Raksti

Skolās

Skolēni mācās strādāt kā pieaugušie

Apmierināta. Jetei Jakovičai veicamais darbs patīk, jo līdztekus tam var iegūt jaunas zināšanas.
Foto: Aivis Riekstiņš

Sadarbībā ar uzņēmējiem un pašvaldības iestāžu darbiniekiem Cēsu novada pašvaldība trīspadsmito gadu pēc kārtas organizē projektu “Skolēnu prakse vasarā”. Projekta laikā pusaudžiem vecumā no 13 līdz 18 gadiem tiek piedāvāts darbs pilsētas iestādēs un uzņēmumos, dodot iespēju reālajā dzīvē izmantot pamatizglītības un vidējās izglītības programmās iegūtās zināšanas, prasmes un attieksmes.

Viens no projekta “Skolēnu prakse vasarā” darba devējiem jau trešo gadu ir “Cēsu Tūrisma attīstības un informācijas centrs”, kuram aktīvākajā tūrisma sezonā trūkst palīdzīgu roku, tāpēc vasarā kopumā tiek nodarbināti vairāk nekā 20 bērni. “Skolēniem tiek iedalīti lielāki un mazāki darbi, kuri ir nozīmīgi “Cēsu Tūrisma attīstības un informācijas centra” veiksmīgai darbībai. Lielākoties tie ir saistīti ar muzeja zāļu uzraudzību, lukturu dalīšanu, bukletu kārtošanu un uzskaiti, kā arī citi darbi. Jā, tie nav atbildīgākie darbi, bet, lai tādus veiktu, nepieciešama ilgstošāka apmācība,” uzsver “Cēsu Tūrisma attīstības un informācijas centra” vadītāja Andra Magone. Ar skolēnu darbu viņa ir ļoti apmierināta un priecājas, ka jaunieši vasarā izrāda iniciatīvu strādāt. “Katrs skolēns ir liels atbalsts, jo vasarā, kad apmeklētāju ir daudz, bet pastāvīgo darbinieku ir tik, cik ir, galā netiekam,” tā A. Magone.

Projektā “Skolēnu prakse vasarā” otro gadu pēc kārtas piedalās Jete Jakoviča (16), kura iepriekš strādājusi arī zemnieku saimniecībā “Kliģeni”. “Darbs “Cēsu Tūrisma attīstības un informācijas centrā” man ļoti patīk, jo muzejā ne vien valda patīkama atmosfēra un sastopami pieklājīgi cilvēki, bet arī tādēļ, ka man interesē vēsture. Pildot darba pienākumus, gūstu iespēju izzināt vairāk par Cēsu vēsturi. Ar projektu “Skolēnu prakse vasarā” ir bijusi tikai pozitīva pieredze, tāpēc nešaubos, ka arī nākamā gada vasarā strādāšu,” atklāj Jete Jakoviča.

Savukārt Kristers Rudmiezis (17) iespēju strādāt vasarā izmanto trešo reizi. Šoreiz viņa pienākumos ietilpst lukturu dalīšana. “Iepriekšējos divus gadus strādāju veikalā un pie sakopšanas darbiem Pils parkā, tomēr jāatzīst, ka vairāk pie sirds man ir darbs muzejā. Dažbrīd veicamais pienākums gan rada garlaicību, tomēr tuvāk cenšos iepazīt pili un klausos, ko gids stāsta tūristiem,” teic Kristers Rudmiezis.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *