Raksti

Skolās

Skolēni debatē pavasara turnīros

Aprīļa sākumā Cēsu Valsts ģimnāzijā uz pavasara Vidzemes reģiona debašu turnīru pulcējās Vecpiebalgas vidusskolas, Smiltenes vidusskolas, Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijas un Cēsu Valsts ģimnāzijas debašu komandas. Savukārt labākie debatētāji piedalījās Nacionālajā turnīrā Iecavā, portālu eDruva informē Vidzemes reģiona debašu centra koordinatore Lauma Abramsone.

Pēc viņas teiktā, sadarbībā ar Latvijas Kultūras ministriju Debašu centrs ir sācis jaunu projektu un arī turpmākajos gados īpašu uzmanību veltīs mediju pratībai, tādēļ pavasara debašu turnīra rezolūcija bija “Sociālie mediji veicina/neveicina jauniešu izpratni par politiskajiem procesiem”.

„Sociālie mediji ietver plašu un daudzveidīgu saziņas līdzekļu kopumu, tie ir interaktīvu tiešsaistes mediju veids. Sociālo mediju pamatā ir trīs elementi: (1) digitāls saturs teksta un audiovizuālā formā; (2) lietotāji – indivīdi vai organizācijas –, kas saturu rada, izplata un patērē, un (3) programmatūra, kas lietotājiem saturu ļauj publicēt, izplatīt un uz to reaģēt. Sociālajos medijos lietotāji mijiedarbojas uz pašu radīta vai atlasīta satura pamata”, tā skaidro žurnālists un Vidzemes Augstskolas docents Jānis Buholcs.

Spraigās debatēs jaunieši noskaidroja, ka sociālie mediji sniedz plaša rakstura informāciju par politiskiem procesiem, kas ne vienmēr ir patiesa, taču tā ļauj apzināties politiskos līderus un sazināties ar tiem. Jauniešiem ir iespēja kritiski izvērtēt lielu informācijas daudzumu un paust savu viedokli blogos, forumos u.c. Turnīra dalībnieki secināja, ka sociālie mediji tomēr veicina viņu izpratni par politiskiem procesiem.

Valsts mērogā 3.vietu ieguva Vecpiebalgas vidusskolas debatētāji: Andris Brauers, Paula Šulca un Maira Asare, savukārt „ Labākā runātāja” titulu ieguva Rita Miķelsone (Madonas pilsētas 1.vidusskola), Olga Beāte Persaņa, Elizabete Brante, Dāvis Krūmiņš un Valters Zīle (Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzija).

Tiek teikts liels paldies debašu treneriem un tiesnešiem: Ingunai Irbītei, Rigondai Prīsei, Jeļenai Dombrovskai, Zigfrīdam Goram, Emīlam Lukjanskim un Jānim Tilakam.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *