Raksti

Skolās

Pārliecinoši iegūts sudrabs

Panākumi ir tiem, kas dara. 12. klases skolniece Melisa Kaškura ir pārliecināta, ka tikai darot iespējams gūt panākumus.
Foto: Madara Ozoliņa

Cēsu Valsts ģimnāzijas 12. klases skolniece Melisa Kaškura veiksmīgi piedalījusies latviešu valodas un literatūras olimpiādē, valsts mērogā izcīnot sudraba medaļu jau otro gadu pēc kārtas. Tieši tādēļ, ka meitene Cēsis jau veiksmīgi pārstāvējusi, latiņa uzstādīta augstu. “Ja pagājušajā gadā vēl šaubījos, vai varu savas zināšanas pierādīt valsts mērogā, tad šogad uz olimpiādi jau braucu ar domu, ka nedrīkstu nokrist zemāk par iepriekšējo gadu,” pārliecināti stāsta Melisa. Šī olimpiāde topošajai absolventei atmiņā paliks vēl ilgi, jo diena bijusi saspringta, pozitīvām emocijām piepildīta: “No rīta bija jādodas uz olimpiādi Rīgā, bet tajā pašā dienā klasē bija arī Žetonvakars, kuru kopā ar klasesbiedreni režisējām. Diena pagāja lielā skrējienā, jo jāpagūst aizbraukt uz Rīgu, piedalīties olimpiādē, atbraukt atpakaļ, sagatavoties vakaram un doties uz pasākumu. Biju gandarīta, ka visu esmu veiksmīgi izdarījusi.”

Olimpiādē šogad mazāk bijis teorētisko jautājumu, vairāk pārbaudīta māka izteikties, pamatot savas domas. Tas arī bijis grūtākais, tomēr, olimpiādei beidzoties, 12. klases skolniece jutusies pārliecināta, ka visu izdarījusi labi. Šogad tikai viens vienīgs punkts Melisu šķīris no zelta medaļas. Lielu paldies Melisa saka skolotājai Inai Gaiķei, kura ieguldījusi ievērojamu darbu, lai skolnieci olimpiādei sagatavotu tik augstā līmenī: “Man ar skolotāju ir ļoti paveicies. Ar viņu varu sazināties jebkurā laikā.”

Viena no Melisas sirdslietām, kam meitene cenšas rast laiku, ir mūzika: “Man ļoti patīk dziedāt, spēlēju klavieres un ģitāru. Dziedu duetā kopā ar klasesbiedreni, mēs izmantojam visas iespējas uzstāties, muzicēt.” Melisa darbojas ne tikai humanitārajā jomā, viņa spēkus izmēģina arī bioloģijā un ģeogrāfijā. Kā atzīst pati Melisa, tad aktīva sabiedriskā un skolas dzīve iemāca plānot laiku, kas būs noderīgi arī priekšdienās: “Kā man teica viena no skolotājām – ja cilvēks dara, tad viņš var. Man vienmēr bijusi sajūta – ja dota iespēja, tad man jāiet, jāpiedalās un jāpierāda sevi.”

Aktīvi piedalīties sabiedriskos pasākumos un labi mācīties, tas Melisai nesagādā grūtības. “Protams, ne vienmēr izdodas būt tik pozitīvai. Dažkārt vakarā uznāk nogurums, gribas pačīkstēt un paraudāt, bet domāju, ka tas ir veselīgi. No rīta pamostoties nogurums ir pazudis, esmu atkal enerģijas pilna,” stāsta Melisa.

Liela nozīme panākumu gūšanā un izaugsmē ir Melisas ģimenei un draugiem, kuri palīdz un uzmundrina: “Mani neviens nespiež piedalīties, bet arī nebremzē. Ģimene ļauj izvēlēties, ko un cik daudz gribu darīt. Šāda izvēles brīvība man ir nepieciešama. Pat ja kāds saka, ka jāpiebremzē un jāatpūšas, uz mani tas neiedarbojas. Tas ir vēl lielāks dzinulis paveikt iesākto. Man blakus ir labi draugi, kas ikdienā atbalsta. Olimpiādes dienā tālrunis tā vien spēja pieņemt laba vēlējuma īsziņas.”

Pēc ģimnāzijas Melisa nolēmusi Kultūras akadēmijā studēt kultūras menedžmentu: “Man ļoti patīk veidot pasākumu scenārijus, un jūtu, ka tas man arī padodas. Man patīk savas idejas izlikt uz papīra un nodot citiem.” Melisai ir daudz ideju, viņa uzskata, ka spēs strādāt Latvijas radošajās industrijās. Šīs darbības niša Latvijā vēl neesot piepildīta.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *