Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētajā prokuratūrā sākta kriminālvajāšana pret organizētu grupu, kura nodarbojās ar sutenerismu. Valsts policijas Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldes (ONAP) Narkotiku apkarošanas biroja darbinieki šo lietu, kas apkopota 13 sējumos, kriminālvajāšanas sākšanai nodeva maija sākumā. Kopumā bandā darbojās deviņas personas. Kā informēja prokuratūras ārējo sakaru koordinētājs Andrejs Vasks, pagaidām apsūdzības uzrādītas piecām personām, taču tuvākajā laikā tiks pieņemts lēmums arī par citu šīs bandas locekļu saukšanu pie kriminālatbildības.
Banda tika aizturēta šā gada janvārī. Šajā grupā galvenais organizators bija 1970.gadā dzimušais Vadims. Vēl ar sutenerismu, kas izdarīts iedzīvošanās nolūkā organizētā grupā pēc iepriekšējas vienošanās, nodarbojās 1951.gadā dzimušais Georgijs, 1975.gadā dzimusī Kristīne, 1955.gadā dzimusī Tatjana, 1956.gadā dzimušais Vjačeslavs, 1987.gadā dzimusī Oļesja, 1946.gadā dzimusī Ludmila, 1987.gadā dzimusī Diāna un 1962.gadā dzimušais Valērijs.
Policijā veiktās pirmstiesas izmeklēšanas laikā tika noskaidrots, ka Vadims, kurš bija grupas galvenais organizators, prostitūtu ciešākai kontrolei nelikumīgajās darbībās bija iesaistījis savu sievu Kristīni, sievasmāti Tatjanu un sievasmātes faktisko dzīvesbiedru Vjačeslavu, pie kura kratīšanas laikā tika izņemta nelikumīgi glabāta medību bise ar septiņām patronām, kā arī granāta F-1, kas ekspertīzē tika noteikta kā mācību granāta.
Policija atzīmē, ka šī nav vienīgā sutenerisma lieta, kad nelikumīgajās darbībās tiek iesaistīti tuvākie ģimenes locekļi un izņemta munīcija.
Izmeklēšanas laikā tika noskaidrots, ka Vadims bija noalgojis web dizaina speciālistu, kurš izveidoja divas prostitūcijas pakalpojumu interneta reklāmas mājaslapas, kurās tika reklamēti viņa bordeļi “Kristina” un “Lana” un piedāvāti prostitūtu pakalpojumi. Turklāt reklāma tika ievietota arī bukletā “Riga this week”, kura galvenā mērķauditorija ir ārzemju tūristi. Pašu prostitūcijas pakalpojumu sniegšanai Rīgā tika izīrēti trīs dzīvokļi, kuros seksuālos pakalpojumus sniedza vismaz 14 prostitūtas, kā arī viens žigolo.
Abos bordeļos tika nodarbināti šoferi un dispečeri, kuru darbs tika organizēts maiņās. Nepieciešamības gadījumā šoferus aizstāja galvenie suteneri Vadims un Georgijs, izmantojot personīgo autotransportu, bet dispečeri aizstāja Vadima sieva Kristīne. Vadims ar Georgiju noteica dispečeru un šoferu atalgojumu, prostitūtu pakalpojumu izcenojumus, kā arī kontrolēja prostitūtu ierašanos un vervēja prostitūcijai savos bordeļos jaunas prostitūtas. Šajā nolūkā Vadims ievietoja darba piedāvājumus interneta sludinājumu lapās, kā arī Latgales reklāmas avīzē, piedāvājot augsti apmaksātu darbu un dzīvesvietu jaunām meitenēm Rīgā.
Tādējādi organizētā personu grupā tika organizēti seksuālie pakalpojumi, noteikta tam vieta, laiks un cena ar mērķi gūt materiālu labumu uz tādu personu rēķina, kuras nodarbojas ar prostitūciju.
Tāpat izmeklēšanas laikā tika noskaidrots, ka Vadims kopīgi ar Ludmilu, kura viņa komercuzņēmumā veica grāmatvedes pienākumus, nodarbojās ar noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju, kā arī no tiem veica hipotēku maksājumus un celtniecības darbus privātīpašumā. Izmeklēšanas laikā tika noskaidrots, ka vienai prostitūtai kredīta saņemšanai Vadims bija izsniedzis izziņu, ka viņa strādā algotu darbu viņam piederošajā komercuzņēmumā.
Policija atzīmē, ka šogad jau trīs kriminālprocesos, kas sākti par sutenerisma faktu, kopumā ir aizturēts 21 sutenerisma organizētājs.
Par sutenerismu organizētā grupā Krimināllikumā 165.panta 3.daļā paredzēts sods – brīvības atņemšana uz laiku no pieciem līdz 15 gadiem, konfiscējot mantu, un ar policijas kontroli uz laiku līdz trim gadiem.
Savukārt par noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu vai citas mantas legalizēšanu, ja tas izdarīts lielā apmērā vai to izdarījusi organizēta grupa, Krimināllikuma 195.panta 3.daļā paredzēts sods – brīvības atņemšana uz laiku no pieciem līdz 12 gadiem, konfiscējot mantu, un ar policijas kontroli uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.
LETA
Komentāri