Raksti

Jaunieši

Cilvēki, kuri jauniešus iedvesmo

VIDEO KONKURSA DALĪBNIEKI. No kreisās Ginta Bogdanova, Artis Krūmiņš, Toms Veiss, Reičela Adele Bišere, Beatrise Krieviņa, Lote Evija Lukjanska, Deniss Agurjanovs, Baiba Jermolājeva, Anete Darģe, Katrīna Veitnere un Edgars Jonaitis.
Foto: no albuma

“Iveta cīnīsies par patiesību un jauniešiem līdz galam un vēl vairāk, sniedzot viņiem brīnišķīgu vietu, kur vienkārši būt un darīt,” tā sava videostāsta varoni Ivetu Jermolājevu raksturo Anete, Romāns un Baiba, trīs jaunieši, kas ieguva pirmo vietu Cēsu Kultūras un Tūrisma centra un Cēsu novada Jauniešu domes video konkursā “Cēsnieks, kurš mani iedvesmo”. Tajā bija aicināti piedalīties jaunieši vecumā no 13 līdz 25 gadiem, lai kļūtu par iedvesmojošo stāstu un labo darbu nesējiem.

Konkursam tika saņemti 12 sižeti par cēsniekiem, kuru personība, dzīves gājums vai profesija iedvesmo jauniešus tiekties pretī savam dzīves sapnim. 21. novembrī video konkurss noslēdzās, apbalvoja laureātus un uzvarētājus.

Anetes Darģes (23 gadi), Romāna Beskrovnija (22 gadi) un Baibas Jermolājevas (17 gadi) sižeta, kas viņiem atnesa uzvaru konkursā, varone Iveta ir Cēsu novada pašvaldības Jaunatnes lietu speciāliste. Jaunieši videostāstā atzīst: “Iveta no visas sirds Latviju sauc par savām mājām un ir priecīga redzēt mājas, ko citi sauc par savējām. Tāpat viņai patīk dalīties ar iespaidiem no redzētā citviet, taču dalīties nevis ar bildēm, bet ar iespējām pašiem to piedzīvot caur jauniešu apmaiņas programmām. Ivetas sirdī ir māksla. “Betas namā” viņu var sastapt gan kā mākslas terapeiti, gan kā vienu no “Betas nama” idejas autorēm. Iveta ir tas cilvēks, kuram diennaktī ir vairāk par 24 stundām. Šo papildus iegūto laiku viņa velta, radot brīnišķīgas rotas.”

Godalgoto otro vietu konkursā ieguva priekulietes Gintas Bogdanovas (19 gadi) veidotais video par 23 gadus veco cēsnieci, horeogrāfi, hip – hop deju pasniedzēju un vienu no Cēsu veikparka “Karjers” izveidotājām Anitu Lielmani. “Anitu pazīstu ļoti sen, viņa ir gan mana deju pasniedzēja, gan draudzene. Par viņu varu teikt tikai to labāko, pēc katras sarunas ar Anitu rodas pārliecība, ka visu, ko vēlos sasniegt, varu panākt. Tāpat apbrīnojama ir viņas enerģija un mīlestība pret dzimto pilsētu,” norāda Ginta un piebilst, ka šādus konkursus vērtē ļoti pozitīvi, jo tie liek cēsniekiem saprast, ka nav nepieciešams doties prom no dzimtās vietas, lai realizētu savus sapņus. Svarīgākais ir vēlme darboties. Ar šādu pārliecību dzīvo arī pati Ginta. “Ar video montāžu aizraujos ļoti sen, tāpēc sižeta sagatavošana nebija lielākais izaicinājums. Grūtākais bija saprast, kā veidot video, lai rezultāts patiktu ne vien man, bet arī Anitai un pārējiem skatītājiem, laikam tieši tas ir pats interesantākais darba procesā,” secina priekuliete un turpina: “Pati savu veikumu uz lielā ekrāna Vidzemes koncertzāles kinoteātrī vēroju ar dalītām jūtām, īpaši tāpēc, ka uz apbalvošanas pasākumu bija ieradusies arī Anita, man bija svarīgi, vai viņai mans stāsts patiks. Kā mīnusu savam darbam varu minēt to, ka uz lielā ekrāna var pamanīt dažādas video nepilnības, kas man traucēja, bet, par laimi, tas neietekmēja žūrijas vērtējumu. Galvenais šajā konkursā bija ideja un cilvēks.”

Trešās vietas ieguvējs bija Artis Krūmiņš (14 gadi), kurš veidoja video par snovparka, veikparka un velopraka veidotāju Jāni Jansonu. “Pirms astoņiem gadiem Žagarkalnā pirmo reizi satiku Jāni Jansonu, kad viņš vadīja lielisku snovborda skolu bērniem, kurā iemācījos braukt ar sniega dēli. Kopš tā laika snovbords ir mana lielākā aizraušanās. Tagad Jānis Jansons būvē snovparkus ne tikai Cēsīs un Baltijā, bet arī Itālijā, Vācijā un Austrālijā, un pat veidos Olimpisko trasi Dienvidkorejā,” tā par savu iedvesmojošāko cēsnieku izsakās A.Krūmiņš.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *