Ar izmanīgiem pircējiem visos laikos bijis jābūt uzmanīgiem, un šai piesardzībai attālināto sakaru kontekstā ir vēl lielāks pamats.
Jūlija vidū pie Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes (VP VRP) Cēsu iecirkņa amatpersonām vērsušies divi mūsu apkaimes iedzīvotāji, stāstot par krāpniekiem – telefonu pircējiem. Kriminālpolicijas nodaļas priekšnieka vietnieks Guntis Gailis “Druvai” apstiprināja, ka cietušie, lai pārdotu īpašumā esošos tālruņus, bija ievietojuši sludinājumus speciāli šim nolūkam paredzētos portālos, tostarp Daugavpilī bāzētā un nu jau likvidētā uzņēmuma “MEK” izveidotajā virtuālajā sludinājumu dēlī mm.lv
Viens no pircējiem mobilo tālruni par 300 eiro vēlējies saņemt tepat Latvijā, bet otram cietušajam cits krāpnieks viedierīci, kurai pārdošanas cena bijusi 800 eiro, lūdzis nosūtīt uz kādu adresi Grieķijā.
Kopīgais šajos notikumos bijis fakts, ka pārdevējs ar potenciālo pircēju vienojušies par attālināti vienlaicīgu naudas un preces apmaiņu, tā kā satikties nav iespējams. Abi pārdevēji savu vienošanās daļu izpildījuši, bet gaidītā nauda tā arī nav kontā ieskaitīta. Arī komunikācija ar pircējiem pēcāk pārtrūkusi. G.Gailis uzsver: var šķist– ja paciņa uz ārvalstīm tiek sūtīta konkrētam adresātam, krāpnieku varēs uzreiz identificēt, tomēr realitātē nav tik vienkārši. Ir zināms, ka pat sūtījumus, ko piegādā ar kurjera starpniecību, saņēmēji nereti nesaņem savā dzīves vai darba vietā, bet vienojas par kādu citu tikšanās vietu. Var izrādīties, ka krāpniekam ar sūtīšanai norādīto adresi var nebūt nekādas saistības.
Komentāri