Ceturtdiena, 20. jūnijs
Vārda dienas: Rasma, Rasa, Maira

Naudas mazāk, darāmā vairāk

Druva
00:00
03.01.2009
7

Cēsu domes priekšsēdētājs

Izvērtējot plānoto un paveikto aizvadītajā gadā, redzams, ka kopā esam paveikuši daudz. Vispirms jāatceras mums dotā iespēja un gods sarīkot valsts jubilejas pasākumu Vidzemē. Domāju, ka ar šo uzdevumu tikām veiksmīgi galā, parādot attieksmi pret valsti un novadu. 8.novembrī cēsnieki apliecināja, ka spējīgi īstenot visaugstākā līmeņa pasākumus.

Aizvadītais bijis kultūras pasākumiem bagāts gads. Notika jau otrais Cēsu Mākslas festivāls, bet arī citi pasākumi devuši nozīmīgu ieguldījumu pilsētas tēla veidošanā. Esam iesnieguši pieteikumu ar vēlmi kļūt par Eiropas kultūras galvaspilsētu. Tas mums uzliek lielu atbildību, bet apzināmies, ka kultūra palīdz nest mūsu vārdu Latvijā un pasaulē.

Nevar nepieminēt Dziesmu un deju svētkus, kuros kuplā skaitā bija pārstāvēti pilsētas pašdarbnieki. Paldies par attieksmi, ar kādu cēsnieki darbojas pašdarbībā. Jā, varbūt citu pilsētu pašdarbnieki labāk nodrošināti materiālajā jomā, bet mums kolektīvu skaits ir krietni lielāks. Manuprāt, labāk dot iespēju darboties ikvienam, kurš to vēlas.

Pērn jaunā līmenī sevi pieteica sieviešu basketbola komanda “SK Cēsis”. Sekmīgs starts Eiropas kausu izcīņā par mūsu pilsētu lika runāt plašā mērogā.

Diemžēl jāapzinās, ka šogad finansējums būs mazāks. Būs jāmeklē iespējas, lai process neapstājas. Strādājot pie šī gada budžeta, esam salikuši prioritātes. Pirmā ir izglītība, būs jādara viss, lai noturētu pašreizējo līmeni. Līdz šim to esam spējuši, ceru, ka labi uzsāktais turpināsies. Aktuāls jautājums par topošo pirmsskolas izglītības iestādi. Celtniecība tiks pabeigta, varbūt problēmas var radīt iekārtojuma iegāde, jo tam finansējums vēl nav atrasts.

Otra prioritāte ir sociālā aprūpe, kurā jāievēro noteiktie standarti. Saprotam, ka sociālais jautājums būs aktuāls, tāpēc tas izvirzīts kā prioritārs. Sociālā aģentūra apliecinājusi sevi, ne velti tā pērn atzīta par labāko savā jomā pilsētu konkurencē.

Treškārt, jāgādā par cēsnieku drošību, lai iedzīvotāji savā pilsētā justos droši. Liels ieguvums ir kvalitatīvas videonovērošanas ierīkošana pilsētā pie stacijas, Vienības laukumā, Rožu laukumā, Maija parkā. To gribam turpināt, lai vandalisma akciju pilsētā būtu mazāk. Nevaram nodrošināt lielu patruļu skaitu, bet videonovērošana ļauj ātri reaģēt uz konkrētu notikumu, arī atklāt un fiksēt vainīgos, jo kameru kvalitāte ļauj to īstenot. Pierādījies, ka videonovērošana jūtami ietekmē drošības situāciju šajās zonās.

Pašvaldībai jādomā, kā atbalstīt uzņēmējus, veicināt investīciju piesaisti, uzlabot infrastruktūru, lai ļautu uzņēmējiem darboties. Daži pozitīvi piemēri: pašvaldība atvēlēja zemi “Tīrības nama” jaunās ēkas būvei, firmai “Vinnis” nodevām privatizācijai īpašumu Lāču ielā, kur tapusi moderna ražotne. “Cēsu alus” vēlas paplašināties, esam gatavi piešķirt zemi. Ja katru gadu tiktu sekmīgi realizēti trīs, četri projekti, tas būtu labs sasniegums.

Valsts prezidents izsludinājis administratīvās reformas likumu, mums tas jāpieņem un pēc tā jādzīvo. Tāpēc varu apsveikt ne tikai Cēsu, bet arī Vaives pagasta iedzīvotājus, jo no otrā pusgada sāksim dzīvot kopējā teritorijā.

Jā, finansējums šim gadam būs mazāks, un ar to rēķināmies. Iesāktie projekti turpināsies, bet attīstībai naudas būs mazāk. Šogad realizēsim projektus, pie kuru plānošanas, projektēšanas strādājām iepriekšējos trīs, četrus gadus. Tagad būtu jāstrādā pie projektiem, ko realizēt pēc trim, četriem gadiem, bet to šogad nevarēsim atļauties. Zaudēs pilsētas attīstības temps, ko bijām uzņēmuši, bet tāda ir reālā situācija. Bet nedrīkst gausties, ka nav, jācenšas maksimāli izmantot iespējas, un mums ir speciālisti, kuri to spēs.

Šis gads, kā arī nākamie trīs Cēsīm būs ļoti nozīmīgi, jo sāksies Eiropas finansējuma apguve, kas paredzēta tieši pilsētvides attīstībai. Tas ietver kultūras centra rekonstrukciju, muzeja krātuvju izbūvi, vairāku maģistrālo ielu sakārtošanu un citus nozīmīgus darbus. Šis finansējums paredzēts konkrētiem mērķiem, to nevar izlietot citiem nolūkiem. Pilsētai nepieciešams 15 – 20 procentu līdzfinansējuma, kas jāatrod. Sāksies arī Kohēzijas fonda apguve ūdenssaimniecības attīstībai, ko realizēs “Vinda”. Var teikt, ka kopējais jauno projektu apjoms būs pat lielāks nekā iepriekšējos gados.

Šis ir pašvaldību vēlēšanu gads, tāpēc nākamā sasaukuma deputātiem vēlu turpināt uzsākto kursu un gudri to realizēt. Darāmā būs daudz.

Pierakstījis Jānis Gabrāns

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Saistītie raksti

Vasaras saulgrieži zīmīgi bijuši visām tautām

17:04
20.06.2024
8

Cik ļoti gaidām pavasari atnākam, pēc tam – kaldinām plānus, ko darīsim vasarā, ko pagūsim īstenot gada siltajā, saulainākajā periodā. Mēs, kas dzīvojam ziemeļu puslodē, visvairāk dienas gaismas saņemam Vasaras saulgriežos – neviena cita diena to nenes tik daudz kā šī burtiskā nozīmē. Tas ir lūzuma punkts, kurā dienas sāk kļūt īsākas un naktis garākas. […]

Karš turpinās

17:03
18.06.2024
11

Tikšanās ar ukraiņiem vienmēr ir emocionāla, gan ar tiem, kuri kā bēgļi nonākuši Latvijā, bet kuru radinieki turpina sargāt savu tēvzemi, gan tiem, kuri arvien dzīvo Ukrainā. Tāda tā bija, arī satiekoties ar skolotāju Nataliju Vodianu, kura Latvijā ieradās kopā ar skolēniem, lai pie mums divas nedēļas atpūstos no ikdienā piedzīvotā viņu valstī, kur kara […]

Kādu bruģējām ceļu uz Briseli

22:56
16.06.2024
44

Par Eiropas Parlamenta vēlēšanu rezultātu droši var teikt – ievēlējām gudrus cilvēkus, kuri aizstāvēs Latvijas intereses un pratīs to izdarīt. Pie vēlēšanu iecirkņiem satiktie atklāja, ka nav bijis grūti izvēlēties, jo skaidrs, kādu nākotni vēlas. Visgrūtāk bija tiem, kuri par politiku neinteresējas un vēlēšanās piedalījās pirmoreiz. Kāda astoņpadsmitgadnieka mamma dalījās pārdomās, ka ar dēlu daudz […]

Zudušais un palikušais

07:55
14.06.2024
28

Šodien Latvijai sēru noformējums. Ir Komunistiskā genocīda upuru piemiņas diena. Vistiešāk tā skar tos, kas genocīdu piedzīvoja uz savas ādas, arī tos, kuru priekšteči bija uz Sibīriju izsūtīto vidū. Diemžēl tādu ir ļoti daudz, gandrīz katrā latviešu ģimenē ir bijis kāds deportāciju skartais, ja ne gluži ģimenē, tad draugs vai kaimiņš bija nelaimīgo vidū. Un […]

EP vēlēšanas: bez pārsteigumiem

06:01
14.06.2024
416

Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanas ir notikušas, 9 deputāti no Latvijas ir ievēlēti, un viss pagājis mierīgi, vien daži nelieli incidenti. Nopietnākais no tiem bija desmit neapzīmogotās vēlēšanu aploksnes kādā iecirknī, ko pamanīja acīga vēlētāja. Valsts policija un Drošības dienests izmeklēja šo gadījumu, un izrādījās, ka tā bijusi neuzmanības kļūda, aploksnēs esošie biļeteni ir derīgi. Bija […]

Dabas likumi un selektīvā empātija

21:57
13.06.2024
69

Durbes jūras ērgļu ligzdā vairākus gadus pēc kārtas ligzdošana beidzās nesekmīgi, tāpēc nolēmu, ka šo skaisto putnu dzīves gaitām nesekošu. Ir bēdīgi, ka tā arī neizaug jauni ērgļi. Tomēr mākslīgā interneta algoritms manu interesi atceras un ik pa laikam parāda ziņas par putnu vērošanas kamerās redzamo. Tā uzzināju, ka arī šogad jūras ērgļu Mildai perējums […]

Tautas balss

Zināšanas, kas vajadzīgas katram

17:05
18.06.2024
15
Lasītāja G raksta:

“Pagājušajā nedēļā Valmierā ikviens varēja uzzināt un arī praktiski pamācīties, kas tieši darāms krīzes situācijās. Aizsardzības ministrija rīkoja dienu “Bruņojies ar zināšanām”, kur speciālisti tikās ar iedzīvotājiem. Tāds pasākums bija pavisam 14 pilsētās Latvijā, bet mūsu valstī taču ir daudz vairāk pilsētu un visās dzīvo cilvēki, visur vajadzīgas šādas zināšanas, īpaši jau šajā situācijā, kurā […]

Svētkus sarīko pati kopiena

23:01
13.06.2024
21
Svētku apmeklētāja raksta:

“Skujenē bija ļoti skaisti pašu pagasta iedzīvotāju rīkoti svētki. Tur varēja baudīt gan koncertus, gan pamieloties ar vietējo gatavotiem gardumiem, gan redzēt daudz ko citu. Lieliski, ka ir uzņēmīgi, rosīgi cilvēki, kas darbojas savā un citu labā,” ar gandarījumu sacīja svētku apmeklētāja.

Prieks par atjaunoto ielu

23:00
13.06.2024
30
Bērzaines iedzīvotāja raksta:

“Braucu Cēsīs pa jauno Bērzaines ielu un priecājos, cik tā skaista! Tiešām gandarījums, ka atrasta nauda un veikta tik vērienīga pārbūve. Tagad sakārtos Emīla Dārziņa ielu, tad vēl vajadzētu sakārtot to Bērzaines ielas atlikušo daļu, kas ved līdz Gaujas ielai, tad šī apkaime būtu vienkārši fantastiska. Bet laikam jau jāsaprot, ka visu tūlīt nevar gribēt,” […]

Kas par maksu, kas bez maksas

22:59
13.06.2024
22
Lasītājs J. raksta:

“Lasu un domāju, kā tā, uz Cēsu kauju jubilejas koncertu, kur uzstājas vietējie dejotāji, jāpērk biļete, bet Igaunijas mūziķu koncertu varēs klausīties bez maksas. Vai tā ir mūsu paš­valdības godīga attieksme pret iedzīvotājiem,” neapmierinātību pauda lasītājs J.

Senioriem grūti izstaigāt lielus attālumus

22:58
13.06.2024
36
Cēsniece raksta:

“Cēsīs, Palasta un Gaujas iekas krustojumā pie muzeja krātuves, bija soliņš, kur bija ērti mirkli atpūsties, sakārtot pirkumus pēc iznākšanas no “Maxima” veikala un doties kājām mājās. Tagad soliņa vairs nav. Žēl, ka tas noņemts, nepadomājot par vecajiem cilvēkiem, kuriem grūti izstaigāt lielus attālumus, turklāt ar pirkumu maisiņiem rokās. Kopumā pilsētā ir pārāk maz soliņu. […]

Sludinājumi