Raksti

Skolās

Cēsu Uzņēmējdarbības skolas audzēkņi apgūst zīmolvedības pamatus

Foto: no albuma

Aizvadītajā piektdienā Biznesa augstskolā Turība Rīgā aizvadīta trešā Cēsu Uzņēmējdarbības skolas nodarbība. 32 jaunieši no Cēsu Valsts ģimnāzijas 10. – 12. klasēm noklausījās Biznesa augstskolas Turība docētājas Renātes Cānes lekciju „Zīmols=personība”. Pēc lekcijas jaunieši apmeklēja uzņēmuma „Madara Cosmetics” ražotni un tuvāk iepazinās ar uzņēmuma darbības aizkulisēm, pastāstīja Biznesa augstskolas Turība sabiedrisko attiecību vadītāja Aija Eriņa.

Projekts, kura organizators ir Biznesa augstskola Turība sadarbībā ar Cēsu Valsts ģimnāziju, veidots ar mērķi veicināt jauniešu interesi par uzņēmējdarbību, īpaši reģionos, un papildus mācībām vidusskolā veicināt uzņēmējdarbības pamatu apguvi.

Biznesa augstskolas Turība rektors un valdes priekšsēdētājs Aldis Baumanis uzsver: „Ir patiess gandarījums, ka Cēsu jauniešiem ir interese par uzņēmējdarbību, un nākotnē varam cerēt, ka viņi būs pienesums reģionu un visas valsts ekonomikas attīstībai. Viens no projekta mērķiem ir mudināt jauniešus kļūt par darba devējiem, nevis darba ņēmējiem, kas nākotnē sekmētu tautsaimniecības uzplaukumu reģionos, tāpat vēlamies iedvesmot jauniešus īstenot savas idejas, skaidrojot, kur un kā iespējams gūt atbalstu dažādu projektu realizēšanai.”

Savukārt Biznesa augstskolas Turība Cēsu filiāles vadītāja Inga Jurševska norāda: „Manuprāt, jauniešiem reģionos ir svarīgi iedziļināties uzņēmējdarbības un biznesa pamatos, lai viņi „pietuvotos” uzņēmējdarbības videi, lai tā kļūtu jauniešiem pazīstamāka un saprotamāka. Varam cerēt, ka, iepazīstot uzņēmējdarbības pamatus, darbu organizēšanu veiksmīgos pašmāju uzņēmumos, perspektīvā kāds no jauniešiem varētu uzdrošināties veidot savu uzņēmumu, jo tas nešķitīs kaut kas svešs, tāls un neiespējams.”

Uzņēmējdarbības skolas mērķis ir veicināt interesi par uzņēmējdarbību, iepazīstināt ar būtiskākajiem uzņēmējdarbības elementiem, ielūkoties uzņēmēju darba ikdienā, kā arī atbildēt uz visiem jautājumiem par uzņēmējdarbību un biznesu.

Projektā notiek sešas nodarbības gan Rīgā, gan Cēsīs. Pavasarī jaunieši pulcēsies Rīgā uz projekta noslēguma pasākumu un saņems sertifikātu, kas apliecinās iegūtās prasmes un zināšanas, kā arī saņems balvas. Būs iespēja iegūt studijas maksas atlaidi Biznesa augstskolā Turība un veidot jaunus kontaktus.

Cēsu Uzņēmējdarbības skolā jauniešiem interesantā un interaktīvā veidā ir iespēja uzzināt un apgūt lietas, kas nepieciešamas katram veiksmīgam uzņēmējam – biznesa komunikāciju, komandas veidošanas pamatus, radošo nodarbību, ekskursijas uz uzņēmumiem, digitālā mārketinga apguvi un ievadu e-komercijā, kā arī iedvesmojošu stāstu par to, kāpēc Latvijā vajadzīgi jauni cilvēki ar biznesa domāšanu. Lekcijas skolēniem vada Biznesa augstskolas Turība docētāji, turklāt, papildus lekcijām jauniešiem ir iespēja viesoties vairākos Latvijas uzņēmumos, lai klātienē redzētu uzņēmējdarbības aizkulises un uzdotu pieredzējušiem nozares pārstāvjiem sev interesējošos jautājumus.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *