Raksti

Skolās

Plauktiņš tālruņiem

Ieguvums. Skolotāja Laila Ruķe par tādu uzskata plauktiņu klasē, domātu skolēnu tālruņu nolikšanai, lai darbošanās ar tiem netraucētu stundu.
Foto: Māris Buholcs

Amatnieki Pārgaujas novadā – Edijs Vents un Anrijs Vents – izgatavojuši šodienas skolai vēl nebijušu, bet nepieciešamu mēbeli. Tā kalpo kā skolēnu tālruņu noglabāšanas plauktiņš mācību stundas laikā. Ideju par šāda priekšmeta izgatavošanu meistari pirms tam sīki apsprieduši ar matemātikas skolotāju Lailu Ruķi. Viņa ik dienu dodas darbā uz Cēsu Valsts ģimnāziju, strādā ar vecākajām klasēm.

Kad skapītis matemātikas klasē uzstādīts, skolotāja vispirms vērsusies pie 12. klases, aicinot stunda laikā tālruņus nolikt plauktiņā. Stāsta Laila Ruķe: “Ierosinājumu pamatoju ar to, ka mūsdienu skolēniem visvairāk pietrūkst laika. Daudzkārt tā pietrūkst arī stundās, jo tālrunis ar ziņu pārraidi novērš uzmanību. Klase manu aicinājumu uztvēra atsaucīgi. Jau pirmajā reizē trešdaļa klases plānotos uzdevumus pabeidza stundā, ietaupot laiku, kas būtu jātērē, pildot uzdevumus mājās.”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *