Raksti

Skolās

Aicina palīdzēt Paulai no Līgatnes

 

“Mūsu meitiņai Paulai Bikšei būtu jāmācās 7. klasē. Pavasarī viņa beidza Līgatnes mākslas skolu, viņas darbiņi vairākkārt tika apbalvoti. Paula septiņus gadus mācījās vijolspēli, piedalījusies un ieguvusi balvas daudzos konkursos. Uzstājusies duetā ar brāli, kopspēle ar čellu iepriecinājusi daudzus līgatniešus svētkos. Paula ir uzstājusies Latvijas televīzijā, dziedājusi Bērnu dziesmu svētkos, kur ar meiteņu kori ieguvusi 1. vietu Latvijā,” stāsta Paulas Bikšes mamma Dzintra Vilmaniete un ar grūdsirdību atklāj, ka meitas dzīve krasi mainījusies 23. augustā, kad ar stiprām galvassāpēm un vemšanu tika aizvesta uz slimnīcu.

“Paula jau vairākus gadus bija sūdzējusies par galvassāpēm, bet piecus gadus tika ārstēts mugurkauls, kifoze, lordoze, skolioze. Divus gadus Paula veica rehabilitācijas kursu Krimuldas sanatorijā, bet nevienam neienāca prātā, ka īstenībā diagnoze ir cita – galvas smadzeņu audzējs. 24. augustā Pauliņa pārcieta smagu operāciju, ķirurgs nedeva nekādas cerības, audzējs izrādījās milzīgs, smadzeņu stumbrs bija saspiests. Bet Pauliņa izdzīvoja un viņai nepieciešama ilgstoša rehabilitācija,” stāsta Dzintra.

Valsts apmaksā tikai mēnesi. Ģimenei ļoti nepieciešama materiāla palīdzība. Dakteri uzsver, ka pauzi taisīt nedrīkst, smadzenēm treniņš ir vajadzīgs katru dienu. Viena rehabilitācijas diena Vaivaros maksā 100 EUR.

“Nekad netiku domājusi, ka būšu spiesta kādreiz lūgt palīdzību. Esmu pati piedalījusies akcijās, kur vāc ziedojumus slimiem bērniem. Mēs esam daudzbērnu ģimene, mums ir četri bērni, pati strādāju pastā 0,8 slodzi, vīram minimālā alga,” stāsta Dzintra, lūdzot ikvienu, kam iespēja, atsaukties ģimenes bēdās un palīdzēt Paulai piecelties, runāt, izaugt. Meitas sapnis ir kļūt par vetārsti.

20.decembrī pl. 17.00 Cēsu Valsts ģimnāzijā tiks rīkots Ziemassvētku tirdziņš, kurā tiks vākti līdzekļi, lai palīdzētu Paulai atveseļoties. “Mēs dziedāsim, dejosim, spēlēsim, tirgosimies, lai palīdzētu Paulai no Līgatnes atveseļoties. Aicinām un ļoti gaidīsim visus, kas nespēj palikt vienaldzīgi,” aicina Cēsu Valsts ģimnāzijas skolotāja Agrita Bartušēvica.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *