Garais un ilgais ceļš no ieceres līdz darbu sākšanai projektā “Cēsu ūdenssaimniecības attīstības 2.kārta” beidzot noslēdzies.
Pilsētā sākusies ūdensvada un kanalizācijas rekonstrukcija un jaunu tīklu izbūve. Uzņēmuma “Vinda” projektu vadītāja Aina Krastiņa skaidro, ka aizkavēšanās saistīta ar daudzo pašvaldību iesaistīšanos šajā Eiropas Savienības līdzfinansētajā projektā, kas saucas “Ūdensvada un kanalizācijas tīklu paplašināšana un rekonstrukcija 18 Austrumlatvijas upju baseinu pilsētās”.
“Jo vairāk pašvaldību, jo ilgāks laiks nepieciešams, lai visu saskaņotu. Labi, ka mums nebija jābūvē atdzelžotava, tad projekta sākums būtu vēl attālinājies. Ir lauzts līgums ar uzņēmumu, kam bija jāveic šie darbi, tagad sludinās jaunu konkursu. Tādēļ pašvaldībās, kurās nepieciešamas arī atdzelžotavas, darbi iekavēsies vēl vairāk,” stāsta A.Krastiņa.
Par darbu veikšanu Cēsīs 20. februārī noslēgts līgums ar līgumsabiedrību „Būve-Specceltnieks-EKO”, un 20. martā sākās darbi. “Specceltnieks” izbūvēs un rekonstruēs kanalizāciju, “Būve Wood Line”, kas ir vadošais partneris, pārziņā ir ūdensapgādes tīkli. Kanalizācijas būvniecība sākta Ausekļa ielā, un vispirms tiks īstenota Priekuļu pievienošana Cēsu notekūdeņu sistēmai. Uzdevuma realizācijai izbūvēs maģistrālos tiklus 3150 metru garumā. Kā skaidro uzņēmuma “Vinda” direktors Varis Ādamsons, Priekuļu pašvaldība, kas arī piedalās šajā projektā, izbūvēs kanalizācijas trasi līdz pilsētas robežai: “Izveidojot jaunos tīklus, uzlabosies situācija arī pilsētas kanalizācijas sistēmā, jo varēs pieslēgties daudzas privātmājas, kam līdz šim nebija šādas iespējas. Svarīgs darbs būs arī kanalizācijas tīklu rekonstrukcija Vintergravā. Tā ir sarežģīta vieta, jo caurules atrodas nogāzē, lietus ietekmē tās slīdēja uz leju, un nācās meklēt dažādus risinājumus, lai to novērstu. Projekta ietvaros šī problēma tiks novērsta, pilnībā mainot kanalizācijas posmu no Gaujas līdz Bērzaines ielai.”
Ūdensvada rekonstrukcija sākta Festivāla ielā, kur maina ūdensvadus. Pēc tam darbi notiks Līgatnes, Lauku, Vāveres un citās ielās. Kopumā projekta ietvaros pilsētā izbūvēs 3810 metrus ūdensvadu un 600 metru garu maģistrālo vadu uz Cīrulīšiem.
“Tā Cīrulīši būs pievienoti Cēsu ūdensapgādes tīklam, jo līdz šim nevarējām ar datora palīdzību sekot noplūdēm, tikai pēc iedzīvotāju zvaniem varējām konstatēt problēmas. Pie Cīrulīšiem uzbūvēs arī spiediena paaugstināšanas staciju, kas ļaus atteikties no ūdenstorņa, jo tas ik pa laikam sagādā problēmas,” skaidro V.Ādamsons.
A.Krastiņa skaidro, ka svarīgs aspekts ūdens kvalitātes paaugstināšanā būs arī iecerētajai ūdensvada tīkla sacilpošanai vietās, kur ir “strupceļi”. Tas veicinās ūdens cirkulāciju, ūdens nesastāvēsies, uzlabosies kvalitāte.
Kopumā projekta izmaksas veido aptuveni 2,4 miljonu eiro, no kuriem 66 procentus sedz no kohēzijas fonda līdzekļiem. Uzņēmuma “Vinda” līdzfinansējums paliek iepriekšējais – 256 tūkstoši eiro. Līdzfinansējumu piešķir arī Cēsu pašvaldība.
“Protams, ka, projektam ieilgstot, ievērojami augušas būvniecības izmaksas. Taču valdībā pieņemts lēmums, ka sadārdzinājumu segs no valsts budžeta, līdz ar to pašvaldībai un uzņēmumam nebūs jāiegulda papildu līdzekļi,” skaidro A.Krastiņa.
Darbi pilsētā jāpaveic gada laikā.
Komentāri