Raksti

Skolās

Pagodinājums par zināšanām

Saņem medaļu. Cēsu Valsts ģimnāzijas skolotājas Diāna Siliņa (no kreisās), Sarmīte Dreijalte un Inita Kriškāne.
Foto: Māris Buholcs

Draudzīgā aicinājuma fonda ielūgti, ik gadu 28. janvārī Cēsīs pulcējas izcili Latvijas skolotāji un viņu audzēkņi, tagad jau skolu absolventi. Jaunieši nupat kļuvuši studenti, bet saņemt Draudzīgā aicinājuma piemiņas medaļu aicināti par mācību sasniegumiem, kurus izcili apliecinājuši starptautiskajās olimpiādēs. Viņu pedagogi saņem piemiņas medaļu par nesavtīgu devumu jauniešu sagatavošanā.

Draudzīgā aicinājuma fonds savu cildinājumu šodien grib pasniegt uzreiz trim Cēsu Valsts ģimnāzijas absolventiem – Edgaram Klētniekam par sasniegumiem ķīmijā, Pēterim Pakalnam – informātikā, Martai Rudzītei – bioloģijā. Reizē trim Cēsu Valsts ģimnāzijas skolotājām – Initai Kriškānei, Sarmītei Dreijaltei un Diānai Siliņai – pienāksies medaļa par pedagoģisko veikumu.

Tā notiek reti, ka no ģimnāzijas vienlaikus tik daudz skolēnu kļūst par starptautisko olimpiāžu medaļniekiem, bet tā pagājušā mācību gadā startējuši cēsnieki. Tikai skolēni no Rīgas 1. Valsts ģimnāzijas ir bijuši līdzīgā situācijā.

Šis mācību gads ir sasniedzis posmu, kad ģimnāzisti aktīvi tiek gatavoti novada, kā arī valsts olimpiādēm. Bioloģijas skolotājas Initas Kriškānes seši audzēkņi šogad saņēma uzaicinājumu uz olimpiādi valsts mērogā, un viena no viņiem – 11. klases skolniece Elza Gārša – veiksmīgi startēja, iegūstot sudraba medaļu un saņemot uzaicinājumu gatavoties nākamajai konkurencei. Tā izšķirs, vai Cēsu Valsts ģimnāzijas pārstāve atkārtoti varētu startēt Latvijas komandā pasaules olimpiādē. Iepriekšējos gados to spēja Marta Rudzīte.

Februārī Priekuļu tehnikumā uz valsts olimpiādi informātikā pulcēsies Latvijas labākie skolēni. Šogad valsts olimpiādē informātikas (programmēšanas) zināšanās un prasmēs sacentīsies 73 skolēni. Startēt šī gada olimpiādē no Cēsu Valsts ģimnāzijas uzaicināti astoņi audzēkņi. Pedagoģe Diāna Siliņa saka – jau lai kļūtu par novada olimpiādes dalībniekiem, skolēniem bija jāapliecina plašākas zināšanas, nekā to paredz vidusskolas programma. Iepriekšējos mācību gados to lieliski apliecināja Pēteris Pakalns.

“Cēsu novada olimpiāde ķīmijā vēl ir priekšā. Vēlēšanos tajā piedalīties izteikuši daudzi audzēkņi,” šonedēļ teica ķīmijas skolotāja Sarmīte Dreijalte, piebilstot, ka ar visu viņas lielo pieredzi iepriekš nevarot prognozēt, kādi būs skolēnu rezultāti. “Šobrīd nevaru arī pateikt, vai kāds tiks uzaicināts uz valsts olimpiādi,” sacīja skolotāja, kuras audzēknis Edgars Klētnieks divus gadus pēc kārtas spēja iekļūt arī Latvijas skolēnu četriniekā, kuri startēja starptautiskā mērogā un tāpat kā viņa skolasbiedri no Cēsu Valsts ģimnāzijas otrreiz atgriezās mājās ar medaļu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *