Beverīnas novada izpilddirektore Aina Saleniece pārsūdzējusi tiesas spriedumu, ar kuru viņa atzīta par vainīgu ļaunprātīgā dienesta stāvokļa izmantošanā un dokumentu viltošanā, informēja Valmieras rajona tiesā.
Lietā sods piespriests arī Salenieces māsai un māsas dēlam, taču viņi Valmieras rajona tiesas spriedumu nav pārsūdzējuši.
Kā informēja Vidzemes apgabaltiesā, uz kuru šīs nedēļas beigās nosūtīti lietas materiāli, tiesnesis Salenieces pārsūdzību vēl nav izskatījis, tādēļ lietas izskatīšanas datums vēl nav noteikts. Tas varētu notikt nākamajā nedēļā.
Jau ziņots, ka tiesa Salenieci atzinusi par vainīgu ļaunprātīgā dienesta stāvokļa izmantošanā un dokumentu viltošanā un piespriedusi brīvības atņemšanu uz diviem gadiem un sešiem mēnešiem nosacīti ar pārbaudes laiku uz diviem gadiem un sešiem mēnešiem, naudas sodu 1800 latu apmērā, kā arī atņēmusi tiesības uz trīs gadiem ieņemt amatus valsts un pašvaldības iestādēs, kas saistīti ar citām personām saistošu lēmumu pieņemšanu un civilstāvokļu aktu reģistrēšanu.
Viņas māsa sodīta ar brīvības atņemšanu uz diviem gadiem un sešiem mēnešiem nosacīti ar pārbaudes laiku uz diviem gadiem un sešiem mēnešiem, kā arī naudas sodu 540 latu apmērā. Māsas dēls atzīts par vainīgu un sodīts ar piespiedu darbu 280 stundas.
Pilns spriedums lietā tika paziņots 10.martā.
Jau ziņots, ka bijusī Valmieras rajona Kauguru pagasta padomes priekšsēdētāja Saleniece tiek apsūdzēta par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu un dokumentu viltošanu, kā arī automatizētas datu apstrādes sistēmas darbības traucēšanu un nelikumīgu rīcību ar šajā sistēmā iekļauto informāciju.
Prokurore Daiga Langina viņai pieprasījusi brīvības atņemšanu uz diviem gadiem un sešiem mēnešiem nosacīti ar pārbaudes laiku uz diviem gadiem un sešiem mēnešiem. Tāpat viņa prasījusi Saleniecei atņemt tiesības uz diviem gadiem ieņemt valsts un pašvaldību iestādēs amatus, kurus ieņemot ir tiesības pieņemt lēmumus, kas saistoši citām personām, vai kuros ir tiesības rīkoties ar valsts un pašvaldības mantu vai finanšu līdzekļiem.
Salenieces māsai prokurore pieprasījusi brīvības atņemšanu uz diviem gadiem un 10 mēnešiem nosacīti ar pārbaudes laiku uz diviem gadiem un 10 mēnešiem, neatņemot tiesības ieņemt noteiktus amatus. Māsas dēlam prokurore pieprasījusi piespiedu darbus 280 stundas.
Visi apsūdzētie savu vainu inkriminētajos noziegumos atzinuši. Neviens no viņiem iepriekš nav bijis sodīts.
2008.gada nogalē Valmieras rajona Policijas pārvalde sāka kriminālprocesu par dokumentu viltošanu Kauguru pagasta Dzimtsarakstu nodaļā, reģistrējot laulību. Kriminālprocess tika sākts pret Kauguru pagasta padomes priekšsēdētāju Salenieci par māsas salaulāšanu ar civilvīru viņa nāves dienā.
Pēc salaulāšanas māsa varējusi pretendēt uz vīra atstātā mantojuma daļu, kas būtu gandrīz 10 000 latu. Lietas apstākļi nākuši gaismā ātrāk, tādēļ uz mantojumu viņa nav pieteikusies. Iepriekš nelikumīgi iegūto apbedīšanas pabalstu viņa jau ir atmaksājusi.
Jau ziņots, ka apsūdzība Saleniecei izvirzīta pēc Krimināllikuma 243.panta 4.daļas – par automatizētas datu apstrādes sistēmas darbības traucēšanu un nelikumīgu rīcību ar šajā sistēmā iekļauto informāciju, par ko soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz astoņiem gadiem vai ar naudas sodu līdz 200 minimālajām mēnešalgām.
Apsūdzība viņai izvirzīta arī pēc Krimināllikuma 318.panta 1.daļas – par valsts amatpersonas izdarītām tīšām darbībām, ļaunprātīgi izmantojot dienesta stāvokli, ja šīs darbības radījušas būtisku kaitējumu valsts varai vai pārvaldības kārtībai vai ar likumu aizsargātām personas tiesībām un interesēm, par ko soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu līdz 60 minimālajām mēnešalgām, atņemot tiesības ieņemt noteiktus amatus uz laiku no viena gada līdz trim gadiem vai bez tā.
Papildus tam apsūdzība izvirzīta arī pēc Krimināllikuma 327.panta 1.daļas – par dokumenta viltošanu vai par apzinātu viltota dokumenta izsniegšanu vai izmantošanu, ja to izdarījusi valsts amatpersona, par ko soda ar arestu vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu līdz 20 minimālajām mēnešalgām.
Sākotnēji policija sāka kriminālprocesu pēc Krimināllikuma 275.panta 2.daļas – par dokumenta viltošanu un tā izmantošanu, ja šīs darbības veiktas atkārtoti vai mantkārīgā nolūkā vai ja tās izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās, vai ja tās radījušas būtisku kaitējumu valsts varai vai pārvaldības kārtībai, vai ar likumu aizsargātām personas tiesībām un interesēm.
Minētais pants paredzēja vainīgo personu sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz četriem gadiem vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu līdz 60 minimālajām mēnešalgām.
Aģentūras LETA rīcībā esošie dokumenti liecina, ka 2008.gada 9.oktobrī Saleniecei piemērots drošības līdzeklis – nodošana policijas uzraudzībā, papildus nosakot aizliegumu ieņemt Kauguru pagasta padomes priekšsēdētājas un pagasta Dzimtsarakstu nodaļas vadītājas amatu, bet 15.oktobrī Valmieras rajona tiesas izmeklēšanas tiesnesis Didzis Līdacis papildus drošības līdzekli grozījis un atļāvis viņai saglabāt padomes priekšsēdētājas amatu.
Pēc notikušā 2008.gada 13.oktobrī Kauguru Dzimtsarakstu nodaļas vadītājas amatā sāka strādāt jauna darbiniece.
Pēc LETA
Komentāri