri, kad nopērku pārtiku. Ja tā būs dārgāka, tad vairs par dzīvokli arī nevarēšu samaksāt. No ēdiena neko ietaupīt nevaru, tāpat jau pērku tikai akciju preces,” pauda seniore.

Par ko uztraucas, par ko ne

15:13
05.07.2024
26
Iedzīvotāja raksta:

“Kad Cēsu Pils parkā notiek pasākumi, no centra līdz Festivāla ielai slēdz Lenču ielu. Un neviens neuztraucas, ka vairākas dienas Festivāla ielas iedzīvotājus traucē vēl lielāka satiksmes plūsma. Par Rīgas ielu gan visi raizējas, tur cilvēkiem neesot droši, iemītniekus traucē mašīnu trokšņi. Bet kā ar mums, kas dzīvo Festivāla ielā?” bija neapmierināta iedzīvotāja.

Apburtais loks

15:03
05.07.2024
25
1
Seniore raksta:

“Tomēr cilvēki spēj ietekmēt situāciju. Latvijas Pasts neuzdrošinās slēgt visas nodaļas, tās paliks arī laukos, lasu, pavisam 155. Tomēr 12 slēgšot, vienu no tām arī Cēsīs. Divas mūsu pilsētā neesot obligātas. Jau tā pastā bieži ir rindas, tagad būs vēl garākas. Un tad cilvēki neizvēlas šos pakalpojumus, bet Pasts tik saka, ka cilvēkiem tos nevajag,” […]

Cenas pārāk augstas

15:03
05.07.2024
28
Lasītāja O. raksta:

“Dārzeņaudzētāji saka, ka produkcija dārgāka, jo lielāks pievienotās vērtības nodoklis, kādu laiku bija pieci procenti, tad 12. Taču septiņu procentu palielinājums nav tik liels, lai piemēram, par lauka gurķiem prasītu gandrīz trīs eiro kilo­gramā. Var jau būt lielu uzcenojumu uzliek tirgotāji, tad audzētājiem jārunā ar tiem. Cenām jābūt samērīgām,” pau­da lasītāja O.

Sludinājumi