Trešdiena, 17. aprīlis
Vārda dienas: Rūdolfs, Viviāna, Rūdis

Ar limuzīnu kaut reizi mūžā

Druva
00:00
02.12.2006
3

Cēsnieks Andris Bušs nepilnu gadu tepat tuvākā un tālākā apkārtnē piedāvā iespēju izvizināties ar limuzīnu Lincoln Town Car, bet viņam ir doma uz pavasari iegādāties arī garo limuzīnu, lai būtu plašāka izvēles iespēja un piedāvājums. Kā stāsta Andris, limuzīnu galvenokārt pasūta jaunie pāri uz kāzām, tēti brauc uz slimnīcu pēc jaundzimušā bērniņa vai kāds izvēlas aizbraukt uz lidostu sagaidīt ciemiņus.

“Situācijas ir dažādas, arī bērna kristībās vai izlaidumā var noīrēt limuzīnu. Kāpēc to nopirku? Sākumā Lincoln Town Car pirku sev, bet draugs ieteica piedāvāt izbraucienus arī citiem. Šāda mašīna kādreiz bija manam draugam. Vienreiz ar to izbraucu un naktīs vairs nespēju gulēt. Tas kļuva par manu sapni – iegādāties šādu mašīnu, ņemot vērā, ka iepriekš biju braucis ar vecu AUDI,” joko Andris.

Kā izrādās, nemaz tik viegli nav bijis atrast īsto automašīnu un pagājis gandrīz pusgads, līdz Andris ticis pie sava limuzīna.

“Ja pērc automašīnu, svarīgi, lai tā patiktu pa īstam. Lai ir sajūta, ka nevienu citu vairs nevajag. Izbraukāju tepat Latvijā visas iespējamās vietas, kur sludināja, ka pārdod limuzīnu, bet neatradu. Jā, bija kāds melns limuzīns, bet man šķiet, ka šādai mašīnai jābūt gaišā krāsā. Arī šobrīd, vizinot cilvēkus, redzu, ka tie vairāk izvēlas baltu nekā, piemēram, melnu limuzīnu,” atzīst automašīnas īpašnieks.

Jautāts, kādas emocijas pārsvarā redz, Andris atbild, ka parasti tās ir patīkamas. Arī iemesls, kāpēc cilvēki īrē limuzīnu, vienmēr ir jauks, svinīgs vai kā citādi īpašs.

“Pārsvarā pirms visiem braucieniem automašīna tiek arī izpušķota. Īpaši uz kāzām vai pirms došanās uz slimnīcu pēc bērniņa. Biežāk tie ir ziedu vai balonu rotājumi. Atceros, vasarā, kad braucu uz slimnīcu pēc kāda mazuļa, automašīnai virsū bija uzlikts liels balona krupis. Tētis jaunai māmiņai centās sagādāt pārsteigumu. Domāju, ka viņam tas arī izdevās. Svarīgi, protams, lai šāds notikums būtu īpašs un ilgāk saglabātos atmiņā. Ar izrotātu automašīnu nedrīkst braukt ātrāk par 70 kilometriem stundā, lai neizjuktu ziedu kompozīcijas,” atzīst Andris un turpina: “Man ir iespēja iepazīt daudz cilvēku un redzēt, cik viņi ir dažādi. Ir tādi, ar kuriem ir ļoti patīkami sarunāties, bet ir arī nerunīgi klienti, kuriem tad arī neuzbāžos ar sarunām,” stāsta Andris.

Jautāju Andrim par kurioziem vai interesantiem atgadījumiem, un viņš atzīst, ka tādu netrūkst.

“Prātā nāk kādas kāzas Rīgā. Līgava bija latviete, bet vīrs krievu tautības. Jaunajam pārim bija svarīgi, lai visi viņus pamanītu braucam ar limuzīnu. Vēlējās ļoti sev pievērst uzmanību. Logi bija vaļā. Vairākkārt stājāmies pie Brīvības pieminekļa, metām līkumus. Vēlāk braucām uz tirdzniecības centru “Alfa” pirkt šampanieti. Arī pie zaksa bija jāsagatavo vairāki piebraucieni, lai fotogrāfs varētu sagatavoties. Pirmoreiz nepatika, bija jābrauc otrreiz. Gluži kā filmā,” atceras Andris.

Izrādās, ka vismaz Lincoln Town Car Cēsu ielas ir viegli izbraucamas un Andrim tās problēmas nav sagādājušas. Varbūt kādreiz, vedot jauno pāri, grūti bijis noparkoties, bet, kā atzīst limuzīna īpašnieks, kāziniekiem piedod visu.

“Ir gadījies, ka ar kāziniekiem apstājamies neatļautās vietās – pie kāda parka, tiltiem, bet policisti ir ļoti saprotoši un nekad kāziniekus nav aiztikuši. Vairums cilvēku arī uz pilsētas ielām, redzot, ka brauc jaunlaulātie, sadodas rokās un nelaiž garām automašīnu. Tradīciju redzēts daudz, un jāatzīst, ka divu vienādu kāzu nav bijis,” stāsta Andris un piebilst, ka ziema ir klusāks periods. Šobrīd mašīna tiek gatavota nākamajai sezonai.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Saistītie raksti

Bērni lasa un vērtē grāmatas

09:59
08.04.2024
56

Gada garumā bērni un vecāki lasīja grāmatas un izvēlējās tīkamākās, piedaloties Latvijas Nacionālās bibliotēkas lasīšanas veicināšanas programmā “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2023”. Programmas dalībnieki, kuri tajā iesaistījās Cēsu Centrālās bibliotēkas Bērnu apkalpošanas nodaļā, pulcējās lasīšanas svētkos. Cēsniece Anastasija Alekse­jeva ir grāmatu mīļotāja, meitene izlasīja ne tikai savam vecumam paredzētos, bet visus programmā iekļautos darbus. […]

Lai mācītu skolēnus, mācās arī skolotāji

12:25
27.03.2024
77

Cēsu Bērzaines pamatskolā aizvien pilnveido iekļaujošās izglītības metodes Statusa maiņa no speciālās skolas uz pamatskolu, kura īsteno iekļaujošo izglītību, ir liels solis un process, kas prasa īpašu pieeju un virzību uz mērķtiecīgu attīstību. Cēsu Bērzaines pamatskolai šis ir pirmais mācību gads jaunajā statusā. Skola nemitīgi pilnveidojas, lai mācību process skolā nodrošinātu nepieciešamo katram skolēnam. “Iekļaujoša […]

Topošās mūziķes un viņu pedagoģes iepazīst Somijas pieredzi

18:03
21.03.2024
70

Astoņas Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas audzēknes divas februāra nedēļas praktizējās un “ēnoja” Somijas kolēģus Kuopio konservatorijā, Kuopio pilsētā Somijā. “Gan audzēknēm, gan pedagoģēm bija iespēja piedalīties konservatorijas individuālajās specialitāšu stundās un lekcijās, iepazīties ar augstākās izglītības iespējām un izglītības sistēmu Somijā, kā arī kopā ar Somijas skolas audzēkņiem un pedagogiem piedalīties ar sagatavotu koncertprogrammu […]

Iepazīstināt jauniešus ar fiziku

10:25
12.03.2024
98
1

“Skolā strādāju sesto gadu, pirmos četrus Rīgas Valsts 3.ģimnāzijā. Esmu arī šīs skolas absolvents,” stāstu, kā dzīves ceļš aizvedis līdz pedagoga profesijai, iesāk Mārcis Greiselis. Viņš ir 30 gadus vecs un nu jau divus gadus strādā Cēsu Valsts ģimnāzijā (CVĢ) par fizikas, astronomijas un arī inženierzinību skolotāju. “Kad maģistra studijas tuvojās nobeigumam, aizgāju aprunāties ar […]

Kūka no veselīgām izejvielām

15:51
08.03.2024
106

Cēsu 1.pamatskolā tā jau ir tradīcija- cept kūkas no veselīgiem produktiem. “Tā kā esam eko skola un mums pagalmā ir permakultūras dobes, tad šāda ikgadēja kūkas cepšana skolā šķiet tikai likumsakarīga,” saka ģeogrāfijas un dabaszinību skolotāja Līga Ābola – Bērziņa un atgādina, ka permakultūras dobes nozīmē, ka tiek izmantots viss, kas skolēniem šīm vajadzībām pieejams, […]

3080 paraksti pret Rāmuļu skolas slēgšanu

00:02
08.03.2024
81

Rāmuļu pamatskolas audzēkņu    vecāki rosināja sabiedrību parakstīt kolektīvo iesniegumu, iebilstot pret skolas slēgšanu un rosinot rast iespēju to saglabāt. “Desmit dienās iesniegumu domei parakstījuši 3080 iedzīvotāji no dažādiem apkārtējiem pagastiem un Cēsīm. Daudzi, un ne tikai tie, kuru bērni mācās Rāmuļu pamatskolā, iesaistījās parakstu vākšanā, skaidroja situāciju,” pastāsta Ilze Zilvere-Zālīte un uzsver, ka ļoti […]

Tautas balss

Dīvainie valodas nepratēji

13:26
16.04.2024
14
2
Druva raksta:

“Pagājušajā nedēļā klausījos televīzijas “Rīta Panorāmu”, kur “Stabilitātes” līderis Rosļikovs stāstīja, ka nav taču jāprasa pusmūža cilvēkiem ar Krievijas pilsonību latviešu valoda. Jaunajiem jā, bet vecāka gadagājuma nē. Sabiedrība Latvijā esot ļoti iekļaujoša, visi tiekot galā. Te nu jāatgādina, ka tiem, kam 75 un vairāk gadu, latviešu valodas eksāmens nav vajadzīgs, var palikt Latvijā arī, […]

Zinām tikai par vienu

12:23
14.04.2024
16
Druva raksta:

“Tagad, kad uzzinām, ka valsts augstās amatpersonas lidojumiem izvēlas arī individuālus pakalpojumus, gribētos zināt, kā rīkojušies premjeri, kas strādāja pirms Kariņa, un arī Valsts prezidenti. Ar kādiem reisiem, publiskiem vai individuāliem, viņi ar savu komandu lidoja? To žurnālisti varētu pastāstīt, varbūt vēl kādam atklātos pārkāpumi,” sprieda seniore.

Rudenī uzbūvē, pavasarī uzrok

12:22
13.04.2024
33
Druva raksta:

“Brīnījos, ka šopavasar Cēsīs, Bērzaines un Satekles ielas krustojumā, atkal raka. Pērn tur izveidoja drošības saliņu, nu visu jauca laukā un pārbūvēja. Jācer, ka tas nesadārdzinās ielas remontu, kas jau tāpat izmaksā daudz. Tādi gadījumi vienmēr raisa izbrīnu. Vai tiešām grūti saplānot, kas kurā vietā jādara, lai nenāktos atkārtoti tērēt naudu,” pārdomās dalījās apkaimes iedzīvotāja.

Neiecietīgais šoferis

12:20
12.04.2024
24
Druva raksta:

“Izlasīju “Hallo, “Druva”” par laipno autobusa šoferi un nodomāju, cik jauki, ja tādi būtu visi. Diemžēl esmu novērojusi, ka ir arī ļoti nelaipni autobusu vadītāji. Tā vienudien autobusā kāpa sieviete ar atbalsta nūjām, ko viņai bija grūti noturēt rokās, tās krita, šoferis tās vairākkārt pacēla, līdz neizturēja un teica – vai visu dienu tā būs […]

Stingrāk jāsoda

08:20
09.04.2024
40
Druva raksta:

“Mēs apsūdzam Balt­krieviju migrantu plūsmā uz Latviju. Taču vai tāda būtu iespējama, ja mūsu pusē nebūtu cilvēku, kas palīdz? Manuprāt, tos, kas atbalsta migrantu ievešanu Latvijā, būtu ļoti stingri jāsoda, jo nekas cits šos cilvēkus neatturēs,” domās dalījās J.

Sludinājumi