Otrdiena, 23. aprīlis
Vārda dienas: Jurģis, Juris, Georgs, Jurgita

Jauniešu diena, lai svinētu un mācītos

Druva
16:26
06.09.2023
31
Bernu Diena 2

Jau 21. reizi aizvadīta Cēsu novada Jauniešu diena, kuras norises vieta šoreiz bija Cēsu Rožu laukums un tā apkārtne.

Jau ierasti pasākumu rīko Cēsu novada Jauniešu dome. Pašvaldības jaunatnes darbiniece Iluta Balode atzīst, ka šis organizatoriskais darbs ir iespēja jauniešiem gūt pieredzi lielu pasākumu rīkošanā:

“Jaunieši meklēja atbalstītājus, uzrunājot Cēsu uzņēmējus, sūtot e-pastus, komunicējot ar viņiem. Kārtoja arī citus organizatoriskus    jautājumus, katram bija sava atbildība, savi pienākumi, tā attīstot dažādas prasmes, kas ļāva gūt plašāku ieskaitu, kā top šādi pasākumi. Ka viss nav tik vienkārši, kā no malas varbūt liekas. Dažkārt jauniešiem bija jāpalīdz “nolaisties uz zemes”, norādot, ka to vai citu ieceri tomēr nevarēs realizēt. Rīkojot pasākumu, jāievēro dažādu normatīvo aktu prasības, par ko jaunieši sākumā neaizdomājas. Otrkārt, jāņem vērā pieejamās finanses, kas neļauj realizēt visas ieceres. Pasākumu sākām plānot laikus, tas ļāva piesaistīt vairāku projektu finansējumu, tāpēc varēja izveidot plašāku programmu.”

Jau ierasti Jauniešu diena sākās ar Bērnu rītu, kurā mazākajiem apmeklētājiem bija iespēja piedalīties radošajās darbnīcās, ko vadīja gan paši Jauniešu domes jaunieši, gan sadarbības organizācijas: Mākslas skola, Cēsu Sporta skola, Bērnu un jauniešu centrs, Centrālā bibliotēka, Cēsu novada pašvaldības policija, biedrība “Brīnummāja”.

Apmeklētāju netrūka, bērni labprāt iesaistījās piedāvātajās nodarbēs. Uzrunātie vecāki atzīmēja, ka pasākumi bērniem vienmēr tiek ļoti gaidīti. “Mūsējai līdz skolai vēl viens gadiņš jāpagaida, bet šis pasākums bija gaidīts,” teica mazās Rainas mamma Ineta. “Bērniem ir vajadzīgas aktivitātes, kas atšķiras no tā, ko ikdienā var piedzīvot bērnudārzā. Meitai patīk radošās darbnīcas, ar prieku piedalās, pēc tam jau varēsim kopā ļauties arī kādam kārumam!”

Šajā dienā Cēsīs risinājās arī mākslas telpas “MALA” rīkotais ielu mākslas festivāls, dažas aktivitātes notika arī Rožu laukumā, kur Jauniešu dienas apmeklētāji varēja piedalīties Rīgas Cirka skolas darbnīcās, mācoties, piemēram, žonglēt ar bumbiņām. Bērni labprāt to izmēģināja, secinot, ka tas izskatās ļoti viegli, bet patiesībā bumbiņas nemaz neklausa.    “Nekas man nesanāca! Kā viņi to var iemācīties, tur laikam ilgi jātrenējas, man tam nav pacietības,” teica Arnis, kuram deviņi gadi.

Pēcpusdienā, kad bērnus laukumā nomainīja jaunieši, sadarbībā ar biedrību “Priekam Prieks” notika tekstila grafiti darbnīca, īsfilmu seanss, kurā apmeklētāji varēja skatīties jauniešu digitālo prasmju attīstīšanas projekta “Dig” ietvaros tapušās īsfilmas. Jauniešiem tika piedāvāti arī dažādi citi izzinoši un izklaidējoši notikumi.

Gaidīts notikums bija koncerts, kurā uz lielās skatuves Rožu laukumā uzstājās vairāki mūziķi un grupas, tostarp grupa “Sudden Lights”, kas pārstāvēja Latviju Eirovīzijas dziesmu konkursā.

Velkot paralēles ar notiekošo Pasaules kausu basketbolā, brīvdabas kino seansā varēja skatīties filmu “Sapņu komanda 1935”, bet Jauniešu mājas pagalmā notika klusā diskotēka.

Vērtējot aizvadītos svētkus, I. Balode saka, ka viss izdevies, kā plānots, apmeklētāju bijis vairāk nekā pērn: “Trešdien kopā ar jauniešiem, kuri piedalījās rīkošanā, sanāksim kopā, lai pārrunātu, kas izdevās, kas ne, ko nākamgad darīt citādi. Secinājumus noliksim jauniešu dienas mapē, lai, sākot gatavoties nākamajai, tur varētu ieskatīties. Jāņem vērā, ka jaunieši, kuri iesaistās rīkošanā, mainās, un tie, kuri nebija šogad, bet būs komandā nākamgad, šajā mapē varēs pasmelties noderīgas idejas, atziņas, lai nav jākāpj atkal uz tā paša grābekļa.”

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Saistītie raksti

CVĢ fiziķu komanda iegūst 3.vietu valsts mērogā

05:12
19.04.2024
56

“Pats komandu olimpiādē piedalījos jau trešo reizi, bet šajā gadā veicās vislabāk. Bija ļoti interesanti, sadalījām uzdevumus starp mums pieciem,” par dalību Latvijas Fizikas komandu olimpiādē pastāsta Cēsu Valsts ģimnāzijas (CVĢ) 12.a klases skolnieks Kārlis Driba. “Šoreiz bija daudz komandu, vairāk nekā abās iepriekšējās olimpiādēs, tāpēc tas bija arī zināms izaicinājums. Bija patīkami redzēt starp […]

"Tuk, tuk, taisīsim strazdulēniem būri!”

05:18
18.04.2024
53

Straupes pamatskolas pirmsskolas trīsgadnieku grupiņas “Taurenīši” bērni mēneša tēmas ietvaros rosīgi darbojās – kopā ar mazā Vestarda tēti gatavoja putnu būrīšus lidojošajiem draugiem dārzos. Bērni ne vien vēroja, kā dēlīšu sagataves pārtop par putnu būrīti, bet drosmīgākie arī iemēģināja roku mājiņas gatavošanā. “Ar šiem bērniņiem strādāju, kad viņi tikko atnāca uz bērnudārzu. Esmu studente, un […]

Bērni lasa un vērtē grāmatas

09:59
08.04.2024
63

Gada garumā bērni un vecāki lasīja grāmatas un izvēlējās tīkamākās, piedaloties Latvijas Nacionālās bibliotēkas lasīšanas veicināšanas programmā “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2023”. Programmas dalībnieki, kuri tajā iesaistījās Cēsu Centrālās bibliotēkas Bērnu apkalpošanas nodaļā, pulcējās lasīšanas svētkos. Cēsniece Anastasija Alekse­jeva ir grāmatu mīļotāja, meitene izlasīja ne tikai savam vecumam paredzētos, bet visus programmā iekļautos darbus. […]

Lai mācītu skolēnus, mācās arī skolotāji

12:25
27.03.2024
83

Cēsu Bērzaines pamatskolā aizvien pilnveido iekļaujošās izglītības metodes Statusa maiņa no speciālās skolas uz pamatskolu, kura īsteno iekļaujošo izglītību, ir liels solis un process, kas prasa īpašu pieeju un virzību uz mērķtiecīgu attīstību. Cēsu Bērzaines pamatskolai šis ir pirmais mācību gads jaunajā statusā. Skola nemitīgi pilnveidojas, lai mācību process skolā nodrošinātu nepieciešamo katram skolēnam. “Iekļaujoša […]

Topošās mūziķes un viņu pedagoģes iepazīst Somijas pieredzi

18:03
21.03.2024
79

Astoņas Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas audzēknes divas februāra nedēļas praktizējās un “ēnoja” Somijas kolēģus Kuopio konservatorijā, Kuopio pilsētā Somijā. “Gan audzēknēm, gan pedagoģēm bija iespēja piedalīties konservatorijas individuālajās specialitāšu stundās un lekcijās, iepazīties ar augstākās izglītības iespējām un izglītības sistēmu Somijā, kā arī kopā ar Somijas skolas audzēkņiem un pedagogiem piedalīties ar sagatavotu koncertprogrammu […]

Iepazīstināt jauniešus ar fiziku

10:25
12.03.2024
104
1

“Skolā strādāju sesto gadu, pirmos četrus Rīgas Valsts 3.ģimnāzijā. Esmu arī šīs skolas absolvents,” stāstu, kā dzīves ceļš aizvedis līdz pedagoga profesijai, iesāk Mārcis Greiselis. Viņš ir 30 gadus vecs un nu jau divus gadus strādā Cēsu Valsts ģimnāzijā (CVĢ) par fizikas, astronomijas un arī inženierzinību skolotāju. “Kad maģistra studijas tuvojās nobeigumam, aizgāju aprunāties ar […]

Tautas balss

Dīvainie valodas nepratēji

13:26
16.04.2024
33
5
Druva raksta:

“Pagājušajā nedēļā klausījos televīzijas “Rīta Panorāmu”, kur “Stabilitātes” līderis Rosļikovs stāstīja, ka nav taču jāprasa pusmūža cilvēkiem ar Krievijas pilsonību latviešu valoda. Jaunajiem jā, bet vecāka gadagājuma nē. Sabiedrība Latvijā esot ļoti iekļaujoša, visi tiekot galā. Te nu jāatgādina, ka tiem, kam 75 un vairāk gadu, latviešu valodas eksāmens nav vajadzīgs, var palikt Latvijā arī, […]

Zinām tikai par vienu

12:23
14.04.2024
17
Druva raksta:

“Tagad, kad uzzinām, ka valsts augstās amatpersonas lidojumiem izvēlas arī individuālus pakalpojumus, gribētos zināt, kā rīkojušies premjeri, kas strādāja pirms Kariņa, un arī Valsts prezidenti. Ar kādiem reisiem, publiskiem vai individuāliem, viņi ar savu komandu lidoja? To žurnālisti varētu pastāstīt, varbūt vēl kādam atklātos pārkāpumi,” sprieda seniore.

Rudenī uzbūvē, pavasarī uzrok

12:22
13.04.2024
35
Druva raksta:

“Brīnījos, ka šopavasar Cēsīs, Bērzaines un Satekles ielas krustojumā, atkal raka. Pērn tur izveidoja drošības saliņu, nu visu jauca laukā un pārbūvēja. Jācer, ka tas nesadārdzinās ielas remontu, kas jau tāpat izmaksā daudz. Tādi gadījumi vienmēr raisa izbrīnu. Vai tiešām grūti saplānot, kas kurā vietā jādara, lai nenāktos atkārtoti tērēt naudu,” pārdomās dalījās apkaimes iedzīvotāja.

Neiecietīgais šoferis

12:20
12.04.2024
29
Druva raksta:

“Izlasīju “Hallo, “Druva”” par laipno autobusa šoferi un nodomāju, cik jauki, ja tādi būtu visi. Diemžēl esmu novērojusi, ka ir arī ļoti nelaipni autobusu vadītāji. Tā vienudien autobusā kāpa sieviete ar atbalsta nūjām, ko viņai bija grūti noturēt rokās, tās krita, šoferis tās vairākkārt pacēla, līdz neizturēja un teica – vai visu dienu tā būs […]

Stingrāk jāsoda

08:20
09.04.2024
43
Druva raksta:

“Mēs apsūdzam Balt­krieviju migrantu plūsmā uz Latviju. Taču vai tāda būtu iespējama, ja mūsu pusē nebūtu cilvēku, kas palīdz? Manuprāt, tos, kas atbalsta migrantu ievešanu Latvijā, būtu ļoti stingri jāsoda, jo nekas cits šos cilvēkus neatturēs,” domās dalījās J.

Sludinājumi