Vides sargi šonakt un agri no rīta, veicot reidus Vidzemes pusē, no upēm izcēluši vairākus maluzvejnieku saliktos tīklus, informēja biedrības “Latvijas Makšķernieku asociācija” (LMA) valdes priekšsēdētājs Alvis Birkovs.
Valsts vides dienesta Jūras un iekšējo ūdeņu pārvaldes vecākā inspektora Ulda Lencberga vadībā, piedaloties arī 27.kājnieku bataljona četriem zemessargiem, šorīt pie Strīķupes ietekas Gaujā tika aizturēti divi maluzvejnieki, kuri ņēma ārā iepriekšējā dienā ievietotos tīklus, no kuriem katrs bija apmēram 20 metru garumā.
Vienīgais taimiņš, kas atradās vienā no tīkliem, vairs nebija dzīvs, tādēļ inspektori to nolēma nogādāt Līgatnes dabas parkā mītošajām lācenēm.
Par notikušo sākts kriminālprocess.
Savukārt LMA Mobilā grupa vienas ekipāžas sastāvā šonakt veica kontroles reidu jūrā pie Gaujas grīvas, bet pēc tam Līgatnes upē. Reida laikā izņemti trīs tīkli, no kuriem divi tīkli bija 30 metrus gari, bet viens – 10 metrus garš. No maluzvejnieku ieliktajiem tīkliem vides sargiem izdevās atbrīvot divus taimiņus.
Kā uzsvēra Birkovs, reidi tiks turpināti, jo laši, taimiņi un foreles sāk pamazām pulcēties pie nārsta vietām, kuras maluzvejniekiem ir tikpat labi zināmas kā inspektoriem.
Jau ziņots, ka lašus un taimiņus iekšējos ūdeņos aizliegts iegūt visu gadu, kā arī jūras ūdeņos laika posmā no 1.oktobra līdz 15.novembrim. Izņēmumi attiecas tikai uz lašu un taimiņu ieguvi Buļļupē, Sausajā Daugavā un Daugavā, posmā no ietekas jūrā virzienā augšup pret straumi līdz 700 metriem no Rīgas HES, kā arī licencētās makšķerēšanas nolikumos norādītās vietās.
Par makšķerēšanas noteikumu pārkāpšanu tiek uzlikts naudas sods no 200 līdz 500 latiem, konfiscējot pārkāpuma izdarīšanas rīkus un pārkāpuma rezultātā iegūtās zivis.
Savukārt par nelikumīgi iegūto zivju pirkšanu, pārstrādāšanu, pārdošanu, glabāšanu vai transportēšanu tiek uzlikts naudas sods no 50 līdz 300 latiem, konfiscējot pie pārkāpēja atrastās nelikumīgi iegūtās zivis.
Maluzvejniekiem par laša vai taimiņa iegūšanu īpaši aizsargājamā dabas teritorijā saudzēšanas laikā normatīvie akti paredz kriminālatbildību, kā rezultātā tiesa var piemērot sodu, nosakot brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem, piespiedu darbu vai naudas sodu līdz četrdesmit minimālajām mēnešalgām, kā arī jāatlīdzina zivju resursiem nodarītais zaudējums – vismaz 100 latu par vienu īpatni. LETA
Komentāri