
Siguldas pagasta kultūras namā apskatāma audējas, Siguldas pagasta iedzīvotājas, Valijas Bērziņas darbu izstāde „Cauri dzīvei ar aicinājumu”. Māksliniece sava mūža lielu daļu veltījusi tautisko jostu aušanai, tomēr izstādē būs eksponēti arī citi viņas radītie tekstildarbi.
Irita Lukšo, Siguldas novada Siguldas pagasta kultūras nama TLMS „Vīgrieze” vadītāja, par mākslinieci stāsta: „Valijas kundze visu dzīvi ir daudz un smagi strādājusi, bet cauri visam vijas no mātes mantotā mīlestība uz rokdarbiem. Jostas tika austas jau pusaudzes gados, bet tikai 70-tajos gados jostu aušana ieņēma nozīmīgu lomu. Visi aušanas „knifi” un gudrības tiek apgūtas pašmācības ceļā. Jostas nonāca mākslas salonos, kuros tajā laikā prasības rokdarbu kvalitātei bija īpaši stingras. Tomēr arī citi rokdarbu veidi netika aizmirsti – tapa izšūtas galdsegas un sedziņas, bārkšu tehnikā darinātas sienas segas un gobelēni, t.sk. gobelēns pēc J.Madernieka skices un pēc A.Pumpura eposa „Lāčplēsis” ilustrācijas, kurā atainota Lāčplēša cīņa ar Melno bruņinieku.”
Klusi un rimti mums līdzās dzīvo darbīgs cilvēks, kurš negaužas par dzīvi, bet ar prieku sirdī dara to, kas dod gandarījumu un piepildījumu. Bez liekvārdības, bet ar darbiem. Latvijas mīlestība un patriotisms vijas cauri Valijas rokdarbiem, izšūtajam Latvijas ģerbonim, izaustajiem jostu rakstiem. Tas ir cilvēks, ar kuru un kura darbiem, mēs vēlamies iepazīstināt arī Jūs.
Izstāde atvērta līdz 3.decembrim darba dienās no plkst.10 līdz 19; brīvdienās no plkst.10 līdz 14.
Komentāri