Raksti

Jaunieši

Ar uzņēmību var izdarīt

Gandarīts. Kaspars Krēvics lepojas, ka Satversmes tiesas domrakstu konkursā “Kā Satversme man palīdz veidoties par atbildīgu Latvijas pilsoni?” 12. klašu grupā  ieguvis 3. vietu.
Foto: no albuma

Apņēmīgs, mērķtiecīgs – tāds ir drustēnietis Kaspars Krēvics. Jaunietis mācās Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikumā par elektrotehniķi.

“Gribēju pamēģināt ko tādu, kas pamatskolā īsti nepadevās, bet gribēju saprast, kā viss notiek,” saka Kaspars, un teiktais viņu labi raksturo. Kaspars vairākkārt uzsver, ka ir jāiet uz mērķi, nevajag baidīties, jo cilvēkam jābūt pārliecinātam par to, ko viņš dara, nedrošība attur.

Ar profesijas izvēli jaunietis ir apmierināts, tā ir gana interesanta un arī nodrošina darba iespējas nākotnē. Kaspars uzsver, ka kursabiedri labi saprotas, ir draudzīgs kolektīvs. Arī par attālinātajām mācībām viņš nesūdzas. “Vari jautāt skolotājam, vienmēr paskaidros, atliek tikai pildīt uzdevumus. Pavasarī vidusskolas eksāmeni. Jāga­­­tavojas, jāmācās, tad arī varēs nokā­rtot,” pastāsta Kaspars.

Tagad ikdiena paiet Drustos pie vecākiem, pirms attālinātajām mācībām Kaspars dzīvoja dienesta viesnīcā, bet mājās, protams, ir 0labāk. Brīvdienās viņš vienmēr brauca mājās, palīdzēja darbos, bet brīvajā laikā jaunietis vislabprātāk skrien.

“Gribu sev pierādīt, ka kaut ko varu. Gribu būt kā pazīstamais skrējējs Artūrs Vadzis, arī drustēnietis,” teic Kaspars. Ik dienu viņš noskrien kilometrus 30. “Pēc skolas Cēsīs gāju vai nu uz stadionu, vai skrēju pa ceļmalu. Ja lukturis, atstarotāji, var justies droši. Drustos, protams, satiksme neliela un ir daudz mazu ceļu. Katru dienu var izvēlēties citu maršrutu,” stāsta jaunietis. Pagājušajā vasarā Kas­pars ar draugiem sarīkoja skrējienu no Drustiem līdz Cēsīm un atpakaļ. Pareizāk gan, Kaspars skrēja, draugi viņu pavadīja mašīnā. Viņš noskrēja 88 kilometrus. Garākais pirms tam drustēnietim bijis Rīgas tiltu skrējiens 2019.gadā. Tagad Kaspars gatavojas skrējienam Rīga – Valm­iera.

“Skriet – vispirms jau tas ir veselīgi,” atgādina Kaspars un piebilst, ka viņam vienmēr paticis sportot un Drustos šāda iespēja ir. Vasarā ar draugiem tiek spēlēts volejbols, ziemā hokejs, slēpots.

Domājot par nākotni, Kaspars atzīst, ka vislabprātāk to saistītu ar Drustiem. “Šodien neviens nevar pateikt, kā būs nākotnē. Kādi būs Drusti, kas te notiks, atkarīgs no mums,” bilst jaunietis.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *