Ceturtdiena, 18. jūlijs
Vārda dienas: Aleksis, Aleksejs, Alekss

Ar plašu programmu svinēs Valmieras Mūzikas skolas 95.gadadienu

Leta
08:56
13.10.2015
4

Latvijā vecākā mūzikas skola – Valmieras Mūzikas skola (VMS) – šogad ar pasākumu virkni svinēs savu 95.gadadienu, aģentūru LETA informēja Valmieras pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste Maira Andžejevska.

Pirmais jubilejai veltītais pasākums – klavierspēles audzēkņu un pedagogu koncerts – notiks piektdien, 16.oktobrī, plkst.19 Valmieras 5.vidusskolas zālē.

18.oktobrī plkst.15 Valmieras 5.vidusskolas zālē notiks vokālās mūzikas koncerts (Gaidas Ungures vokālā studija). 21.oktobrī plkst.19 Valmieras 5.vidusskolas zālē norisināsies kora klases audzēkņu un pedagogu koncerts (jaunāko klašu koris, vecāko klašu koris “SolLaRe”, ansambļi, solisti). 23.oktobrī plkst.19 Valmieras 5.vidusskolas zālē plānos stīgu instrumentu spēles audzēkņu un pedagogu koncerts. 24.oktobrī plkst.16 Valmieras 5.vidusskolas zālē notiks pūšaminstrumentu un sitaminstrumentu spēles audzēkņu un pedagogu koncerts. 25.oktobrī plkst.14 Valmieras 5.vidusskolas zālē norisināsies kamermūzikas koncerts (pianiste Jautrīte Putniņa un stīgu kvartets – Anita Balčuna, Biruta Vaivode, Inga Ozoliņa, Laima Kunkule). 31.oktobrī plkst.16 Rīgas Latviešu biedrības zelta zālē notiks koncerts, kurā piedalīsies mūzikas skolas audzēkņi un pedagogi.

Savukārt 6.novembrī plkst.19 Valmieras Kultūras centrā norisināsies 95 gadu jubilejas noslēguma koncerts Valmieras Kultūras centrā.

VMS ir tikai vienu gadu jaunāka par Latvijas Jāzepa Vītola Mūzikas akadēmiju – Vītols, atbraucis no Pēterburgas, 1919.gadā Rīgā nodibināja konservatoriju, savukārt pēc gada tika dibināta VMS. Valmierā dzimušais komponists un profesors Vītols pats personīgi ieradās uz mūzikas skolas atklāšanas svinībām, teica runu un nospēlēja pirmo valsi, pēc kura sākās balle. Vītols tika ievēlēts par skolas Goda prezidentu. 1944.gadā nodega mūzikas skolas ēka Ziloņu ielā, tādēļ ļoti daudz nošu materiālu, arhīva dokumentu un liecību zuda ugunsgrēkā. Sekoja daudzi gadi, kad VMS darbojās vairākās ēkās – tas nebija droši, jo bērniem ziemā slidenos laikapstākļos nācās tumsā mērot ceļu no vienas mūzikas skolas ēkas Beātes ielā uz citu Baumaņa ielā. 2013.gada novembrī pienāca ilgi gaidītais brīdis, kad durvis saviem uzticamajiem audzēkņiem vēra jaunuzceltā Valmieras Mūzikas skola Pilskalna ielā 3.

VMS vadījuši kopumā desmit direktori. Šī brīža direktors Aivars Cepītis direktora amatā ir kopš 1989.gada 1.februāra. VMS allaž centusies būt jauneklīga, tāda, kurā kūsā dzīvība, radošais gars un notikumi, lai skolā pēc studijām strādāt kā pedagogi atgrieztos bijušie VMS audzēkņi.

No VMS nāk virkne pazīstamu komponistu un mūziķu – Vītols, Jānis Ķepītis, Helmers Pavasars, Vilnis Salaks, Arturs Maskats, Kristaps Pētersons, Santa Ratniece.

VMS 95 darbības gados izkopusi skaistas tradīcijas – 2016.gada 27.janvārī notiks jau 21.Starptautiskais jauno pianistu konkurss, kas ir iemantojis Latvijas un ārvalstu pedagogu cieņu. Tāpat ļoti aizkustinoša tradīcija jau 23 gadu garumā ir Vasaras koncerti (agrāk Dārza). Jau piecus gadus tiek organizēts Baltijas valstu stīgu orķestru festivāls, kurā piedalās stīgu orķestri no Lietuvas un Igaunijas, nu jau arī Somijas. Gadu gaitā VMS nodibinājusi ciešas draudzības saites ar mūzikas skolām tuvākās un tālākās kaimiņzemēs – Lietuvā, Igaunijā, Dānijā, Čehijā, Zviedrijā, Vācijā un Norvēģijā. Regulāri notiek savstarpēja pieredzes apmaiņa, koncerti.

VMS padomāts arī par pedagogu saimi, jo direktors ik gadu ziemā kolēģus ar ģimenēm aicina piedalīties paša iedibinātajā Ziemas pārgājienā, lai iepazītu tuvāko apkārtni – aplūkots Sietiņiezis, iepazītas daudzas skaistas vietas – Gaujas krasti, Strīķupe, Vaidavas ezera apkārtne un Līču Laņgu klintis.

Lai būtu kustībā, kas iet roku rokā ar radošu garu, VMS savas jubilejas priekšvakarā organizēja īpašu skrējienu-soļojumu “Nāc un piedalies!”, kurā tika aicināts ikviens valmierietis doties 5 kilometru garā distancē pēc saviem ieskatiem un spējām, pēc skrējiena summējot visu dalībnieku pieveiktos kilometrus. Kas zina, varbūt arī šis notikums kļūs par vienu no VMS tradīcijām, tādējādi iesoļojot VMS simtgadē.

Viena no lielajām nākotnes iecerēm Valmieras Mūzikas skolai ir izveidot savu pūtēju orķestri. Šobrīd pedagogiem ir pārlieku lielas slodzes, pedagogi darbojas vairākos kolektīvos, tomēr orķestrim ir jābūt, pilsētā ir jānodrošina dažādība, piedāvājot gan individuālo instrumentu spēles apguvi, gan arī kolektīvo muzicēšanu orķestrī, stīgu orķestrī, koros, ansambļos. Valmierieši savu profesionalitāti turpina attīstīt un pilnveidot tādos grandos kā Liepājas Simfoniskais orķestris, Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris, kamerorķestrī “Kremerata Baltica” un valsts kamerorķestrī “Sinfonietta Rīga”.

VMS direktors Cepītis, vaicāts par savu vēlējumu audzēkņiem, pedagogiem un pašai mūzikas skolai, ilgi nedomājot iesaucas: “Lai Valmieras Mūzikas skola skan! Lai labi skan mūsu pilsētā, Latvijā, Eiropā un pasaulē!” Tāpat ļoti gribētos, lai jaunieši, pabeidzot studijas, ietu pa mūzikas ceļu un atgrieztos Valmierā jau kā pedagogi. “Esmu gandarīts par to, ka valmierieši kuplā skaitā apmeklē koncertus, ir aktīvi un, kas ir ļoti svarīgi, – ir zinoši klausītāji. Lai skolā allaž valda radošais gars un lai mēs neapstātos pie sasniegtā!”

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Saistītie raksti

Runā par līdzdalību un saliedējas

07:05
16.07.2024
20

Cēsu novada jauniešu saliedēšanās pasākums “Lauzt Robežas” nemainīgi jau trešo gadu divu dienu garumā aicināja visa novada jauniešus. Pirms septiņiem gadiem to aizsāka toreizējā Pārgaujas novada jaunieši, arī šoreiz, jau septīto reizi, pasākums notika Straupes pagasta atpūtas bāzē “Mārkulīči”, šogad īpaši pievēršot uzmanību tēmai – līdzdalība. Projekta koordinatore Iluta Balode teic, ka pasākums “Mārkulīčos” ir  […]

…no Amatas uz Tūju un tālāk – prom vasarā!

05:17
03.07.2024
41

Skanīgs, sportisks un zaļš šogad izvērtās mācību gada noslēgums Amatas pamatskolā. “Baudījām programmas “Latvijas skolas soma” kultūr­izglītojošās pr­og­ram­mas “Leģendas mūzikā” un “Instrumentu karnevāls”. Skolas direktoram Valdim Nītiņam izdevās ambiciozais, skolēnus tik ļoti intriģējošais divu dienu Vidzemes jūrmalas piedzīvojums: pārgājiens ar nakšņošanu teltīs, pašu gatavotām vakariņām un brokastīm,” tā par atraktīvo skolas mācību gada noslēgumu pastāsta […]

Sapnis par savu mini zoo

10:10
25.06.2024
306
1

Sandijs Polis teic – nav labākas, skaistākas un mierpilnākas vietas uz pasaules par Ieriķiem. Jaunietis ir īsts ieriķietis, te arī šogad absolvē Amatas pamatskolu. “Visa mana dzīve ritējusi pa un ap Ieriķiem. Te noteikti ir vieta, kur rast īstu mieru un ļaut vaļu emocijām. Ieriķos var iziet ārā kopā ar draugiem, bieži apmeklējam sporta laukumu […]

Jauniešiem svarīga iekļaujoša sabiedrība

06:16
19.06.2024
81

Kā jauniešus ar ierobežotām iespējām iekļaut jaunatnes darbā un sabiedrībā kopumā un kādas metodes, strādājot ar šo iedzīvotāju grupu, būtu labākās, tāda bija galvenā tēma Vidzemes nevalstisko organizāciju forumā. Pasākums Liepas jauniešu centrā “Apelsīns” pulcēja 40 pārstāvjus no Cēsu, Valmieras, Lim­bažu, Smiltenes novada un Rīgas organizācijām. Tēma ir plaša, jaunieši ar ierobežotām iespējām nav tikai […]

Švīkas sirds rotaļpagalmā

00:00
18.06.2024
54

Bērni apgūst dažādas vizuālās mākslas tehnikas, bet galvenais ir katra īpašās izpausmes Ar izstādes “Švīkas sirds rotaļpagalmā” atklāšanu CATA kultūras namā vēl vienu māksliniecisko gadu noslēdz Daigas Jirgensones vadītā mākslas darb­nīca “9 kaķi”. Izstādes atklāšana ir kā svētki pēc padarītā darba, kur bērniem ir iespēja pabūt ar saviem vecākiem un vecvecākiem, kā arī gandarījums redzēt […]

Novada skolēni sadejo Cēsīs. Lietus svētkiem netraucē

14:34
05.06.2024
124

Ap tūkstotim mazu un lielu dejotāju no visa plašā novada 1. jūnijā Cēsu Pils parka estrādē izdejoja Cēsu novada Skolu jaunatnes deju svētkus “Viņi to pa īstam prot”. Svētki notika pēc astoņu gadu pārtraukuma, pulcējot dalībniekus no pašvaldības iestāžu kolektīviem – skolām, kultūras namiem un centriem – Cēsīm, Priekuļiem, Liepas, Straupes, Zaubes, Nī­taures, Drabešiem, Jaunpiebalgas […]

Tautas balss

Prieks par sakārtoto un skaisto ielu

17:29
15.07.2024
22
Cēsniece O. raksta:

“Cēsīs, atjaunotajā Bērzaines ielas posmā, ierīkoti glīti soliņi un atkritumu urnas, apkārtne tīra. Jauki tur piesēst. Bērzaines iedzīvotāji beidzot ir ieguvēji. Labi sakārtota gan Gaujas, gan Bērzaines iela. Par to prieks,” pārdomās dalījās seniore, cēsniece O.

Haoss ar pasažieru pārvadājumiem

17:28
15.07.2024
19
Lasītājs J. raksta:

“Ik pa brīdim parādās ziņas, ka nav skaidrs, kas mūspusē nodrošinās sabiedriskā transporta pakalpojumus. Valsts pasūtījumā ar līgumiem un pārsūdzībām tāds juceklis, ka neviens no malas netiek skaidrībā. Jūnija nogalē pakalpojumu atļāva veikt CATA, bet tikai līdz gada beigām. Taču nav dzirdams, ko atbildīgie dara, lai sajukums neturpinātos. Nesaprotu, kā Satiksmes ministrija pieļauj tādu bardaku,” […]

Nevar sagaidīt

16:55
15.07.2024
13
Piebaldzēns raksta:

“Sola un sola, ka Jaunpiebalgā drīz būs gatavs pansionāts, bet kā nav, tā nav. Gan jau vainojami būvnieki, bet žēl, ka vietējai varai nav nekādu iespēju procesu pasteidzināt. Tur būtu gan darba vietas vietējiem, gan pagastā apgrozītos vairāk cilvēku, proti, pie pansionāta iemītniekiem brauktu ciemos tuvinieki, draugi. Tirgotājiem būtu lielāks apgrozījums,” pārdomās dalījās piebaldzēns.

Botāniskais dārzs pilsētas centrā

16:54
15.07.2024
19
Cēsnieks O. raksta:

“Gāju Cēsīs pa Rīgas ielu, mani uzrunāja tūristi, ārzemnieki. Lūdza padomu, kā aizbraukt uz Līgatni, jautāja par Cēsīm. Un prasīja, kā var iekļūt Rīgas ielas botāniskajā dārzā. Jā, tur īpašums, kura adrese ir Rīgas iela 41, aizaudzis ar kokiem, krūmiem. No ielas to nodala dēļu žogs, gājējus šī vieta netraucē, bet iebraucējiem rada dīvainu iespaidu,” […]

Trūkst inženieru

10:49
09.07.2024
26
J. raksta:

“Ziņās televīzijā stāsta, ka Latvijā trūkst augsti kvalificētu speciālistu mežsaimniecībā un lauksaimniecībā. Jau labi zinām, ka trūkst arī celtniecības inženieru, elektroinženieru un līdzīgu profesiju speciālistu. Te nu esam nonākuši ar savu izglītības sistēmu. Ja bērnam skolā neiemāca rēķināt, ja viņš neapgūst fizikas, ķīmijas pamatus, tad vēlāk, protams, neizvēlas studēt inženierzinātnes, profesijas, kas saistītas ar matemātiku, […]

Sludinājumi