Trešdiena, 17. aprīlis
Vārda dienas: Rūdolfs, Viviāna, Rūdis

Skaistais peoniju ziedējums: Kā padarīt savu dārzu vēl krāšņāku

Druva
12:10
31.10.2023
17
Petunia 177388 1280 2

Peonijas ir šāvienu, krāšņu ziedu krāšņums, kas iepriecina gan acis, gan dvēseli. Ar savu lielo ziedu daudzveidību, krāšņumu un krāsaino ziedu skaistumu, peonijas ir īsts dārza rotājums. Ja jūs sapņojat par to, kā padarīt savu dārzu vēl krāšņāku ar peonijām, šis ceļvedis sniegs jums vērtīgus padomus par peoniju stādīšanu, aprūpi un tos izaugsmes veicināšanu.

Sāciet ar pareizo peoniju šķirni

Lai sāktu ceļojumu uz krāšņu peoniju ziedējumu, svarīgi ir izvēlēties pareizo šķirni. Peonijas tiek iedalītas trīs galvenajās grupās: zemu augošās, vidēji augošās un augsti augošās. Katrai grupai ir savas īpašības un ziedēšanas raksturojums. Izmantojiet šos faktorus, lai atlasītu šķirni, kas vislabāk atbilst jūsu dārza un dizaina vajadzībām.

Atrašanās vieta un augšanas apgabals

Peonijas mīl sauli, un lai sasniegtu krāšņu ziedējumu, izvēlieties vietu jūsu dārzā, kurā saule spīd vismaz 6-8 stundas dienā. Augstas koku ēnas var ietekmēt peoniju ziedēšanu, tāpēc nodrošiniet, lai augi saņem pietiekamu saules gaismu.

Pareiza stādīšana

Peoniju stādīšanas process ir būtisks, lai veicinātu veselīgu augšanu un krāšņu ziedējumu. Šie ir daži svarīgi punkti:

  • Dziļums: Stādīt peonijas tā, lai sēklas būtu apmēram 5-7 cm dziļumā.
  • Attālums: Attālums starp peonijām jāievēro atkarībā no šķirnes, bet parasti tas ir aptuveni 60-90 cm.
  • Drenāža: Augsnei jābūt labi drenētai, lai novērstu lieko mitrumu.

Lietderīga laistīšana un mēslošana

Lai peonijas ziedētu krāšņi, nepieciešama regulāra laistīšana, it īpaši sausos periodos. Izmantojiet mulču, lai saglabātu mitrumu un novērstu nezāles. Arī regulāra mēslošana ar fosforu un kāliju palīdzēs veicināt ziedēšanu.

Nogriešana un atzarošana

Pēc ziedēšanas nogrieziet novēdusīs ziedkopas un atstājiet veselas lapas, lai augiem būtu pietiekami daudz saules gaismas, lai tie augtu un uzkrātos enerģiju nākamajam ziedējumam.

Slimību kontrole un kaitēkļu novēršana

Uzmanieties no peoniju slimībām un kaitēkļiem. Ar profilaktiskiem pasākumiem, piemēram, regulāru augu pārbaudi un sēklu uzglabāšanu tīrā vietā, var novērst problēmas.

Dažādu šķirņu kombinācija

Kombinējot dažādas peoniju šķirnes ar dažādām ziedēšanas laikām, jūs varat radīt nepārspējamu ziedējumu šovu jūsu dārzā.

Pušķošana un ziedu izmantošana

Nelietojiet vienkārši izbaudīt peonijas savā dārzā. Izgrieziet ziedus un izmantojiet tos pušķošanai, dārza dekorēšanai un iekštelpu dizainam.

Peoniju krāšņais ziedējums ir tā vērts visu šo rūpju un kopšanas darbu. Ar pareizu stādīšanu un aprūpi jūs varat padarīt savu dārzu vēl krāšņāku ar šiem skaistajiem ziediem. Peonijas pievienos krāšņumu un eleganci jebkuram dārzam, tāpēc dodies ceļojumā, lai izveidotu savu peoniju paradīzi.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Saistītie raksti

Ar skatu uz sevi ārēji un iekšēji

08:36
15.04.2024
34

Cēsu klīnikas fizioterapeite Māra Krūze saņēma Latvijas Ārstu biedrības titulu “Gada funkcionālais speciālists”. Ik gadu biedrība dažādās nominācijās pasniedz balvas Latvijas labākajiem mediķiem. Fizioterapeite savā profesijā strādā 19 gadus. Māra Krūze vada individuālās nodarbības dažāda vecuma cilvēkiem, bet lielākoties bērniem – no zīdainīšiem līdz pusaudžiem. Viņai vistuvākā ir neiroloģija, kas ietver darbu ar bērniem ar […]

Nekautrēties, nebaidīties no kļūdām

08:37
13.04.2024
144

Uzticēties procesam un negaidīt no sevis izcilu rezultātu pirmajā reizē. Gleznošanas pasniedzēja BAIBA FEOKTISTOVA Viņa sirdī ir īsta cēsniece. Šai pusē pagājusi bērnība, skolas gadi – ģimnāzijā, vēlāk Rīgā studiju gadi žurnālistikā un mārketingā, bet nu ikdiena paiet tikai saistībā ar mākslu. Gan gleznojot, gan mācot gleznot citus. Baiba Feoktistova dalās savā pieredzē, iedvesmas avotos […]

Galda spēles rosina sadarbību un ļauj iepazīties

10:07
10.04.2024
39

Straupē reizi mēnesī sanāk kopā ģimenes, lai parunātos un spēlētu galda spēles. Pēdējās tikšanās reizēs ar aizrautību visi iesaistījušies prāta spēlē “6. ņem!”. To spēlē ar kārtīm, uz kurām ir skaitļi. No­teikumi ir vienkārši, katrs spēlētājs no kāršu kavas izvelk desmit kārtis. Gājienu pēc gājiena tās izliek četrās rindās augošā secībā. Spēlētāji cenšas, lai viņa […]

Lai skaisti ikdienā

10:04
09.04.2024
330

“Inešos dzīve ir ļoti laba. Mums te ir viss nepieciešamais, tikai    mazā mērogā,” saka Sandra Jermacāne un pastāsta, ka bijis satraukums, kad diskutēja par pili, ka pagastā nebūs kultūras darbinieka. “Toreiz parunājām, bet pēc tam bija pilnīgs klusums. Kaut kādu ziņu, kas tad domāts, tā arī nesaņēmām. Tagad Vecpiebalgas kultūras nama vadītāja organizē nelielus, […]

Laukos dzīves ritms lēnāks

10:02
08.04.2024
243

Tomass Vegners smaidot atzīst, ka teju katrs, ko iepazīst Inešos, noteikti pajautā, kāpēc ģimene šurp pārcēlusies. “Bet viena stāsta nav. Atnācām nejauši, te mums nav ne radu, ne draugu. Kad braucām apskatīt īpašumu Inešos, bijām te pirmoreiz,” stāsta inesietis un piebilst, ka katrs nejaušais solis reizē bijis arī likumsakarīgs.    Tomass ir rīdzinieks, audzis Jūrmalā, […]

Alus cauri gadsimtiem

09:55
07.04.2024
100

Ilggadējais Cēsu alus darītavas vadītājs Kārlis Tomsons veicis pētniecisku darbu par alus rūpniecības attīstību Latvijā. Ar to ikviens var iepazīties grāmatā “Alus rūpniecība Latvijā. Ar ieskatu alus darīšanas vissenākajā vēsturē” . Sarunā par daudzu gadu darbu, interesi par vēsturi un aktīvu dzīvi. Prieks, ka grāmata ir izdota. Alus ražošana ir tautsaimniecības nozare, un to tāpat […]

Tautas balss

Dīvainie valodas nepratēji

13:26
16.04.2024
18
2
Druva raksta:

“Pagājušajā nedēļā klausījos televīzijas “Rīta Panorāmu”, kur “Stabilitātes” līderis Rosļikovs stāstīja, ka nav taču jāprasa pusmūža cilvēkiem ar Krievijas pilsonību latviešu valoda. Jaunajiem jā, bet vecāka gadagājuma nē. Sabiedrība Latvijā esot ļoti iekļaujoša, visi tiekot galā. Te nu jāatgādina, ka tiem, kam 75 un vairāk gadu, latviešu valodas eksāmens nav vajadzīgs, var palikt Latvijā arī, […]

Zinām tikai par vienu

12:23
14.04.2024
16
Druva raksta:

“Tagad, kad uzzinām, ka valsts augstās amatpersonas lidojumiem izvēlas arī individuālus pakalpojumus, gribētos zināt, kā rīkojušies premjeri, kas strādāja pirms Kariņa, un arī Valsts prezidenti. Ar kādiem reisiem, publiskiem vai individuāliem, viņi ar savu komandu lidoja? To žurnālisti varētu pastāstīt, varbūt vēl kādam atklātos pārkāpumi,” sprieda seniore.

Rudenī uzbūvē, pavasarī uzrok

12:22
13.04.2024
33
Druva raksta:

“Brīnījos, ka šopavasar Cēsīs, Bērzaines un Satekles ielas krustojumā, atkal raka. Pērn tur izveidoja drošības saliņu, nu visu jauca laukā un pārbūvēja. Jācer, ka tas nesadārdzinās ielas remontu, kas jau tāpat izmaksā daudz. Tādi gadījumi vienmēr raisa izbrīnu. Vai tiešām grūti saplānot, kas kurā vietā jādara, lai nenāktos atkārtoti tērēt naudu,” pārdomās dalījās apkaimes iedzīvotāja.

Neiecietīgais šoferis

12:20
12.04.2024
25
Druva raksta:

“Izlasīju “Hallo, “Druva”” par laipno autobusa šoferi un nodomāju, cik jauki, ja tādi būtu visi. Diemžēl esmu novērojusi, ka ir arī ļoti nelaipni autobusu vadītāji. Tā vienudien autobusā kāpa sieviete ar atbalsta nūjām, ko viņai bija grūti noturēt rokās, tās krita, šoferis tās vairākkārt pacēla, līdz neizturēja un teica – vai visu dienu tā būs […]

Stingrāk jāsoda

08:20
09.04.2024
40
Druva raksta:

“Mēs apsūdzam Balt­krieviju migrantu plūsmā uz Latviju. Taču vai tāda būtu iespējama, ja mūsu pusē nebūtu cilvēku, kas palīdz? Manuprāt, tos, kas atbalsta migrantu ievešanu Latvijā, būtu ļoti stingri jāsoda, jo nekas cits šos cilvēkus neatturēs,” domās dalījās J.

Sludinājumi