Sestdiena, 13. jūlijs
Vārda dienas: Margrieta, Margarita

Cer, ka Valmieras tehnikums piesaistīs jauniešus no visas Vidzemes

Leta
16:28
13.11.2015
5

Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks (“Valmierai un Vidzemei”), cer, ka Valmieras tehnikums piesaistīs jauniešus no visas Vidzemes.

Šodien Valmierā, Vadu ielā 3, Valmieras tehnikuma atjaunoto un jaunuzcelto ēku atklāšanā Baiks teica: “Valmiera ir spējusi sevi pierādīt kā pilsētu, kurā izglītībai ir ļoti svarīga loma. Uz darba tirgus vajadzībām orientēta izglītība ir ļoti nozīmīgs solis ne vien tehnikuma turpmākajā darbā, bet arī profesionālās izglītības izaugsmē, kā arī pilsētas, reģiona un valsts ekonomiskajā attīstībā, jo audzēkņiem paveras lielākas iespējas pēc mācībām atrast darbu vai sākt uzņēmējdarbību.”

Baiks atzina, ka, ieviešot duālās izglītības programmas, ieguvēji ir visi – gan jaunieši, gan uzņēmējdarbība, gan pilsēta.

“Tādēļ ir patiess prieks, ka būvdarbi ir beigušies un Valmieras tehnikums turpinās iesākto jaunās, moderni aprīkotās un labiekārtotās telpās, piesaistot jauniešus ne vien no Valmieras pilsētas, apkārtējiem novadiem, bet visa Vidzemes reģiona un Latvijas,” uzskata priekšsēdētājs.

Valmieras tehnikuma direktors Ēriks Spuriņš uzsvēra, ka mācību iestāde kļuvusi par modernu un mūsdienīgu mācību centru Latvijā. “Nedrīkst aizmirst, ka izglītības iestādes galvenais uzdevums ir sagatavot izglītotas, radošas un konkurētspējīgas personības, kuras ar savām idejām un darba rokām veicinātu Valmieras, Vidzemes, Latvijas un Eiropas uzņēmumu izaugsmi un attīstību,” teica Spuriņš.

Kā aģentūru LETA informēja Valmieras pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste Maira Andžejevska, klātesošos uzrunāt un sveikt bija ieradusies Valsts izglītības attīstības aģentūras direktore Dita Traidās, kā arī uzņēmumu, tehnikumu, iestāžu vadītāji un daudzi citi šajā nozīmīgajā projektā iesaistītie.

Kā ziņots, Valmieras tehnikuma rekonstrukcijas un būvniecības darbi tika īstenoti projekta “Infrastruktūras izveidošana, uzlabošana un mācību aprīkojuma modernizācija Valmieras Profesionālās vidusskolas izglītības programmu īstenošanai” laikā, paredzot būtiski uzlabot prioritāro profesionālās izglītības programmu “Pārtikas produktu tehnoloģija”, “Viesnīcu pakalpojumi”, “Ēdināšanas pakalpojumi” un “Mehatronika” kvalitatīvu īstenošanu.

Ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) un Latvijas valsts līdzekļu ieguldījumu 12 068 511 eiro apmērā (ERAF finansējums 10 378 919 eiro (86%) un nacionālais līdzfinansējums 1 689 592 eiro (14%)) izglītības iestāde pārtapusi modernā, mūsdienīgā Vidzemes profesionālās izglītības centrā.

Šobrīd Valmieras tehnikums ir viena no lielākajām profesionālajām izglītības iestādēm visā Vidzemes reģionā. 2015.gada 1.septembrī mācības Valmieras tehnikumā sāka 704 audzēkņi 12 dažādās specialitātēs Valmierā un sešās specialitātēs teritoriālajā struktūrvienībā Rankā.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Saistītie raksti

…no Amatas uz Tūju un tālāk – prom vasarā!

05:17
03.07.2024
37

Skanīgs, sportisks un zaļš šogad izvērtās mācību gada noslēgums Amatas pamatskolā. “Baudījām programmas “Latvijas skolas soma” kultūr­izglītojošās pr­og­ram­mas “Leģendas mūzikā” un “Instrumentu karnevāls”. Skolas direktoram Valdim Nītiņam izdevās ambiciozais, skolēnus tik ļoti intriģējošais divu dienu Vidzemes jūrmalas piedzīvojums: pārgājiens ar nakšņošanu teltīs, pašu gatavotām vakariņām un brokastīm,” tā par atraktīvo skolas mācību gada noslēgumu pastāsta […]

Sapnis par savu mini zoo

10:10
25.06.2024
303
1

Sandijs Polis teic – nav labākas, skaistākas un mierpilnākas vietas uz pasaules par Ieriķiem. Jaunietis ir īsts ieriķietis, te arī šogad absolvē Amatas pamatskolu. “Visa mana dzīve ritējusi pa un ap Ieriķiem. Te noteikti ir vieta, kur rast īstu mieru un ļaut vaļu emocijām. Ieriķos var iziet ārā kopā ar draugiem, bieži apmeklējam sporta laukumu […]

Jauniešiem svarīga iekļaujoša sabiedrība

06:16
19.06.2024
78

Kā jauniešus ar ierobežotām iespējām iekļaut jaunatnes darbā un sabiedrībā kopumā un kādas metodes, strādājot ar šo iedzīvotāju grupu, būtu labākās, tāda bija galvenā tēma Vidzemes nevalstisko organizāciju forumā. Pasākums Liepas jauniešu centrā “Apelsīns” pulcēja 40 pārstāvjus no Cēsu, Valmieras, Lim­bažu, Smiltenes novada un Rīgas organizācijām. Tēma ir plaša, jaunieši ar ierobežotām iespējām nav tikai […]

Švīkas sirds rotaļpagalmā

00:00
18.06.2024
52

Bērni apgūst dažādas vizuālās mākslas tehnikas, bet galvenais ir katra īpašās izpausmes Ar izstādes “Švīkas sirds rotaļpagalmā” atklāšanu CATA kultūras namā vēl vienu māksliniecisko gadu noslēdz Daigas Jirgensones vadītā mākslas darb­nīca “9 kaķi”. Izstādes atklāšana ir kā svētki pēc padarītā darba, kur bērniem ir iespēja pabūt ar saviem vecākiem un vecvecākiem, kā arī gandarījums redzēt […]

Novada skolēni sadejo Cēsīs. Lietus svētkiem netraucē

14:34
05.06.2024
121

Ap tūkstotim mazu un lielu dejotāju no visa plašā novada 1. jūnijā Cēsu Pils parka estrādē izdejoja Cēsu novada Skolu jaunatnes deju svētkus “Viņi to pa īstam prot”. Svētki notika pēc astoņu gadu pārtraukuma, pulcējot dalībniekus no pašvaldības iestāžu kolektīviem – skolām, kultūras namiem un centriem – Cēsīm, Priekuļiem, Liepas, Straupes, Zaubes, Nī­taures, Drabešiem, Jaunpiebalgas […]

Drosmīgi piedalās runas konkursā “Pūcīte”

06:08
03.06.2024
140

Uzdrošinoties, pilnveidojot publiskās uzstāšanās prasmes, runājot mikrofonā, parādot sevi plašākai auditorijai, pārliecinoties par savām spējām, kā arī sniedzot prieku paši sevi un skatītājiem, 27 pirmsskolas vecuma bērni no visa plašā Cēsu novada piedalījās izteiksmīgās runas konkursā “Pūcīte” Līgatnē, radošajā kvartālā “Zeit”. Konkursa dalībnieki pirms tam jau bija izturējuši atlasi savā pirmsskolas izglītības iestādē. Dalībniekus sagaidīja […]

Tautas balss

Trūkst inženieru

10:49
09.07.2024
20
J. raksta:

“Ziņās televīzijā stāsta, ka Latvijā trūkst augsti kvalificētu speciālistu mežsaimniecībā un lauksaimniecībā. Jau labi zinām, ka trūkst arī celtniecības inženieru, elektroinženieru un līdzīgu profesiju speciālistu. Te nu esam nonākuši ar savu izglītības sistēmu. Ja bērnam skolā neiemāca rēķināt, ja viņš neapgūst fizikas, ķīmijas pamatus, tad vēlāk, protams, neizvēlas studēt inženierzinātnes, profesijas, kas saistītas ar matemātiku, […]

Nav, no kā ietaupīt

15:13
05.07.2024
23
Seniore raksta:

“Ja cels pievienotās vērtības nodokli, tiem, kas dzīvo pieticīgi, būs vēl grūtāk. Tāpat jau no pensijas nekas nepaliek pāri, kad nopērku pārtiku. Ja tā būs dārgāka, tad vairs par dzīvokli arī nevarēšu samaksāt. No ēdiena neko ietaupīt nevaru, tāpat jau pērku tikai akciju preces,” pauda seniore.

Par ko uztraucas, par ko ne

15:13
05.07.2024
26
Iedzīvotāja raksta:

“Kad Cēsu Pils parkā notiek pasākumi, no centra līdz Festivāla ielai slēdz Lenču ielu. Un neviens neuztraucas, ka vairākas dienas Festivāla ielas iedzīvotājus traucē vēl lielāka satiksmes plūsma. Par Rīgas ielu gan visi raizējas, tur cilvēkiem neesot droši, iemītniekus traucē mašīnu trokšņi. Bet kā ar mums, kas dzīvo Festivāla ielā?” bija neapmierināta iedzīvotāja.

Apburtais loks

15:03
05.07.2024
25
1
Seniore raksta:

“Tomēr cilvēki spēj ietekmēt situāciju. Latvijas Pasts neuzdrošinās slēgt visas nodaļas, tās paliks arī laukos, lasu, pavisam 155. Tomēr 12 slēgšot, vienu no tām arī Cēsīs. Divas mūsu pilsētā neesot obligātas. Jau tā pastā bieži ir rindas, tagad būs vēl garākas. Un tad cilvēki neizvēlas šos pakalpojumus, bet Pasts tik saka, ka cilvēkiem tos nevajag,” […]

Cenas pārāk augstas

15:03
05.07.2024
28
Lasītāja O. raksta:

“Dārzeņaudzētāji saka, ka produkcija dārgāka, jo lielāks pievienotās vērtības nodoklis, kādu laiku bija pieci procenti, tad 12. Taču septiņu procentu palielinājums nav tik liels, lai piemēram, par lauka gurķiem prasītu gandrīz trīs eiro kilo­gramā. Var jau būt lielu uzcenojumu uzliek tirgotāji, tad audzētājiem jārunā ar tiem. Cenām jābūt samērīgām,” pau­da lasītāja O.

Sludinājumi