Raksti

Skolās

Valsts prezidents pasniegs Ata Kronvalda balvas

Šodien, 28.augustā, Latvijas Valsts prezidenta rezidencē Rīgas pilī notiks Ata Kronvalda balvas, ceļojošās balvas „Lielā Pūce” un Zvaigžņu reitinga 2017 apbalvošanas ceremonija. Šogad Ata Kronvalda prēmiju saņems septiņi pedagogi. Balvas pasniegs Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis un Ata Kronvalda fonda prezidents Henriks Danusēvičs.

Ata Kronvalda prēmiju tradicionāli ar Latvijas Valsts prezidenta klātbūtni piešķir kopš 1989. gada pedagogiem par ievērojamu un ilggadīgu ieguldījumu talantīgo skolēnu izglītošanā un skolēnu zinātniski pētnieciskās darbības organizēšanā. Līdz 2016. gadam ieskaitot to ir saņēmuši 143 izcili izglītības pedagogi.

Šogad prēmijai tika izvirzīti 15 kandidāti, kas ir vislielākais līdzvērtīgu kandidātu skaits fonda vēsturē, līdz ar to arī apbalvojumus saņems vairāk skolotāji kā parasti. Balvu saņēmēju vidū arī Dace Eglīte no Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijas un Vaira Siliņa no Siguldas Valsts ģimnāzijas.

Dace Eglīte ir Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijas latviešu valodas un literatūras skolotāja, arī ģimnāzijas direktore. Viņa regulāri vada skolēnu zinātniskos darbus, kas guvuši panākumus valsts skolēnu zinātniski pētniecisko darbu konferencē. Darbu tematika ir saistīta ar ģimnāzijas aktuālo problēmu un vēstures apzināšanu un saglabāšanu. Skolā regulāri organizē pasākumus talantīgiem jauniešiem valsts līmenī ar mērķi ir veicināt skolēnu individuālo izaugsmi mācībās un savstarpējo sadarbību.

Vaira Siliņa ir Siguldas Valsts ģimnāzijas bioloģijas skolotāja. Viņa gatavo skolēnus valsts bioloģijas olimpiādēm, vada skolēnu zinātniski pētnieciskos darbus un skolotājas audzēkņi ar ļoti labiem panākumiem ir piedalījušies starptautiskajās olimpiādēs.

Ceremonijā tiks pasniegti arī skolu reitinga “Lielā Pūce” diplomi pirmajām piecām lielajām skolām un piecām mazajām skolām. Lielo pūci saņems par 1. vietu, Mazo pūci par 2.vietu. Ceļojošās balvas – pūces – saņems pirmās divas skolas katrā skolu grupā. Skolas piemiņai var saņemt arī apbalvojuma versiju, kas paliek skolas īpašumā – “Pūces pēdas”. Labākās skolas no Zvaigžņu reitinga arī tiks apbalvotas ar diplomiem. Ceļojošo balvu „Lielā Pūce” pirmo reizi pasniedza 1988./89.mācību gadā, Zvaigžņu reitingu – 2016.gadā.

Lielo skolu grupā “Lielo pūci” saņem Rīgas Valsts 1. ģimnāzija, “Mazo pūci” – Daugavpils Krievu vidusskola – licejs. Diplomus – Āgenskalna Valsts ģimnāzija, Cēsu Valsts ģimnāzija un Daugavpils Valsts ģimnāzija.

Mazo skolu grupā “Lielo pūci” saņem RTU Inženierzinātņu vidusskola, “Mazo pūci” – Preiļu 1.pamatskola. Diplomus – Rīgas 89. vidusskola, Auces vidusskola un Majoru vidusskola.

Sīkāku informāciju par Latvijas skolu reitingu 2016./2017. mācību gadā skatiet http://www.skolureitings.lv/

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *