Sestdiena, 13. aprīlis
Vārda dienas: Egils, Egīls, Nauris

Laipnas un smaidīgas

Druva
00:00
09.12.2006
2

Dace Mieriņa un Sintija Stalaža ir bāra “Sarunas” viesmīles – laipnas un jaukas meitenes, kuras atzīst, ka viņu darbā ir svarīgi prast kontaktēties ar cilvēkiem.

Pie meitenēm ierados darba laikā, kad abas ik pa brīdim steidza apkalpot klientus. Bet tas netraucēja mūsu nelielajai sarunai par to, kā ir būt viesmīlei.

Sintija atzīst, ka par viesmīli kļuvusi nejauši. Radusies vēlme pamēģināt ko jaunu.

“Man iepatikās. Darbs nav viegls, bet ar laiku pierod. Arī naktis paiet ātri, kaut gan no sākuma bažījos, kā izturēšu nakts darbu. Klienti? Tie ir dažādi, bet pārsvarā tomēr jauki un pieklājīgi. Gadās, protams, kāds īgns klients, bet tad jo īpaši cenšos uzsmaidīt un labi apkalpot, lai cilvēks aizietu prom apmierināts. Dažkārt ir tā, ka smaidīt varbūt nemaz negribas, bet ir jāsaņemas. Jāpārvar savas ikdienas likstas un jābūt laipnai. Ir jau arī patiesība, ka uz darbu nav jānes privātās problēmas tāpat kā uz mājām – darba. Un domāju, ka man izdodas,” saka Sintija.

Jautāta, vai nenogurst no mūzikas, trokšņiem un nedēļas nogales pasākumiem, viesmīle atbild, ka ne.

“Man patīk nedēļas nogales. Tad ir daudz cilvēku, notiek dejas vai dzied karaoki. Ir interesanti. Pati esmu kā tusiņā, un ir prieks strādāt.

Mājās aizejot, gan vēlos klusumu un mieru, lai varētu atpūsties. Noteikti nevēlos dzirdēt Eiropas hītu radio,” joko Sintija un piebilst, ka ikdienā ir interesanti pavērot cilvēkus, pārus un viņu problēmas.

“Protams, cilvēki dažkārt mūsu priekšā ir kā uz delnas. Kāds kārto attiecības, citam tās ir romantiskas vakariņas. Ir ģimenes, kuras ir viegli lasāmas kā grāmata. Visas viņu likstas un prieki. Ir tādi, kuri labi to māk slēpt. Cilvēki atnāk un atbrīvojas. Bauda to atmosfēru un varbūt cenšas aizmirst kādas likstas. Te tas viss arī paliek. Šajās sienās,” saka Sintija.

Pie letes pienāk Dace un jautā, par ko runājam. Cik tālu esam tikušas? “Klienti gaidīt nevar. Jāapkalpo!” piebilst Dace. Jautāju, kā viņa izjūt savu darbu un pienākumus.

“Man patīk darbs ar cilvēkiem. Draugus ieguvusi neesmu, bet paziņas noteikti. Ir pastāvīgie klienti. Ar viņiem strādāt ir ļoti viegli, jo iepriekš jau apmēram zini, ko viņš vēlēsies,” saka Dace.

“Viņi ir savējie. Patīkami, ja šādus paziņas var iemantot vairāk. Arī ārpus darba, ejot pa ielu, sveicina. Ir patīkami, ka tevi atceras,” turpina Sintija.

Jautātas, kādai jābūt viesmīlei, meitenes atbild, ka laipnai, smaidīgai un iecietīgai pret klientiem.

“Dažkārt klients atnāk jau ar domu izvest tevi no pacietības, tad jāsavaldās. Kā zināms, klientam vienmēr būs taisnība,” nosaka Dace un aizsteidz apkalpot.

“Ļoti svarīgi ir labi izskatīties. Jābūt formā. Nagi nolupuši nevar būt. Bet īpaši izlekt, piemēram, ar uzkrītošu kosmētiku vai rotām arī nevaram. Mums ir ieturēts stils, lai visas būtu vienādas. Dzeramnaudas? Jā, dažkārt dzeramnaudu atstāj, bet tas nav bieži. Taču domāju, ne katrs var atļauties atstāt dzeramnaudu. Bez tam dažkārt vārdos izteikts paldies rada daudz gaišākas emocijas,” domās dalās Sintija.

Jautātas, vai brīvdienās, aizejot uz kādu citu kafejnīcu vai bāru, pie-vērš uzmanību tam, kā apkalpo, meitenes atbild, ka noteikti.

“Tad redzu gan savas, gan viņas kļūdas. Visbiežāk tā ir apkalpošana. Tehnika. Mēs galdus klājam, bet citur dakšiņas vienkārši uz paplātes uzliek,” Dace, garām skrienot, piebilst.

“Jā, es piekrītu Dacei. Ir svarīgi prast klāt galdu un pienācīgi apkalpot klientus. Man patīk, ja klienti aiziet apmierināti un prot novērtēt to, ko esi izdarījis. Īpašs prieks, ja viņi atgriežas,” atzīst Sintija.

“Jūs jautājāt, kādai ir jābūt viesmīlei. Domāju, ka jaunai. 45 gadus veca sieviete neiederas aiz letes. Arī klienti novērtē, ja viņus apkalpo jauna meitene,” saka Dace.

“Es nekur arī neesmu redzējusi pavecu viesmīli,” papildina Sintija, sakot, ka visam dzīvē savs laiks.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Saistītie raksti

Bērni lasa un vērtē grāmatas

09:59
08.04.2024
43

Gada garumā bērni un vecāki lasīja grāmatas un izvēlējās tīkamākās, piedaloties Latvijas Nacionālās bibliotēkas lasīšanas veicināšanas programmā “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2023”. Programmas dalībnieki, kuri tajā iesaistījās Cēsu Centrālās bibliotēkas Bērnu apkalpošanas nodaļā, pulcējās lasīšanas svētkos. Cēsniece Anastasija Alekse­jeva ir grāmatu mīļotāja, meitene izlasīja ne tikai savam vecumam paredzētos, bet visus programmā iekļautos darbus. […]

Lai mācītu skolēnus, mācās arī skolotāji

12:25
27.03.2024
73

Cēsu Bērzaines pamatskolā aizvien pilnveido iekļaujošās izglītības metodes Statusa maiņa no speciālās skolas uz pamatskolu, kura īsteno iekļaujošo izglītību, ir liels solis un process, kas prasa īpašu pieeju un virzību uz mērķtiecīgu attīstību. Cēsu Bērzaines pamatskolai šis ir pirmais mācību gads jaunajā statusā. Skola nemitīgi pilnveidojas, lai mācību process skolā nodrošinātu nepieciešamo katram skolēnam. “Iekļaujoša […]

Topošās mūziķes un viņu pedagoģes iepazīst Somijas pieredzi

18:03
21.03.2024
68

Astoņas Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas audzēknes divas februāra nedēļas praktizējās un “ēnoja” Somijas kolēģus Kuopio konservatorijā, Kuopio pilsētā Somijā. “Gan audzēknēm, gan pedagoģēm bija iespēja piedalīties konservatorijas individuālajās specialitāšu stundās un lekcijās, iepazīties ar augstākās izglītības iespējām un izglītības sistēmu Somijā, kā arī kopā ar Somijas skolas audzēkņiem un pedagogiem piedalīties ar sagatavotu koncertprogrammu […]

Iepazīstināt jauniešus ar fiziku

10:25
12.03.2024
92
1

“Skolā strādāju sesto gadu, pirmos četrus Rīgas Valsts 3.ģimnāzijā. Esmu arī šīs skolas absolvents,” stāstu, kā dzīves ceļš aizvedis līdz pedagoga profesijai, iesāk Mārcis Greiselis. Viņš ir 30 gadus vecs un nu jau divus gadus strādā Cēsu Valsts ģimnāzijā (CVĢ) par fizikas, astronomijas un arī inženierzinību skolotāju. “Kad maģistra studijas tuvojās nobeigumam, aizgāju aprunāties ar […]

Kūka no veselīgām izejvielām

15:51
08.03.2024
99

Cēsu 1.pamatskolā tā jau ir tradīcija- cept kūkas no veselīgiem produktiem. “Tā kā esam eko skola un mums pagalmā ir permakultūras dobes, tad šāda ikgadēja kūkas cepšana skolā šķiet tikai likumsakarīga,” saka ģeogrāfijas un dabaszinību skolotāja Līga Ābola – Bērziņa un atgādina, ka permakultūras dobes nozīmē, ka tiek izmantots viss, kas skolēniem šīm vajadzībām pieejams, […]

3080 paraksti pret Rāmuļu skolas slēgšanu

00:02
08.03.2024
78

Rāmuļu pamatskolas audzēkņu    vecāki rosināja sabiedrību parakstīt kolektīvo iesniegumu, iebilstot pret skolas slēgšanu un rosinot rast iespēju to saglabāt. “Desmit dienās iesniegumu domei parakstījuši 3080 iedzīvotāji no dažādiem apkārtējiem pagastiem un Cēsīm. Daudzi, un ne tikai tie, kuru bērni mācās Rāmuļu pamatskolā, iesaistījās parakstu vākšanā, skaidroja situāciju,” pastāsta Ilze Zilvere-Zālīte un uzsver, ka ļoti […]

Tautas balss

Rudenī uzbūvē, pavasarī uzrok

12:22
13.04.2024
17
Druva raksta:

“Brīnījos, ka šopavasar Cēsīs, Bērzaines un Satekles ielas krustojumā, atkal raka. Pērn tur izveidoja drošības saliņu, nu visu jauca laukā un pārbūvēja. Jācer, ka tas nesadārdzinās ielas remontu, kas jau tāpat izmaksā daudz. Tādi gadījumi vienmēr raisa izbrīnu. Vai tiešām grūti saplānot, kas kurā vietā jādara, lai nenāktos atkārtoti tērēt naudu,” pārdomās dalījās apkaimes iedzīvotāja.

Neiecietīgais šoferis

12:20
12.04.2024
15
Druva raksta:

“Izlasīju “Hallo, “Druva”” par laipno autobusa šoferi un nodomāju, cik jauki, ja tādi būtu visi. Diemžēl esmu novērojusi, ka ir arī ļoti nelaipni autobusu vadītāji. Tā vienudien autobusā kāpa sieviete ar atbalsta nūjām, ko viņai bija grūti noturēt rokās, tās krita, šoferis tās vairākkārt pacēla, līdz neizturēja un teica – vai visu dienu tā būs […]

Stingrāk jāsoda

08:20
09.04.2024
35
Druva raksta:

“Mēs apsūdzam Balt­krieviju migrantu plūsmā uz Latviju. Taču vai tāda būtu iespējama, ja mūsu pusē nebūtu cilvēku, kas palīdz? Manuprāt, tos, kas atbalsta migrantu ievešanu Latvijā, būtu ļoti stingri jāsoda, jo nekas cits šos cilvēkus neatturēs,” domās dalījās J.

Ielāps uz ielāpa. Tā ir Birzes iela

08:19
09.04.2024
37
10
Druva raksta:

“Atkal Cēsīs remontē Birzes ielas asfaltēto daļu. Segums jau tagad sastāv tikai no ielāpiem, iznāk, ka ar lāpīšanu labo lāpīto. Vai neatmaksātos beidzot šo daļu kārtīgi atjaunot, lai mašīnām nebūtu jābrauc kā slalomistam pa pampakiem? Birzes iela ir ļoti labs ceļš, kā apbraukt centru. Atslogot satiksmi Vienības laukumā, domāju, pašvaldība taču ir ieinteresēta,” pauda autovadītājs […]

Laipns šoferis

08:19
09.04.2024
33
Druva raksta:

“Ļoti vēlējos izteikt pateicību ilggadējam “CATA” autobusa šoferim Zigmāram Balodim,viņš vienmēr ir jauks, laipns un punktuāls. Ar pasažieriem sasveicinās un ir smaidīgs, uzlabojot garastāvokli ikvienam braucējam. Daudzi šoferi no viņa varētu mācīties. Jau ilgi braucu no Jāņmuižas uz Cēsīm un vienmēr priecājos par šo autobusa vadītāju,” sacīja jāņmuižniece.

Sludinājumi