Pirmdiena, 22. jūlijs
Vārda dienas: Marija, Marika, Marina

Beverīnas novada izpilddirektore pārsūdzējusi notiesājošo tiesas spriedumu

Druva
17:59
28.03.2010
11

Beverīnas novada izpilddirektore Aina Saleniece pārsūdzējusi tiesas spriedumu, ar kuru viņa atzīta par vainīgu ļaunprātīgā dienesta stāvokļa izmantošanā un dokumentu viltošanā, informēja Valmieras rajona tiesā.

Lietā sods piespriests arī Salenieces māsai un māsas dēlam, taču viņi Valmieras rajona tiesas spriedumu nav pārsūdzējuši.

Kā informēja Vidzemes apgabaltiesā, uz kuru šīs nedēļas beigās nosūtīti lietas materiāli, tiesnesis Salenieces pārsūdzību vēl nav izskatījis, tādēļ lietas izskatīšanas datums vēl nav noteikts. Tas varētu notikt nākamajā nedēļā.

Jau ziņots, ka tiesa Salenieci atzinusi par vainīgu ļaunprātīgā dienesta stāvokļa izmantošanā un dokumentu viltošanā un piespriedusi brīvības atņemšanu uz diviem gadiem un sešiem mēnešiem nosacīti ar pārbaudes laiku uz diviem gadiem un sešiem mēnešiem, naudas sodu 1800 latu apmērā, kā arī atņēmusi tiesības uz trīs gadiem ieņemt amatus valsts un pašvaldības iestādēs, kas saistīti ar citām personām saistošu lēmumu pieņemšanu un civilstāvokļu aktu reģistrēšanu.

Viņas māsa sodīta ar brīvības atņemšanu uz diviem gadiem un sešiem mēnešiem nosacīti ar pārbaudes laiku uz diviem gadiem un sešiem mēnešiem, kā arī naudas sodu 540 latu apmērā. Māsas dēls atzīts par vainīgu un sodīts ar piespiedu darbu 280 stundas.

Pilns spriedums lietā tika paziņots 10.martā.

Jau ziņots, ka bijusī Valmieras rajona Kauguru pagasta padomes priekšsēdētāja Saleniece tiek apsūdzēta par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu un dokumentu viltošanu, kā arī automatizētas datu apstrādes sistēmas darbības traucēšanu un nelikumīgu rīcību ar šajā sistēmā iekļauto informāciju.

Prokurore Daiga Langina viņai pieprasījusi brīvības atņemšanu uz diviem gadiem un sešiem mēnešiem nosacīti ar pārbaudes laiku uz diviem gadiem un sešiem mēnešiem. Tāpat viņa prasījusi Saleniecei atņemt tiesības uz diviem gadiem ieņemt valsts un pašvaldību iestādēs amatus, kurus ieņemot ir tiesības pieņemt lēmumus, kas saistoši citām personām, vai kuros ir tiesības rīkoties ar valsts un pašvaldības mantu vai finanšu līdzekļiem.

Salenieces māsai prokurore pieprasījusi brīvības atņemšanu uz diviem gadiem un 10 mēnešiem nosacīti ar pārbaudes laiku uz diviem gadiem un 10 mēnešiem, neatņemot tiesības ieņemt noteiktus amatus. Māsas dēlam prokurore pieprasījusi piespiedu darbus 280 stundas.

Visi apsūdzētie savu vainu inkriminētajos noziegumos atzinuši. Neviens no viņiem iepriekš nav bijis sodīts.

2008.gada nogalē Valmieras rajona Policijas pārvalde sāka kriminālprocesu par dokumentu viltošanu Kauguru pagasta Dzimtsarakstu nodaļā, reģistrējot laulību. Kriminālprocess tika sākts pret Kauguru pagasta padomes priekšsēdētāju Salenieci par māsas salaulāšanu ar civilvīru viņa nāves dienā.

Pēc salaulāšanas māsa varējusi pretendēt uz vīra atstātā mantojuma daļu, kas būtu gandrīz 10 000 latu. Lietas apstākļi nākuši gaismā ātrāk, tādēļ uz mantojumu viņa nav pieteikusies. Iepriekš nelikumīgi iegūto apbedīšanas pabalstu viņa jau ir atmaksājusi.

Jau ziņots, ka apsūdzība Saleniecei izvirzīta pēc Krimināllikuma 243.panta 4.daļas – par automatizētas datu apstrādes sistēmas darbības traucēšanu un nelikumīgu rīcību ar šajā sistēmā iekļauto informāciju, par ko soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz astoņiem gadiem vai ar naudas sodu līdz 200 minimālajām mēnešalgām.

Apsūdzība viņai izvirzīta arī pēc Krimināllikuma 318.panta 1.daļas – par valsts amatpersonas izdarītām tīšām darbībām, ļaunprātīgi izmantojot dienesta stāvokli, ja šīs darbības radījušas būtisku kaitējumu valsts varai vai pārvaldības kārtībai vai ar likumu aizsargātām personas tiesībām un interesēm, par ko soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu līdz 60 minimālajām mēnešalgām, atņemot tiesības ieņemt noteiktus amatus uz laiku no viena gada līdz trim gadiem vai bez tā.

Papildus tam apsūdzība izvirzīta arī pēc Krimināllikuma 327.panta 1.daļas – par dokumenta viltošanu vai par apzinātu viltota dokumenta izsniegšanu vai izmantošanu, ja to izdarījusi valsts amatpersona, par ko soda ar arestu vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu līdz 20 minimālajām mēnešalgām.

Sākotnēji policija sāka kriminālprocesu pēc Krimināllikuma 275.panta 2.daļas – par dokumenta viltošanu un tā izmantošanu, ja šīs darbības veiktas atkārtoti vai mantkārīgā nolūkā vai ja tās izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās, vai ja tās radījušas būtisku kaitējumu valsts varai vai pārvaldības kārtībai, vai ar likumu aizsargātām personas tiesībām un interesēm.

Minētais pants paredzēja vainīgo personu sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz četriem gadiem vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu līdz 60 minimālajām mēnešalgām.

Aģentūras LETA rīcībā esošie dokumenti liecina, ka 2008.gada 9.oktobrī Saleniecei piemērots drošības līdzeklis – nodošana policijas uzraudzībā, papildus nosakot aizliegumu ieņemt Kauguru pagasta padomes priekšsēdētājas un pagasta Dzimtsarakstu nodaļas vadītājas amatu, bet 15.oktobrī Valmieras rajona tiesas izmeklēšanas tiesnesis Didzis Līdacis papildus drošības līdzekli grozījis un atļāvis viņai saglabāt padomes priekšsēdētājas amatu.

Pēc notikušā 2008.gada 13.oktobrī Kauguru Dzimtsarakstu nodaļas vadītājas amatā sāka strādāt jauna darbiniece.

Pēc LETA

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Saistītie raksti

Valmieras novadā policija izņem nereģistrētus ieročus un munīciju

12:57
04.07.2024
97

Vakar, 3.jūlijā, Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Rietumvidzemes iecirkņa izmeklēšanas nodaļas amatpersonas veica kratīšanu kādā privātmājā Valmieras novadā un izņēma vairākus nereģistrētus šaujamieročus un munīciju. Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Rietumvidzemes iecirkņa rīcībā bija informācija par iespējamu nelegālu ieroču uzglabāšanu. Lai pārbaudītu informāciju, iepriekš uzsāktā kriminālprocesa ietvaros, vakar, 3.jūlijā, Valsts policijas amatpersonas ieradās Valmieras novadā, […]

Par laupīšanu grupā policija Valmierā aiztur divus vīriešus

09:10
02.07.2024
71

Aizvadītajā piektdienā Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Rietumvidzemes iecirkņa amatpersonas par laupīšanu grupā Valmierā aizturēja divus vīriešus, kuri, pielietojot vardarbību, aplaupīja kādu vīrieti. Par notikušo sākts kriminālprocess, izmeklēšana kriminālprocesā turpinās. Aizvadītajā piektdienā, 28.jūnijā, ap pulksten 16.17 Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Rietumvidzemes iecirkņa amatpersonas saņēma izsaukumu uz Strazdu ielu, Valmierā, kur, pielietojot vardarbību, tika aplaupīts […]

Pieķerti vairāki autovadītāji alkohola reibumā

12:48
28.06.2024
45

Aizvadītajā diennaktī Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes apkalpojamā teritorijā saņemta informācija par 79 gadījumiem, kad iedzīvotāji vērsušies pēc palīdzības policijā vai konstatēts, ka noticis noziedzīgs nodarījums. Reģistrēti 11 ceļu satiksmes negadījumi, bez fiziski cietušām personām. Ceļu satiksmes jomā pieņemti 129 administratīvā pārkāpuma lēmumi, tajā skaitā 64 par ātruma pārsniegšanu, kā arī trīs gadījumos transportlīdzekļu vadītāji […]

Aizvadītajās dienās dažādi noziegumi un negadījumi

10:31
25.06.2024
88

Aizvadītajās dienās Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes apkalpojamā teritorijā saņemta informācija par 423 gadījumiem, kad iedzīvotāji vērsušies pēc palīdzības policijā vai konstatēts, ka noticis noziedzīgs nodarījums. Reģistrēti 29 ceļu satiksmes negadījumi, kur vienā gadījumā viena cietusi persona. Ceļu satiksmes jomā pieņemts 397 administratīvā pārkāpuma lēmums, tajā skaitā 223 par ātruma pārsniegšanu, kā arī 11 gadījumos […]

Aizvadītajā diennaktī vairākas sadursmes

14:33
19.06.2024
92

Aizvadītajā diennaktī Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes apkalpojamā teritorijā saņemta informācija par 94 gadījumiem, kad iedzīvotāji vērsušies pēc palīdzības policijā vai konstatēts, ka noticis noziedzīgs nodarījums. Reģistrēti 12 ceļu satiksmes negadījumi, kur vienā gadījumā viena cietusi persona. Ceļu satiksmes jomā pieņemti 93 administratīvā pārkāpuma lēmumi, tajā skaitā 34 par ātruma pārsniegšanu, kā arī divos gadījumos […]

Krāpnieki uzdodas par Valsts policijas amatpersonu un sūta viltus foto ar dienesta apliecību

20:23
13.06.2024
70

Joprojām Valsts policija iegūst informāciju no iedzīvotājiem par saņemtiem telefona zvaniem no nepazīstamām personām, kuras uzdodas par tiesībsargājošo iestāžu, tostarp Valsts policijas amatpersonām un bieži tērzēšanas platformā “WhatsApp” nosūta viltus fotogrāfijas ar it kā Valsts policijas dienesta apliecībām. Iedzīvotāji lielākoties ir vērīgi un informēti par telefonkrāpšanas riskiem, neatklājot zvanītājiem prasītos datus un pārtraukuši sarunu. Otrdien, […]

Tautas balss

Prieks par sakārtoto un skaisto ielu

17:29
15.07.2024
29
Cēsniece O. raksta:

“Cēsīs, atjaunotajā Bērzaines ielas posmā, ierīkoti glīti soliņi un atkritumu urnas, apkārtne tīra. Jauki tur piesēst. Bērzaines iedzīvotāji beidzot ir ieguvēji. Labi sakārtota gan Gaujas, gan Bērzaines iela. Par to prieks,” pārdomās dalījās seniore, cēsniece O.

Haoss ar pasažieru pārvadājumiem

17:28
15.07.2024
24
Lasītājs J. raksta:

“Ik pa brīdim parādās ziņas, ka nav skaidrs, kas mūspusē nodrošinās sabiedriskā transporta pakalpojumus. Valsts pasūtījumā ar līgumiem un pārsūdzībām tāds juceklis, ka neviens no malas netiek skaidrībā. Jūnija nogalē pakalpojumu atļāva veikt CATA, bet tikai līdz gada beigām. Taču nav dzirdams, ko atbildīgie dara, lai sajukums neturpinātos. Nesaprotu, kā Satiksmes ministrija pieļauj tādu bardaku,” […]

Nevar sagaidīt

16:55
15.07.2024
17
Piebaldzēns raksta:

“Sola un sola, ka Jaunpiebalgā drīz būs gatavs pansionāts, bet kā nav, tā nav. Gan jau vainojami būvnieki, bet žēl, ka vietējai varai nav nekādu iespēju procesu pasteidzināt. Tur būtu gan darba vietas vietējiem, gan pagastā apgrozītos vairāk cilvēku, proti, pie pansionāta iemītniekiem brauktu ciemos tuvinieki, draugi. Tirgotājiem būtu lielāks apgrozījums,” pārdomās dalījās piebaldzēns.

Botāniskais dārzs pilsētas centrā

16:54
15.07.2024
23
Cēsnieks O. raksta:

“Gāju Cēsīs pa Rīgas ielu, mani uzrunāja tūristi, ārzemnieki. Lūdza padomu, kā aizbraukt uz Līgatni, jautāja par Cēsīm. Un prasīja, kā var iekļūt Rīgas ielas botāniskajā dārzā. Jā, tur īpašums, kura adrese ir Rīgas iela 41, aizaudzis ar kokiem, krūmiem. No ielas to nodala dēļu žogs, gājējus šī vieta netraucē, bet iebraucējiem rada dīvainu iespaidu,” […]

Trūkst inženieru

10:49
09.07.2024
30
J. raksta:

“Ziņās televīzijā stāsta, ka Latvijā trūkst augsti kvalificētu speciālistu mežsaimniecībā un lauksaimniecībā. Jau labi zinām, ka trūkst arī celtniecības inženieru, elektroinženieru un līdzīgu profesiju speciālistu. Te nu esam nonākuši ar savu izglītības sistēmu. Ja bērnam skolā neiemāca rēķināt, ja viņš neapgūst fizikas, ķīmijas pamatus, tad vēlāk, protams, neizvēlas studēt inženierzinātnes, profesijas, kas saistītas ar matemātiku, […]

Sludinājumi