Svētdiena, 14. jūlijs
Vārda dienas: Oskars, Ritvars, Anvars

Vidzemes policijas ziņas

Druva
12:18
10.03.2010
4

POLICIJA MEKLĒ!

Valmieras iecirkņa policija meklē attēlā redzamo 1953. gadā dzimušo Intu Šmiti. Sieviete 2010. gada 2. martā plkst. 14 – 15 izgājusi no savas dzīvesvietas Rūjienā, Brīvības ielā 7 – 15, lai apciemotu radinieci Veltu Riekstiņu, kas dzīvo Rūjienā, Raiņa ielā.

No šī brīža persona nav sniegusi nekādu informāciju par savu atrašanās vietu. Sieviete ir otrās grupas invalīde, viņai jau iepriekš bijusi tendence uz ilgāku laiku „pazust” un neinformēt par savu atrašanās vietu.

Pazīmes: garums 1.63, vidējas miesas būves, mati krāsoti. Bija ģērbusies brūnas krāsas neilona jakā ar kapuci; melnas krāsas svārkos garumā pāri celim; brūnas krāsas puszābakos ar silto oderi; baltā džemperī, rozā krāsas adītā ziemas cepurē un rokā sarkani cimdi.

Ja jums ir zināma Intas Šmites atrašanās vieta, lūgums informēt policiju. Zvanīt 64201300 vai 64201354

_______________________________________________________________________________

Aizvadītās diennakts laikā reģiona teritorijā reģistrēta informācija par piecdesmit notikumiem, kad iedzīvotāji pēc palīdzības griezušies policijā.

9. martā plkst. 7.50 uz autoceļa Inčukalns – Valmiera – Igaunijas robeža 56. km pagriezienā uz Vaidavu notikusi automašīnu “Mercedes Benza” un “Chevrolet” sadursme. Bojāti transportlīdzekļi. “Chevrolet” vadītāja, 1968. gadā dzimusi Vaidavas pagasta iedzīvotāja, nogādāta slimnīcā. Pēc apskates veikšanas ārstējas ambulatori.

9. martā plkst. 21.40 Salacgrīvā, Viļņu ielā, velosipēdu 1,78 promiļu alkohola reibumā stūrējis 1982. gadā dzimis vīrietis.

Reģistrēta informācija, ka Madonas novada Ošupes pagastā uz autoceļa Degumnieki – Barkava 1979. gadā dzimis Barkavas pagasta iedzīvotājs vadījis automašīnu “Audi” bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām. Tiesības vīrietim uz diviem gadiem atņemtas ar tiesas spriedumu. Tagad, par

auto vadīšanu bez vadītāja tiesībām, kas atņemtas ar tiesas spriedumu, uzsākts kriminālprocess.

Par zādzībām:

9. marta pēcpusdienā no plkst. 16.30 līdz 22.40 Valmierā, Stacijas ielas 25, mājas pagalmā automašīnai “Mazda” izsists priekšējais durvju stikls un nozagta magnetola. Materiālie zaudējumi Ls 100.

Valkas iecirknī reģistrēta informācija, ka aizvadītā gada decembrī Smiltenes novada Launkalnes pagastā no SIA “STINGER PLUS” metāllūžņu iepirkšanas punkta nožogotas teritorijas no konteineriem nozagti 4315 kg akumulatoru baterijas. Materiālie zaudējumi Ls 1596.

9. marta rītā Salacgrīvā, Viļņu ielā, degvielas uzpildes stacijā “Statoil” zaļas krāsas automašīna “VW Passat” vadītājs iepildījis 29 litrus benzīna un aizbraucis, nenorēķinoties par pirkumu. Zaudējumi Ls 22,29.

9. martā plkst. 12.45 Valmierā, Rīgas ielā, veikalā “Iki” 1955. gadā dzimis vīrietis nozadzis alkoholisko dzērienu Ls 4,19 vērtībā.

9. martā plkst. 18.20 veikalā “Iki” 1973. gadā dzimis Burtnieku pagasta iedzīvotājs nozadzis alu Ls 1,19 vērtībā.

7. martā plkst. 14.15 Varakļānos, Pils ielā, 1987. gadā dzimis Dekšāres iedzīvotājs no veikala nozadzis degvīnu Ls 6,29 vērtībā.

9. martā plkst. 17 Madonā veikalā Raiņa ielā 1978. gadā dzimis Madonas iedzīvotājs sabojājis alus pudeli Ls 1,24 vērtībā.

9. martā plkst. 15.20 Valmierā veikalā “Maxima” G.Apiņa ielā 12 gadus vecs zēns nozadzis rotaļlietu Ls 9.99 vērtībā.

8. martā mācību stundu laikā kādā no kādas Valmieras izglītības iestādes nozagts garderobē virsdrēbēs atstāts mobilais telefons “Nokia 5130” Zaudējumi Ls 72.

9. martā plkst. 7.30 konstatēts, ka Launkalnes pagastā no automašīnas “Scania” degvielas tvertnes nozagti 400 litri dīzeļdegvielas. Auto, kas pieder SIA “Stiga”, bijusi novietota autoceļa Rīga – Sigulda – Igaunijas robeža 117.km šosejas malā.

ESIET VĒRĪGI! Policija aicina iedzīvotājus būt vērīgiem, par jebkuru aizdomīgu personu (sveša mašīna, persona pievērš uzmanību automašīnām, vēro māju un iedzīvotājus un tamlīdzīgi), ko ievērojat mājas pagalmā nakts vai dienas laikā, nekavējoties informēt policiju. Uz norādīto adresi tiks nosūtīts policijas patruļnorīkojums, kas tad arī izvērtēs, vai satraukumam bijis pamats un pārbaudīs mājas pagalmā esošo cilvēku personības. Iedzīvotājiem jāsaprot, ka šādos gadījumos ir jārīkojas nekavējoties un labāk būs, ja Jūs policijā ar informāciju kaut vairākas reizes griezīsieties gadījumos, kad satraukumam nav bijis pamata, nevis vienaldzīgi noskatīsities, kā tiek izdarīts vai gatavots noziedzīgs nodarījums. Tas pats attiecas arī uz nereti reģistrētajām zādzībām no dzīvokļiem un dzīvojamām mājām. Zagļi, gaišā dienas laikā rosoties pa balkoniem un nesot mantas kāpņu telpā, paļaujas uz to, ka iedzīvotāji vienaldzīgi paies garām, neko nejautās un policiju neinformēs.

Ja iedzīvotāji aktīvāk iesaistīsies sava īpašuma aizsardzībā, painteresēsies, ko līdz šim neredzēta persona dara kāpņu telpā vai uz sveša dzīvokļa balkona, zagļi ātri vien zaudēs „drosmi” un mēs paši nekļūsim par savas vienaldzības upuriem.

Dace Jukāma Vidzemes reģiona Prevencijas grupas Vecākā inspektore

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Saistītie raksti

Zinātnieki un zemnieki ilgtspējīgai saimniekošanai

00:00
14.07.2024
10

Vairāk nekā pussimts zemnieku ne tikai no Vidzemes bija sabraukuši uz Lauku dienu Agroresursu un ekonomikas institūta (AREI)    Priekuļu pētniecības centrā. Kaut diena bija lietaina, slēpušies zem lietusmēteļiem un lietussargiem, zinātnieku pavadībā dalībnieki izstaigāja kartupeļu, zirņu, kviešu, miežu un rudzu selekcijas un izmēģinājuma laukus, kas tiek apsaimniekoti gan bioloģiskajā, gan integrētajā audzēšanas sistēmā. “Lauku dienā […]

Mārsnēnu teātris turpina ar pārbaudītām vērtībām

00:00
13.07.2024
18

Mārsnēnu teātris šovasar savus skatītājus iepriecināja ar pirmizrādi. “Kazlauckus prot savu darbu” – joku luga vienā cēlienā ir atsauce uz iepriekšējo izrādi “Tapiņa atgriešana”. Sezonas noslēgumā izrādīt jaunāko iestudējumu mārsnēniešiem jau ir tradīcija. Režisore Ingrīda Zilgalve pastāsta, ka “Tapiņa atgriešana” nospēlēta tik daudz reižu – 21 izrāde. Divas no tām aizvadītas Latvijas Brīvdabas etnogrāfiskajā muzejā. […]

Peldošā sala nerisinās āraišniekiem svarīgākās problēmas

00:00
12.07.2024
42

Kuplā skaitā Āraišu ezera apkārtnes iedzīvotāji bija sanākuši uz tikšanos, lai vairāk uzzinātu par pašvaldības uzsākto projektu. Plānots pētīt ūdenstilpi un tajā izveidot peldošu salu, kas veicinās bioloģisko daudzveidību un papildinās sabiedrības izglītošanas iespējas. Peldošā sala Āraišu ezerā tiks izvietota ezera vides stāvokļa uzlabošanai, skaidroja Cēsu novada pašvaldības projekta vadītāja Zane Pīpkalēja. Salā būs putnu […]

Raunā satikās “Pļavā”

00:00
11.07.2024
55

Piepildīts vakars un diena – kārtējo reizi var teikt par festivālu “Rodam Raunā”. Šīgada tēma bija “Pļava”, un ikviens varēja pārliecināties, kas tik pļavā nenotiek un ko tā dod mums. Festivāls iesākās ar koncertu Ilvas un Jāņa Lodziņu kolekcijas dārzā. Mierīgajā piektdienas vakarā pēc neliela lietus uz Ances Krauzes un Zigfrīda Muktupāvela koncertprogrammu “Violets”, kur  […]

Cēsis “Lampā” iziet plašu diskusiju loku

00:00
10.07.2024
57
1

Sarunu festivālā “Lampa” Cēsu novada pašvaldība savā sarunu telpā astoņās diskusijās bija izvēlējusies ļotidažādas tēmas: kultūras mantojums, kosmoss, digitālās prasmes, stilīgas mazpilsētas, apritīga būvniecība, bioreģions, kultūra un veselība, izglītība un inovācijas publiskajā pārvaldē. “Sarunu festivāls “Lampa” ir stabila vērtība desmit gadu garumā, tādēļ varam teikt, ka nav “Lampas” bez Cēsīm un Cēsis bez “Lampas”,” teic […]

Aicinām balsot par titula ieguvēju

11:07
09.07.2024
62
1

Sākusies balsošana par titula “Cēsnieks 2024” pretendentiem. Šogad pagodināšanai izvirzīti četri pretendenti. Žūrijas komisija balsošanai izvirzījusi: Natāliju Kramu, ilg­gadējo Cēsu bibliotēkas vadītāju, Vladimiru Kiseļovu, basketbola treneri, Ievu Moricu, sarunu festivāla LAMPA direktori, un Gunitu Bārdu, koncertu un pasākumu režisori, brīvprātīgā darba veicēju. “Cēsnieka” balvu piešķir jau vairāk nekā ceturtdaļgadsimtu. Tas ir uzņēma “Cēsu alus” un […]

Tautas balss

Trūkst inženieru

10:49
09.07.2024
22
J. raksta:

“Ziņās televīzijā stāsta, ka Latvijā trūkst augsti kvalificētu speciālistu mežsaimniecībā un lauksaimniecībā. Jau labi zinām, ka trūkst arī celtniecības inženieru, elektroinženieru un līdzīgu profesiju speciālistu. Te nu esam nonākuši ar savu izglītības sistēmu. Ja bērnam skolā neiemāca rēķināt, ja viņš neapgūst fizikas, ķīmijas pamatus, tad vēlāk, protams, neizvēlas studēt inženierzinātnes, profesijas, kas saistītas ar matemātiku, […]

Nav, no kā ietaupīt

15:13
05.07.2024
23
Seniore raksta:

“Ja cels pievienotās vērtības nodokli, tiem, kas dzīvo pieticīgi, būs vēl grūtāk. Tāpat jau no pensijas nekas nepaliek pāri, kad nopērku pārtiku. Ja tā būs dārgāka, tad vairs par dzīvokli arī nevarēšu samaksāt. No ēdiena neko ietaupīt nevaru, tāpat jau pērku tikai akciju preces,” pauda seniore.

Par ko uztraucas, par ko ne

15:13
05.07.2024
26
Iedzīvotāja raksta:

“Kad Cēsu Pils parkā notiek pasākumi, no centra līdz Festivāla ielai slēdz Lenču ielu. Un neviens neuztraucas, ka vairākas dienas Festivāla ielas iedzīvotājus traucē vēl lielāka satiksmes plūsma. Par Rīgas ielu gan visi raizējas, tur cilvēkiem neesot droši, iemītniekus traucē mašīnu trokšņi. Bet kā ar mums, kas dzīvo Festivāla ielā?” bija neapmierināta iedzīvotāja.

Apburtais loks

15:03
05.07.2024
25
1
Seniore raksta:

“Tomēr cilvēki spēj ietekmēt situāciju. Latvijas Pasts neuzdrošinās slēgt visas nodaļas, tās paliks arī laukos, lasu, pavisam 155. Tomēr 12 slēgšot, vienu no tām arī Cēsīs. Divas mūsu pilsētā neesot obligātas. Jau tā pastā bieži ir rindas, tagad būs vēl garākas. Un tad cilvēki neizvēlas šos pakalpojumus, bet Pasts tik saka, ka cilvēkiem tos nevajag,” […]

Cenas pārāk augstas

15:03
05.07.2024
28
Lasītāja O. raksta:

“Dārzeņaudzētāji saka, ka produkcija dārgāka, jo lielāks pievienotās vērtības nodoklis, kādu laiku bija pieci procenti, tad 12. Taču septiņu procentu palielinājums nav tik liels, lai piemēram, par lauka gurķiem prasītu gandrīz trīs eiro kilo­gramā. Var jau būt lielu uzcenojumu uzliek tirgotāji, tad audzētājiem jārunā ar tiem. Cenām jābūt samērīgām,” pau­da lasītāja O.

Sludinājumi