Pirmdiena, 22. aprīlis
Vārda dienas: Armands, Armanda

Vilinājums, vārdā atlaide

Druva
00:00
13.12.2005
3

SIA BV – Sports veikals “Viss sportam” pārdevēja Linda Krieva: “Ar atlaižu palīdzību cenšamies izpārdot aizvadītās sezonas vai gada preču kolekcijas. Veikalam tas ir izdevīgi, jo varam iegādāties jaunas preces.

Arī pircēji ikviena veikala plauktos grib redzēt dažādību. Salīdzinot ar Rīgu, Cēsīs preču cenas ir daudz zemākas. Esmu novērojusi, ka nereti Rīgā cenas ar atlaidēm ir tādas, kā pie mums ikdienā”.

Cēsniece Elita Glinde stāsta, ka atlaižu iespējas izmanto vienmēr, sevišķi pērkot dārgākas preces – mēbeles un sadzīves tehniku. Viņa atzīst, ka Cēsīs pērkot apavus, reiz nācies saskarties arī ar spekulatīvām atlaidēm. “Reklāma vēstīja par apavu izpārdošanu ar 70% atlaidi, bet izrādījās, ka atlaide ir tikai kādiem diviem, trim apavu veidiem. Kad vaicāju, kāpēc ne pārējiem, tad pārdevēja atbildēja, ka tie ar 70% atlaidi jau visi izpirkti,” pastāstīja E. Glinde.

L. Krieva, būdama pārdevēja, cenas mēdz salīdzināt, tādēļ zināja teikt, ka ir firmas, kas precei uzliek simtprocentu uzcenojumu, bet dāsni lepojas atlaižu laikā. “Ir veikali, kas uzrakstu atlaides tur visu gadu. Ledusskapis, kam it kā Ziemassvētkos bijusi atlaide, šo cenu saglabā visu gadu,” teica L. Krieva.

Firmas “Elektro Line” sadzīves tehnikas veikalā Ziemassvētku atlaides vēl nav sākušās, bet drīzumā tiek plānotas. Kā “Druvai” pastāstīja pārdevēja Dace Kļaviņa, tad atlaides būs dažādai sadzīves tehnikai. “Cenu atlaides piesaista vairāk klientu, un viņi ar pirkumu ir daudz apmierinātāki. Atlaides veikalam ir izdevīgas, lai vecās preces varētu pārdot un iepirkt jaunas,” teica D. Kļaviņa. Viņa paskaidroja, ka “Elektro Line” veikalā atsevišķām preču grupām atlaides ir katru mēnesi. Veikals parūpējies arī par klientu kartēm, kas sniedz atlaižu iespējas.

SIA Degas veikala “Manas mēbeles” vadītāja Sanita Jakuševa atzina, ka veikals dod priekšroku nevis atlaidēm, bet bezprocentu līzingam un akciju cenām. “Protams, atlaides ir laba lieta, lai piesaistītu pircējus. Palielinās preču apgrozījums un tālāka sadarbība ar pircēju.” Runājot par mākslīgajām atlaidēm, S. Jakuševa uzskata: “Tas nav nopietni, jo cilvēki ļoti labi zina un salīdzina cenas. Šādu rīcību var saukt par īslaicīgu ienākuma avotu. Nosvītrojot cenu un pierakstot atlaidi, pircējs tiek iedrošināts psiholoģiski, bet apmeklējot citus veikalus, kas tirgo to pašu preci, sapratīs, ka ir piekrāpts. Tādu rīcību uzskatu par firmas prestiža graušanu, ko atgūt ir ļoti grūti, pat neiespējami.” “Manas Mēbeles” veikala vadītāja uzskata, lai konkurētu, jāinteresējas par preču cenām citos veikalos, un, aprēķinot preces uzcenojumu, tajā jau iepriekš jāierēķina atlaide, noturot precei tādu cenu, lai konkurētu ar citiem.

SIA SP “1000 saldumi” pārdevēja Ināra Klementjeva: “Kādas cenas ir mūsu veikalā, lai pircēji pavēro paši, bet atlaides mēs neatzīstam, jo uzskatām, ka bieži vien tā ir cilvēku maldināšana. Tādēļ preces visu gadu tirgojam par vienām cenām, atlaidi izlīdzinot uz visu sortimentu. Lai izprastu atlaides, ikdienā nopietni jāseko preču cenām. Jo bieži vien ir tā, ka vienā veikalā ar atlaidi tirgo preci par tādu cenu, cik tā maksā visu gadu.” I. Klementjeva pastāstīja, ka cenas “100 saldumos” zemākas nekā citos veikalos ir tādēļ, ka veikals izmanto cenu atlaides vairumtirdzniecības bāzēs.

SIA Saldumu tirdzniecība veikala vadītāja Inga Biseniece: “Ja mūsu veikalā iepērkas par simts latiem, tad pirkumam ir 10 procentu atlaide, ja par Ls 50, tad pieci lati. Atlaides firmai piesaista vairāk pircēju, tādēļ mums ir arī pircēju atlaižu kartes.”

“Laimas” firmas veikalā cenas tomēr ir nedaudz augstākas, nekā “Laimas” produkcijai citos saldumu veikalos. Par to I. Biseniece saka: “Cenas tiek noteiktas centralizēti, jo “Laimai”, “Staburadzei” Latvijā ir 35 veikalu tīkls. Cenas augstākas ir tādēļ, ka šeit var no-pirkt pašus svaigākos un augstākās kvalitātes ražojumus. Svaiga produkcija uz Cēsīm tiek vesta katru nedēļu, tādēļ tā arī attiecīgi maksā,” teica I. Biseniece.

Laiks ap Ziemassvētkiem ir atlaidēm visbagātākais. Cerams, tās nesīs prieku, ne vilšanos.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Saistītie raksti

Rokdarbos atmodina pavasari

00:00
21.04.2024
38

Dzērbenes pilī kā ik pavasari pagasta un kaimiņu rokdarbnieki un amatnieki rāda rudenī un ziemāpaveikto. Izstādes pamatu veido Dzērbenes tautas nama studijas “Dzērbe” dalībnieku darbi. “Gada laikā studijas vadītāja Inga Blauberga    iedrošinājusi, aizrāvusi pagasta sievas. Aizvien tiek apgūts kas jauns, pētītas    latviskās un Dzērbenes meistaru tradīcijas,” saka tautas nama un Dzērbenes amatu mājas […]

Grāmatas Braila rakstā, audio, palielinātā drukā un vieglajā valodā

00:00
20.04.2024
62

Cēsu pilsētas Valdemāra bibliotēkā, kas daudziem labāk zināma ar iepriekšējo nosaukumu Neredzīgo bibliotēka, grāmatas lasa ne tikai vājredzīgi un neredzīgi cilvēki, bet arī tie, kuriem citu iemeslu dēļ grūti lasīt parasto druku. Tas var būt gultas režīms pēc traumas, operācijas, pēc insulta, infarkta vai ir grūtības fiziski noturēt grāmatu rokās. Dienā bibliotēku vidēji ap­meklē 10 […]

Atkal brauc reibumā

11:48
19.04.2024
33

Aizvadītajā diennaktī Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes apkalpojamā teritorijā saņemta informācija par 84 gadījumiem, kad iedzīvotāji vērsušies pēc palīdzības policijā vai konstatēts, ka noticis noziedzīgs nodarījums. Reģistrēti 10 ceļu satiksmes negadījumi, bez fiziski cietušām personām. Ceļu satiksmes jomā pieņemti 108 administratīvā pārkāpuma lēmumi, tajā skaitā 67 par ātruma pārsniegšanu, kā arī trijos gadījumos automašīnas vadītāji […]

Ugunsdzēsējiem glābējiem Vidzemē trīs izsaukumi

11:45
19.04.2024
33

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 18. aprīļa plkst. 6.30 līdz 19. aprīļa plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona pārvalde saņēma trīs izsaukumus – divus uz ugunsgrēku dzēšanu un viens izsaukums bija maldinājums. Šonakt plkst. 01.57 VUGD saņēma izsaukumu Alūksnes novada Jaunannas pagastā, kur, kā liecināja saņemtā informācija, ugunsgrēks bija izcēlies saimniecības ēkā. […]

Skaidro attēlos redzamā vīrieša identitāti

11:24
19.04.2024
284

Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Rietumvidzemes iecirkņa amatpersonas Valmierā aicina aplūkot attēlos redzamo vīrieti un ja jūsu rīcībā ir jebkāda informācija, kas sekmētu viņa personības un atrašanās vietas noskaidrošanu, aicinām informēt Valsts policiju, zvanot pa tālruņa numuru 110. Tāpat aicinām atsaukties attēlos redzamo personu.

Gaismas un cerības ceļš Pētera Vaska festivālā

00:00
19.04.2024
28

Septītais “Pētera Vaska mūzikas aprīlis” Vidzemes koncertzālē “Cēsis” iesākās ar vācu režisora Holgera Fogta dokumentālās filmas “Komponists un viņa debesis. Pēteris Vasks” Latvijas pirmizrādi. Festivālā pasaules pirmizrādi piedzīvoja Kijivas modernais balets “Vientuļais eņģelis. Draugi”, kā arī pasākumu programmu bagātināja Navarra stīgu kvarteta koncertprogramma. Dokumentālā filma ļāva tuvāk iepazīt komponista personību un vērtības, kas spilgti atspoguļojas […]

Tautas balss

Dīvainie valodas nepratēji

13:26
16.04.2024
32
5
Druva raksta:

“Pagājušajā nedēļā klausījos televīzijas “Rīta Panorāmu”, kur “Stabilitātes” līderis Rosļikovs stāstīja, ka nav taču jāprasa pusmūža cilvēkiem ar Krievijas pilsonību latviešu valoda. Jaunajiem jā, bet vecāka gadagājuma nē. Sabiedrība Latvijā esot ļoti iekļaujoša, visi tiekot galā. Te nu jāatgādina, ka tiem, kam 75 un vairāk gadu, latviešu valodas eksāmens nav vajadzīgs, var palikt Latvijā arī, […]

Zinām tikai par vienu

12:23
14.04.2024
17
Druva raksta:

“Tagad, kad uzzinām, ka valsts augstās amatpersonas lidojumiem izvēlas arī individuālus pakalpojumus, gribētos zināt, kā rīkojušies premjeri, kas strādāja pirms Kariņa, un arī Valsts prezidenti. Ar kādiem reisiem, publiskiem vai individuāliem, viņi ar savu komandu lidoja? To žurnālisti varētu pastāstīt, varbūt vēl kādam atklātos pārkāpumi,” sprieda seniore.

Rudenī uzbūvē, pavasarī uzrok

12:22
13.04.2024
35
Druva raksta:

“Brīnījos, ka šopavasar Cēsīs, Bērzaines un Satekles ielas krustojumā, atkal raka. Pērn tur izveidoja drošības saliņu, nu visu jauca laukā un pārbūvēja. Jācer, ka tas nesadārdzinās ielas remontu, kas jau tāpat izmaksā daudz. Tādi gadījumi vienmēr raisa izbrīnu. Vai tiešām grūti saplānot, kas kurā vietā jādara, lai nenāktos atkārtoti tērēt naudu,” pārdomās dalījās apkaimes iedzīvotāja.

Neiecietīgais šoferis

12:20
12.04.2024
29
Druva raksta:

“Izlasīju “Hallo, “Druva”” par laipno autobusa šoferi un nodomāju, cik jauki, ja tādi būtu visi. Diemžēl esmu novērojusi, ka ir arī ļoti nelaipni autobusu vadītāji. Tā vienudien autobusā kāpa sieviete ar atbalsta nūjām, ko viņai bija grūti noturēt rokās, tās krita, šoferis tās vairākkārt pacēla, līdz neizturēja un teica – vai visu dienu tā būs […]

Stingrāk jāsoda

08:20
09.04.2024
43
Druva raksta:

“Mēs apsūdzam Balt­krieviju migrantu plūsmā uz Latviju. Taču vai tāda būtu iespējama, ja mūsu pusē nebūtu cilvēku, kas palīdz? Manuprāt, tos, kas atbalsta migrantu ievešanu Latvijā, būtu ļoti stingri jāsoda, jo nekas cits šos cilvēkus neatturēs,” domās dalījās J.

Sludinājumi