Raksti

Skolās

Jaunie mākslinieki rāda paveikto

Cēsu Izstāžu namā atklāta Cēsu pilsētas Mākslas skolas audzēkņu diplomdarbu izstāde. Diplomdarbu tēma
’Svētki’’ – plaknē uz papīra, krāsās uz audekla,fotogrāfijās un dažādos citos materiālos, telpiskos objektos visdažādākajās izpausmēs un katra audzēkņa individuālā skatījumā.

Cēsu pilsētas Mākslas skolas projektu vadītājs un pasniedzējs Eero Rass vēsta, ka darbos skaidri jaušams katra jaunā mākslinieka pasaules redzējums: “Šajos diplomdarbos svētki ir uztverti ļoti netradicionāli. Mēs, pedagogi, aicinājām audzēkņus saskatīt jēdzienu nedaudz citādi, jo svētki ne vienmēr asociējas ar tradici­onālo puķi un torti. Izstādē skatāma krāšņa darbu un iekšējās pasaules daudzveidība, visaptverošs radošums. Svētku tematika sasaucas ar Latvijas simtgades svinībām, arī Mākslas skolai šogad jau 30, tā kā mums šogad svētki dubultā. Darbos izvirzītā tematika ir kopīga, taču katra audzēkņa rokraksts iezīmē individualitāti un mākslinieciskumu.”

Taujāts, vai izstādes eksponātu vēstījums garāmgājējam viegli uztverams, E. Rass iesaka nesteigties: “Pie dažiem darbiem jāuzkavējas, jāpadomā, ko mākslinieks gribējis pateikt. Nepietiks tikai ar desmit minūtēm, lai izbrāztos cauri, visu sapratis un aptvēris. Darbos ieguldīta dziļāka jēga, kas prasa rūpīgāku izpēti un filozofisku skatījumu.”

E.Rass uzsver, ka Mākslas skola strādā, lai ievirzītu audzēkņus radošā gultnē, kuru iespējams ietērpt dažādos materiālos un izpausmes formās, tāpēc jo lielāks prieks uzzināt, ka vairākums absolventu mākslu mācīsies tālāk padziļināti un profesionāli. Tāpat skolas pārstāvis informē, ka 4. jūnijā iespējams saņemt konsultāciju par iestājeksāmeniem Mākslas skolā, pēc eksāmenu nokārtošanas, kas notiks 5. un 6. jūnijā, ar prieku uzņems nākamos audzēkņus un, kas zina, arī izcilus talantus.
Cēsu pilsētas Mākslas skolu šajā gadā absolvēja 31 audzēknis. 27 jaunieši no dizaina, stikla dizaina, keramikas, koktēlniecības nodaļas, kas skolā mācījušies piecus gadus līdztekus pamatskolas izglītībai, četri diplomandi ar mācībām trīs gadus līdztekus vidusskolas izglītībai.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *