Raksti

Skolās

Studente skolotājai pasniedz negaidītu dāvanu

Aizkustina skolotāju. Kādreizējā audzēkne Evita Zagorska vienā no stundu starpbrīžiem pārsteidza un saviļņoja mūzikas pedagoģi Ilgu Šķenderi.
Foto: Māris Buholcs

Cēsniece Evita Zagorska, tagad Latvijas Kultūras akadēmijas studente, savu skolotāju pamatskolā, meiteņu kora vadītāju, uzmeklēja jau krietni pirms Skolotāju dienas. Viņai bija padomā kāda dāvana, kas tik mīļo un arī apbrīnoto skolotāju Cēsīs varētu iepriecināt un pat saviļņot. Tieši tā arī notika ar mūzikas pedagoģi Ilgu Šķenderi pavisam parastā mācību dienā Cēsu Valsts ģimnāzijas mūzikas klasē brīdī starp mācību stundām.

Studente Evita Zagorska bija atbraukusi uz Cēsīm, lai skolotājai dāvinātu divas biļetes uz klasiskās mūzikas koncertu. Par dāvanu studente pastāstīja: “Esmu iesaistījusies unikālā studiju praksē. Tās pamatā ir ideja par fonda dibināšanu. Mēs – studenti stipendiāti – naudu saņemam nevis par labām sekmēm, bet par to, ka izveidosim veiksmīgu pasākumu kā topošie mūzikas menedžeri. Mūsu iecerētais koncerts notiks Rīgas Latviešu biedrības namā 3. oktobrī. Tajā skanēs klasiskā mūzika. Koncertam devām nosaukumu “Manai skolotājai” un uzaicinājām tajā uzstāties Latvijā zināmus pianistus – Vestardu Šimku, Katrīnu Gupalo, Andreju Osokinu.”

Ar ielūgumu uz koncertu Evita skolotājai pateica paldies, ka pedagoģe iemācījusi mīlēt un saprast mūziku: “Tā kļuvusi par pamatu visam tam, ko tagad daru.”

Evita Zagorska bija ar mieru, lai dāvanas pasniegšanas brīdī, kas notika ģimnāzijas stundu starpbrīdī, klāt būtu arī reportieri. “Ar savu piemēru ceru iedvesmot citus,” sacīja studente, aicinot katram atcerēties par sev nozīmīgiem skolotājiem un tagad, kad skolas gadi jau aiz muguras, novērtēt pedagogu veikumu. Evitas labās atmiņas par mūzikas un kora stundām saistās ar laiku līdz 6. klasei Cēsu 1. pamatskolā. Pēc tam ceļi ar skolotāju Ilgu Šķenderi mācībās vairs nav krustojušies, bet padomi, gūtās atziņas turpina palīdzēt. Evita spriež – pat vairāk, skolas gados pedagoģes teiktais, kā arī personiskais piemērs daudzējādi palīdzējis profesijas izvēlē. Tagad aizņemta studiju praksē, cēsniece Evita kopā ar citiem studentiem organizē koncertu Rīgā, prestižā namā. “Tas būs skaists!” ir pārliecināta Evita.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *