Raksti

Skolās

Sacentās ar skanīgām balsīm

BEZ UZTRAUKUMA. Vokālā ansambļa "Žagariņi" dalībnieki ir par sevi pārliecināti un zina, ka viss izdosies. Kopā ar savējiem kā allaž ansambļa vadītāja Aija Sila (centrā).
Foto: Māris Buholcs

Cēsu bērnu un jauniešu centru pieskandināja vokālās mūzikas konkursa “Balsis 2016” dalībnieku balsis. Par iespēju tikt uz otro kārtu Smiltenē, lai sacenstos ar labākajiem vokālajiem ansambļiem, sevi pieteica Jaunpiebalgas Mūzikas un mākslas skolas vokālais ansamblis “Žagariņi”, Līgatnes novada vidusskolas 5. – 9. klašu un Cēsu Valsts ģimnāzijas jauktais 10. – 12. klašu vokālais ansamblis.

Konkursantiem bija jāsagatavo trīs dziesmas. Viena – sava kultūrvēsturiskā novada tautas dziesma a cappella un divas brīvas izvēles dziesmas, no kurām viena ir latviešu autora oriģināldziesma vai tautas dziesmas apdare, kurā izmantoti mūsdienīgi izteiksmes līdzekļi. Ieteicams izvēlētajās dziesmās iekļaut solista dziedājumu. Visas dziesmas jādzied latviski un tām jāatbilst dalībnieku vecuma grupai.

“Noteikumi ir grūti, bet mēs ticam, ka vokālajiem ansambļiem ir pa spēkam un viņi sevi pierādīs kā spēcīgus vokālistus,” teic Cēsu Bērnu un jauniešu centra pasākumu organizatore Lāsma Dene.

Jaunpiebalgas Mūzikas un mākslas skolas direktore un vokālā ansambļa “Žagariņi” vadītāja Aija Sila ar ansambli konkursā piedalās otro gadu. “Ja labi neskan kaut viena balss, tad kopskaņa nebūs laba. Tomēr pēc ilgām pārdomām izlēmām, ka uz konkursu jābrauc, jo ieguldīts liels darbs un gribam sevi parādīt,” saka “Žagariņi ” vadītāja un atklāj, ka konkursam šis nav labākais laiks, jo dziedātāji cīnās ar dažādiem vīrusiem.

Vokālā ansambļa dalībniece Daniela “Druvai” atklāja, ka dzied jau kopš triju gadu vecuma un ir uzstājusies vairākos konkursos, tāpēc uztraukuma pirms kāpšanas uz skatuves neesot. “Esmu pārliecināta gan par sevi, gan vokālā ansambļa biedriem, ka mums viss izdosies. Uz konkursu nevar braukt bez pārliecības par saviem spēkiem,” uzskata Daniela.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *