Raksti

Skolās

Prieka asaras dziedātājiem

Latviskā sacensībā. Cēsu Valsts ģimnāzijas 9. klašu komanda - Emīlija Tomsone (no kreisās), Pauls Skujiņš, Kitija Šūlmeistere un Trīne Žagare - konkursā "Lakstīgala 2016".
Foto: Māris Buholcs

Vidzemes novada latviešu tautas dziesmu dziedāšanas sacensību “Lakstīgala 2016” 11 komandas satikās Cēsīs. Rezultāts bija pārsteidzošs, līdz šim konkursos nebijis – visiem dalībniekiem žūrija piešķīra pirmo pakāpi, dodot iespēju pārstāvēt vidzemniekus tautasdziesmu dziedāšanas konkursa finālā.

Uz finālu dosies Stalbes vidusskolas divas komandas, lai piedalītos jaunākajā un vidējā grupā. Dziedātājus un folkloras pazinējus sagatavojusi skolotāja Anda Tomsone. Arī Vidzemes konkursa debitante – Cēsu Valsts ģimnāzijas 9. klašu komanda-, kuru sagatavojusi skolotāja Ilga Šķendere, uzreiz saņēma pirmo pakāpi. “Caurām sestdienām mācījāmies dziesmas,” par latviešu tautas dziesmām, kurās ir pat desmit un vairāk pantu, sacīja skolotāja. “Jauniešiem varēju uzticēt arī papildu tēmu apgūšanu – izzināt latviešu gadskārtas, apjaust dziesmu tēmas, tās apkopot. Dziesmu apjoms, kas konkursam jāapgūst, ir ļoti liels, tāpēc svarīgs ir komandas darbs, lai labi startētu sacensību spēlē.”

Vidzemes skolēnus finālā 4. martā pārstāvēs arī Alūksnes novada Dāvja Ozoliņa Apes vidusskolas un Ogres 1. vidusskolas komandas, Baumaņu Kārļa Viļķenes, Birzgales, Jaunannas Mūzikas un mākslas, kā arī Lielvārdes pamatskolas komandas.

“Prieka asaras un aizkustinājums bija šo sacensību kulminācija,” teic Lāsma Dene, Vidzemes kārtas organizatore Cēsu Bērnu un jauniešu centrā. Latviskā un muzikālā sacensību diena skolēniem noslēdzās ar dejām un rotaļām, kuras vadīja folkloras kopa “Ore”.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *