Sestdiena, 13. jūlijs
Vārda dienas: Margrieta, Margarita

Nodibināta Madonas pilsētas 2.vidusskolas atbalsta biedrība

Leta
13:44
02.12.2015
2

6.novembrī ir nodibināta un uzņēmumu reģistrā reģistrēta Madonas pilsētas 2.vidusskolas atbalsta biedrība, aģentūru LETA informēja Madonas pilsētas 2.vidusskolas atbalsta biedrības sabiedrisko attiecību speciāliste Lilija Mozga.

Madonas pilsētas 2.vidusskolas atbalsta biedrības galvenie mērķi ir veicināt Madonas pilsētas 2.vidusskolas materiāli tehniskās bāzes pilnveidošanu, veicināt skolotāju un audzēkņu tālākizglītību, atbalstīt skolas dalību nacionālos un starptautiskos pasākumos, veicināt skolēnu un skolotāju darba vides uzlabošanu, skolas un skolēnu fiziskās drošības jautājumu risināšanu, atbalstīt jebkuru citu jautājumu, kas tiešā veidā skar Madonas pilsētas 2.vidusskolas skolēnu, skolotāju un skolēnu vecāku intereses, kā arī sniegt juridisku palīdzību skolai un tās darbiniekiem.

Par Madonas pilsētas 2.vidusskolas atbalsta biedrības biedru var kļūt jebkura fiziska vai juridiska persona, kas atbalsta izvirzīto mērķu sasniegšanu un ir gatava ar savu līdzdalību veicināt visu biedru interešu aizstāvību.

Biedrībai ir sadarbības līgums ar augstas kvalifikācijas speciālistiem – zvērinātiem advokātiem, kuri ir gatavi sniegt atbalstu Madonas pilsētas 2.vidusskolas atbalsta biedrības biedriem.

Idejas pamatā ir pārliecība, ka, apvienojot kopējā darbībā Madonas pilsētas 2.vidusskolas audzēkņu vecākus un citas fiziskas vai juridiskas personas, kuras ir ieinteresētas biedrības mērķu sasniegšanā, biedrība spēs aizstāvēt skolas intereses un vajadzības, veicināt pedagogu un audzēkņu tālākizglītību, sadarboties ar valsts un pašvaldību institūcijām un citām sabiedriskām un profesionālām organizācijām, ierosināt un piedalīties kultūras, izglītības un sporta projektu īstenošanā, piesaistīt papildu finansiālos līdzekļus skolas materiāli tehniskās bāzes uzlabošanai un izglītības programmu īstenošanai, kā arī veicināt sadarbību un pieredzes apmaiņu ar līdzīgām organizācijām, skolām Latvijā un ārvalstīs.

Organizācijas mērķis ir sniegt atbalstu saviem biedriem, lai nebūtu jārisina vienveidīgas problēmas un jautājumi katram atsevišķi, bet to varētu darīt centralizēti. Viens no šobrīd aktuālajiem jautājumiem ir skolu tīkla sakārtošana Madonas novadā. Cenšoties izprast pašvaldības iecerētās reformas iespējamās konkrētās aprises, biedrībai nākas secināt, ka iecerētās reformas rezultātā notiks tajā iesaistīto Madonas triju izglītības iestāžu telpu un izglītojamo rotācija.

Saskaņā ar Madonas novada pašvaldības iecerēto reorganizāciju plānots Madonas Valsts ģimnāzijas skolēnus pārvietot uz Madonas pilsētas 2.vidusskolas telpām, Madonas pilsētas 2.vidusskolas sākumskolas un pamatskolas klašu skolēnus pārvietot uz Madonas pilsētas 1.vidusskolas telpām, bet Madonas pilsētas 1.vidusskolas un Madonas pilsētas 2.vidusskolas 10.-12.klases skolēnus pārvietot uz Madonas Valsts ģimnāzijas telpām.

Minētās reorganizācijas rezultātā Madonas pilsētas 1.vidusskolas un Madonas pilsētas 2.vidusskolas 10.-12.klases skolēniem tiks būtiski pasliktināti mācību apstākļi. Līdz ar to biedrība uzskata, ka reorganizācijas rezultātā vienas izglītības iestādes skolēni tiks aizvietoti ar citas izglītības iestādes skolēniem mācībām nepiemērotās telpās, jo Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija atzina, ka Madonas Valsts ģimnāzijas telpas neatbilst izglītības iestādes vajadzībām.

Ilgstoša un mērķtiecīga Madonas 2.vidusskolas vadības, kolektīva, skolēnu un vecāku kopīga darba rezultātā izdevies izveidot optimālus apstākļus veiksmīgam izglītības procesam, kurš reformas rezultātā tiktu sagrauts, tāpēc biedrība sniegs savu atbalstu jautājumos, kas saistīti ar skolu tīkla sakārtošanu Madonas novadā, ņemot vērā, ka pašvaldība nav sniegusi pamatotu informāciju par to, kādi konkrēti ieguvumi reformas rezultātā būs Madonas 2.vidusskolas izglītojamiem.

Viens no valstī notiekošā skolu skaita optimizēšanas procesa argumentiem ir skolēnu skaita samazināšanās. Biedrība uzsver, ka Madonas pilsētas 2.vidusskolā skolēnu skaits ir pietiekams. Skolā vērojama tendence izglītojamo skaitam palielināties, tāpēc biedrībai nav saprotams fakts, kāpēc pašvaldībai ir jāiznīcina izglītības iestāde, kas pilnvērtīgi funkcionē un nepārtraukti pilnveidojas.

Madonas pilsētas 2.vidusskolas atbalsta biedrība ir atvērta sadarbībai ar citām nevalstiskajām organizācijām un biedrībām, kurām ir līdzīgi uzskati un mērķi.

Jebkurš interesents ir aicināts līdzdarboties biedrības tapšanas procesā. Madonas pilsētas 2.vidusskolas mājaslapā “www.madonaspils2vsk.lv” sadaļā “Partneri” būs pieejama visa aktuālā informācija un piedāvājumi biedriem.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Saistītie raksti

…no Amatas uz Tūju un tālāk – prom vasarā!

05:17
03.07.2024
37

Skanīgs, sportisks un zaļš šogad izvērtās mācību gada noslēgums Amatas pamatskolā. “Baudījām programmas “Latvijas skolas soma” kultūr­izglītojošās pr­og­ram­mas “Leģendas mūzikā” un “Instrumentu karnevāls”. Skolas direktoram Valdim Nītiņam izdevās ambiciozais, skolēnus tik ļoti intriģējošais divu dienu Vidzemes jūrmalas piedzīvojums: pārgājiens ar nakšņošanu teltīs, pašu gatavotām vakariņām un brokastīm,” tā par atraktīvo skolas mācību gada noslēgumu pastāsta […]

Sapnis par savu mini zoo

10:10
25.06.2024
303
1

Sandijs Polis teic – nav labākas, skaistākas un mierpilnākas vietas uz pasaules par Ieriķiem. Jaunietis ir īsts ieriķietis, te arī šogad absolvē Amatas pamatskolu. “Visa mana dzīve ritējusi pa un ap Ieriķiem. Te noteikti ir vieta, kur rast īstu mieru un ļaut vaļu emocijām. Ieriķos var iziet ārā kopā ar draugiem, bieži apmeklējam sporta laukumu […]

Jauniešiem svarīga iekļaujoša sabiedrība

06:16
19.06.2024
78

Kā jauniešus ar ierobežotām iespējām iekļaut jaunatnes darbā un sabiedrībā kopumā un kādas metodes, strādājot ar šo iedzīvotāju grupu, būtu labākās, tāda bija galvenā tēma Vidzemes nevalstisko organizāciju forumā. Pasākums Liepas jauniešu centrā “Apelsīns” pulcēja 40 pārstāvjus no Cēsu, Valmieras, Lim­bažu, Smiltenes novada un Rīgas organizācijām. Tēma ir plaša, jaunieši ar ierobežotām iespējām nav tikai […]

Švīkas sirds rotaļpagalmā

00:00
18.06.2024
52

Bērni apgūst dažādas vizuālās mākslas tehnikas, bet galvenais ir katra īpašās izpausmes Ar izstādes “Švīkas sirds rotaļpagalmā” atklāšanu CATA kultūras namā vēl vienu māksliniecisko gadu noslēdz Daigas Jirgensones vadītā mākslas darb­nīca “9 kaķi”. Izstādes atklāšana ir kā svētki pēc padarītā darba, kur bērniem ir iespēja pabūt ar saviem vecākiem un vecvecākiem, kā arī gandarījums redzēt […]

Novada skolēni sadejo Cēsīs. Lietus svētkiem netraucē

14:34
05.06.2024
121

Ap tūkstotim mazu un lielu dejotāju no visa plašā novada 1. jūnijā Cēsu Pils parka estrādē izdejoja Cēsu novada Skolu jaunatnes deju svētkus “Viņi to pa īstam prot”. Svētki notika pēc astoņu gadu pārtraukuma, pulcējot dalībniekus no pašvaldības iestāžu kolektīviem – skolām, kultūras namiem un centriem – Cēsīm, Priekuļiem, Liepas, Straupes, Zaubes, Nī­taures, Drabešiem, Jaunpiebalgas […]

Drosmīgi piedalās runas konkursā “Pūcīte”

06:08
03.06.2024
140

Uzdrošinoties, pilnveidojot publiskās uzstāšanās prasmes, runājot mikrofonā, parādot sevi plašākai auditorijai, pārliecinoties par savām spējām, kā arī sniedzot prieku paši sevi un skatītājiem, 27 pirmsskolas vecuma bērni no visa plašā Cēsu novada piedalījās izteiksmīgās runas konkursā “Pūcīte” Līgatnē, radošajā kvartālā “Zeit”. Konkursa dalībnieki pirms tam jau bija izturējuši atlasi savā pirmsskolas izglītības iestādē. Dalībniekus sagaidīja […]

Tautas balss

Trūkst inženieru

10:49
09.07.2024
20
J. raksta:

“Ziņās televīzijā stāsta, ka Latvijā trūkst augsti kvalificētu speciālistu mežsaimniecībā un lauksaimniecībā. Jau labi zinām, ka trūkst arī celtniecības inženieru, elektroinženieru un līdzīgu profesiju speciālistu. Te nu esam nonākuši ar savu izglītības sistēmu. Ja bērnam skolā neiemāca rēķināt, ja viņš neapgūst fizikas, ķīmijas pamatus, tad vēlāk, protams, neizvēlas studēt inženierzinātnes, profesijas, kas saistītas ar matemātiku, […]

Nav, no kā ietaupīt

15:13
05.07.2024
23
Seniore raksta:

“Ja cels pievienotās vērtības nodokli, tiem, kas dzīvo pieticīgi, būs vēl grūtāk. Tāpat jau no pensijas nekas nepaliek pāri, kad nopērku pārtiku. Ja tā būs dārgāka, tad vairs par dzīvokli arī nevarēšu samaksāt. No ēdiena neko ietaupīt nevaru, tāpat jau pērku tikai akciju preces,” pauda seniore.

Par ko uztraucas, par ko ne

15:13
05.07.2024
26
Iedzīvotāja raksta:

“Kad Cēsu Pils parkā notiek pasākumi, no centra līdz Festivāla ielai slēdz Lenču ielu. Un neviens neuztraucas, ka vairākas dienas Festivāla ielas iedzīvotājus traucē vēl lielāka satiksmes plūsma. Par Rīgas ielu gan visi raizējas, tur cilvēkiem neesot droši, iemītniekus traucē mašīnu trokšņi. Bet kā ar mums, kas dzīvo Festivāla ielā?” bija neapmierināta iedzīvotāja.

Apburtais loks

15:03
05.07.2024
25
1
Seniore raksta:

“Tomēr cilvēki spēj ietekmēt situāciju. Latvijas Pasts neuzdrošinās slēgt visas nodaļas, tās paliks arī laukos, lasu, pavisam 155. Tomēr 12 slēgšot, vienu no tām arī Cēsīs. Divas mūsu pilsētā neesot obligātas. Jau tā pastā bieži ir rindas, tagad būs vēl garākas. Un tad cilvēki neizvēlas šos pakalpojumus, bet Pasts tik saka, ka cilvēkiem tos nevajag,” […]

Cenas pārāk augstas

15:03
05.07.2024
28
Lasītāja O. raksta:

“Dārzeņaudzētāji saka, ka produkcija dārgāka, jo lielāks pievienotās vērtības nodoklis, kādu laiku bija pieci procenti, tad 12. Taču septiņu procentu palielinājums nav tik liels, lai piemēram, par lauka gurķiem prasītu gandrīz trīs eiro kilo­gramā. Var jau būt lielu uzcenojumu uzliek tirgotāji, tad audzētājiem jārunā ar tiem. Cenām jābūt samērīgām,” pau­da lasītāja O.

Sludinājumi