Pirmdiena, 15. jūlijs
Vārda dienas: Egons, Egmonts, Egija, Henriks, Heinrihs

Rītdiena sākas jau šodien

Druva
23:00
12.04.2007
3

Cēsu 2. vidusskolas direktores vietniece mācību darbā

Ar šādu nosaukumu projektu nedēļā profesiju iepazīšanā paveikto prezentēja Cēsu 2. vidusskolas klases, papildinot skolas bibliotēku ar vērtīgiem materiāliem par dažādām specialitātēm.

Tika prezentētas skolotāja, ārsta, vides speciālista, jurista, zemessarga, tūrisma speciālista, trenera, inženiera celtnieka, inženiera programmētāja un citas profesijas. Prezentācijā piedalījās audzēkņi, kurus specialitāte interesē un nākotnē to izvēlējušies saukt par savu. Mums, skolotājiem, vērtējot bija brīnišķīga iespēja atgriezties skolas solā un piedalīties izglītojošās mācību stundās, kuras vadīja visdažādākā vecuma skolēni.

Bez teorētiskā materiāla par profesiju vēsturi, iespējām mācīties, katras profesijas plusiem un mīnusiem, skolēni bija veikuši arī pētījumus Cēsīs, Jelgavā un Rīgā. Par pētījuma bāzi tika izmantota arī Cēsu 2. vidusskola un nejauši sastaptie cēsnieki.

Sevišķi interesants bija 7. klases skolēnu veikums par skolotāja profesiju. 2. vidusskolā darba gaitas turpina gandrīz 30 procenti pedagogu – skolas absolventu. Iepriecināja arī fakts, ka par pedagoga profesiju domā trīs audzēknes.

Pamatīgu darbu ārsta profesijas izpētē veikusi 10. b klase, akcentu liekot uz zobārsta veicamo. Vai kāds no šajā projektā iesaistītajiem nākotnē kļūs par zobārstu, to rādīs laiks, bet galvenais – interese ir radusies.

Lai prezentācija izdotos, svarīgi bija darboties komandā. Par to pārliecināja trīs 11. klašu veiktais zemessarga profesijas iepazīšanā. Daudziem jaunums bija tas, ka zemessargus nemaz tā īsti nevar dēvēt par specialitāti, jo tos nesagatavo neviena mācību iestāde.

Intervijas ar uzņēmējiem piedāvāja 10. e klase, kas aptaujājusi gan Cēsu firmu īpašniekus, gan tajās strādājošos, gan respondentus Cēsu ielās.

Gandrīz katra skolēnu grupa savu prezentāciju beidza ar pateicības vārdiem Cēsu domes priekšsēdētāja vietniekam Andrim Mihaļovam, kurš bija veltījis laiku, lai dalītos pārdomās par Cēsu nākotni, par to, kuru specialitāšu pārstāvju Cēsīs trūkst un kurās ir pārpalikums. Projektā iesaistītie teica atzinīgus vārdus arī par Cēsu zobārstēm, kuras ne tikai sniedza intervijas, bet pa-guva arī novērtēt intervētāju zobu veselības stāvokli.

Prezentācijas bija ļoti dažādas (arī muzikālas un sportiskas), bet ieguvums kopīgs – atziņa, ka būsim vajadzīgi savai pilsētai tajās jomās, kurās trūkst labu speciālistu.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Saistītie raksti

…no Amatas uz Tūju un tālāk – prom vasarā!

05:17
03.07.2024
38

Skanīgs, sportisks un zaļš šogad izvērtās mācību gada noslēgums Amatas pamatskolā. “Baudījām programmas “Latvijas skolas soma” kultūr­izglītojošās pr­og­ram­mas “Leģendas mūzikā” un “Instrumentu karnevāls”. Skolas direktoram Valdim Nītiņam izdevās ambiciozais, skolēnus tik ļoti intriģējošais divu dienu Vidzemes jūrmalas piedzīvojums: pārgājiens ar nakšņošanu teltīs, pašu gatavotām vakariņām un brokastīm,” tā par atraktīvo skolas mācību gada noslēgumu pastāsta […]

Sapnis par savu mini zoo

10:10
25.06.2024
304
1

Sandijs Polis teic – nav labākas, skaistākas un mierpilnākas vietas uz pasaules par Ieriķiem. Jaunietis ir īsts ieriķietis, te arī šogad absolvē Amatas pamatskolu. “Visa mana dzīve ritējusi pa un ap Ieriķiem. Te noteikti ir vieta, kur rast īstu mieru un ļaut vaļu emocijām. Ieriķos var iziet ārā kopā ar draugiem, bieži apmeklējam sporta laukumu […]

Jauniešiem svarīga iekļaujoša sabiedrība

06:16
19.06.2024
80

Kā jauniešus ar ierobežotām iespējām iekļaut jaunatnes darbā un sabiedrībā kopumā un kādas metodes, strādājot ar šo iedzīvotāju grupu, būtu labākās, tāda bija galvenā tēma Vidzemes nevalstisko organizāciju forumā. Pasākums Liepas jauniešu centrā “Apelsīns” pulcēja 40 pārstāvjus no Cēsu, Valmieras, Lim­bažu, Smiltenes novada un Rīgas organizācijām. Tēma ir plaša, jaunieši ar ierobežotām iespējām nav tikai […]

Švīkas sirds rotaļpagalmā

00:00
18.06.2024
52

Bērni apgūst dažādas vizuālās mākslas tehnikas, bet galvenais ir katra īpašās izpausmes Ar izstādes “Švīkas sirds rotaļpagalmā” atklāšanu CATA kultūras namā vēl vienu māksliniecisko gadu noslēdz Daigas Jirgensones vadītā mākslas darb­nīca “9 kaķi”. Izstādes atklāšana ir kā svētki pēc padarītā darba, kur bērniem ir iespēja pabūt ar saviem vecākiem un vecvecākiem, kā arī gandarījums redzēt […]

Novada skolēni sadejo Cēsīs. Lietus svētkiem netraucē

14:34
05.06.2024
123

Ap tūkstotim mazu un lielu dejotāju no visa plašā novada 1. jūnijā Cēsu Pils parka estrādē izdejoja Cēsu novada Skolu jaunatnes deju svētkus “Viņi to pa īstam prot”. Svētki notika pēc astoņu gadu pārtraukuma, pulcējot dalībniekus no pašvaldības iestāžu kolektīviem – skolām, kultūras namiem un centriem – Cēsīm, Priekuļiem, Liepas, Straupes, Zaubes, Nī­taures, Drabešiem, Jaunpiebalgas […]

Drosmīgi piedalās runas konkursā “Pūcīte”

06:08
03.06.2024
142

Uzdrošinoties, pilnveidojot publiskās uzstāšanās prasmes, runājot mikrofonā, parādot sevi plašākai auditorijai, pārliecinoties par savām spējām, kā arī sniedzot prieku paši sevi un skatītājiem, 27 pirmsskolas vecuma bērni no visa plašā Cēsu novada piedalījās izteiksmīgās runas konkursā “Pūcīte” Līgatnē, radošajā kvartālā “Zeit”. Konkursa dalībnieki pirms tam jau bija izturējuši atlasi savā pirmsskolas izglītības iestādē. Dalībniekus sagaidīja […]

Tautas balss

Trūkst inženieru

10:49
09.07.2024
23
J. raksta:

“Ziņās televīzijā stāsta, ka Latvijā trūkst augsti kvalificētu speciālistu mežsaimniecībā un lauksaimniecībā. Jau labi zinām, ka trūkst arī celtniecības inženieru, elektroinženieru un līdzīgu profesiju speciālistu. Te nu esam nonākuši ar savu izglītības sistēmu. Ja bērnam skolā neiemāca rēķināt, ja viņš neapgūst fizikas, ķīmijas pamatus, tad vēlāk, protams, neizvēlas studēt inženierzinātnes, profesijas, kas saistītas ar matemātiku, […]

Nav, no kā ietaupīt

15:13
05.07.2024
23
Seniore raksta:

“Ja cels pievienotās vērtības nodokli, tiem, kas dzīvo pieticīgi, būs vēl grūtāk. Tāpat jau no pensijas nekas nepaliek pāri, kad nopērku pārtiku. Ja tā būs dārgāka, tad vairs par dzīvokli arī nevarēšu samaksāt. No ēdiena neko ietaupīt nevaru, tāpat jau pērku tikai akciju preces,” pauda seniore.

Par ko uztraucas, par ko ne

15:13
05.07.2024
26
Iedzīvotāja raksta:

“Kad Cēsu Pils parkā notiek pasākumi, no centra līdz Festivāla ielai slēdz Lenču ielu. Un neviens neuztraucas, ka vairākas dienas Festivāla ielas iedzīvotājus traucē vēl lielāka satiksmes plūsma. Par Rīgas ielu gan visi raizējas, tur cilvēkiem neesot droši, iemītniekus traucē mašīnu trokšņi. Bet kā ar mums, kas dzīvo Festivāla ielā?” bija neapmierināta iedzīvotāja.

Apburtais loks

15:03
05.07.2024
26
1
Seniore raksta:

“Tomēr cilvēki spēj ietekmēt situāciju. Latvijas Pasts neuzdrošinās slēgt visas nodaļas, tās paliks arī laukos, lasu, pavisam 155. Tomēr 12 slēgšot, vienu no tām arī Cēsīs. Divas mūsu pilsētā neesot obligātas. Jau tā pastā bieži ir rindas, tagad būs vēl garākas. Un tad cilvēki neizvēlas šos pakalpojumus, bet Pasts tik saka, ka cilvēkiem tos nevajag,” […]

Cenas pārāk augstas

15:03
05.07.2024
30
Lasītāja O. raksta:

“Dārzeņaudzētāji saka, ka produkcija dārgāka, jo lielāks pievienotās vērtības nodoklis, kādu laiku bija pieci procenti, tad 12. Taču septiņu procentu palielinājums nav tik liels, lai piemēram, par lauka gurķiem prasītu gandrīz trīs eiro kilo­gramā. Var jau būt lielu uzcenojumu uzliek tirgotāji, tad audzētājiem jārunā ar tiem. Cenām jābūt samērīgām,” pau­da lasītāja O.

Sludinājumi