Svētdiena, 14. jūlijs
Vārda dienas: Oskars, Ritvars, Anvars

“Viasat”: Pāragri runāt par KHL nākamās sezonas TV partneri

Druva
16:52
04.03.2010
6

Pagaidām vēl ir par agru runāt, kura kompānija nākamajā sezonā translēs Kontinentālās hokeja līgas (KHL) spēles, teikts kompānijas “Viasat” izplatītajā paziņojumā.

Tomēr “Viasat” uzsver, ka tiek intensīvi strādāts, lai arī turpmāk specializētā sporta kanāla “Viasat Sport Baltic” (VSB) skatītāji savos TV ekrānos redzētu plašāko sporta spēļu klāstu.

“Kamēr nav parakstīti jauni līgumi, jebkuras sarunas par KHL TV partneriem vērtēju kā varbūtības, kurām rezultātu šobrīd prognozēt būtu nekorekti,” izteicās “Viasat Latvija” vadītājs Valts Ermansons.

Jau ziņots, ka pašlaik KHL spēļu tiešraižu translācijas tiesības ir gan Latvijas Televīzijai (LTV), gan VSB, taču nākamajā sezonā iespējamas izmaiņas – līgumi gan ar LTV, gan “Viasat Broadcasting” tiks mainīti, tāpēc tagad notiek cīņa par maksimāli izdevīgiem nosacījumiem, ceturtdien vēstīja laikraksts “Diena”.

LTV slēgtais līgums ar KHL paredz, ka sabiedriskā televīzija šīs līgas spēļu tiešraides var translēt arī nākamajā sezonā, savukārt VSB programmu direktors Toms Circenis atteicās “Dienai” izpaust, kāds ir KHL un “Viasat” noslēgtā līguma termiņš.

LTV 7.kanāla (LTV7) direktore Ija Circene-Groša neslēpj, ka “patlaban notiek sīva cīņa” par KHL spēļu translāciju ekskluzivitāti. Šai cīņai tiešām ir iemesls, jo, kā laikrakstam uzsvērusi KHL Televīzijas projektu departamenta vadītāja Natālija Čaikovska, noteikti tikšot mainīts spēkā esošais līgums gan ar LTV, gan “Viasat”, īpaši sadaļā par translāciju ekskluzivitāti.

“Šajā sezonā, uzsveru – šajā sezonā, tiesības translēt mājas spēles ir LTV7. Nākamajā sezonā Latvijā ļoti daudz kas mainīsies,” norāda Čaikovska.

Izmaiņas neattiekšoties tikai uz Rīgas “Dinamo” spēļu translācijām, bet arī uz citu KHL komandu savstarpējo spēļu translāciju Latvijā. Proti, tiek plānota KHL hokeja kanāla retranslācija Baltijas reģionā, tāpēc esot izstrādāta jauna pārraižu shēma, “lai būtu pēc iespējas izdevīgāk skatītājam, klubam un hokejam”.

“Viasat” cīņā par KHL translācijām var uzvarēt, ja tas KHL piedāvās īpaši izdevīgus finansiālus nosacījumus, liecina informētu televīzijas darbinieku teiktais. Savukārt LTV šajā cīņā ir citi ieroči. Piemēram, par LTV no KHL puses esot saņemtas ļoti labas atsauksmes, būtiska LTV priekšrocība ir pieejamība, jo VSB ir maksas kanāls, kas līdz ar to pieejams ierobežotam skatītāju lokam. Arī “Viasat” holdingā ietilpstošais kanāls “TV3” pēc analogās apraides atslēgšanas, nemainot nostāju par neiekļaušanos televīziju bezmaksas paketē, būs mazāk pieejams nekā LTV7.

Tomēr pieejamība var nebūt izšķirošais faktors, secināms no Čaikovskas atbildēm. Viņa uz jautājumu, vai pastāv iespēja, ka KHL spēles nākamajā sezonā būs redzamas tikai maksas kanālos, sākotnēji atbild, ka tās ir muļķības, bet vēlāk atzīst, ka “var notikt viss”.

Turklāt pēc analogās apraides atslēgšanas arī LTV7 visiem KHL spēļu cienītājiem vairs nav pieejams, šai skatītāju daļai LTV piedāvā skatīties dinamiešu atlikušās spēles LTV 1.kanālā tikai atkārtojumos naktīs. Tāpēc atlikušo Rīgas “Dinamo” izbraukuma spēļu tiešraižu translācijas šonedēļ piedāvā “TV3”, izriet no Circeņa teiktā.

Čaikovska apliecina, ka “TV3” ir šādas tiesības, savukārt Circene-Groša šo “Viasat” soli uzskata par negodīgu cīņu, lai tikai parādītu, ka KHL spēļu tiešraides var būt pieejamas plašam skatītāju lokam, taču ekskluzīvu tiesību iegūšanas gadījumā tās, viņasprāt, tiks pārraidītas tikai maksas kanālā.

Pēc LETA

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Saistītie raksti

Zinātnieki un zemnieki ilgtspējīgai saimniekošanai

00:00
14.07.2024
9

Vairāk nekā pussimts zemnieku ne tikai no Vidzemes bija sabraukuši uz Lauku dienu Agroresursu un ekonomikas institūta (AREI)    Priekuļu pētniecības centrā. Kaut diena bija lietaina, slēpušies zem lietusmēteļiem un lietussargiem, zinātnieku pavadībā dalībnieki izstaigāja kartupeļu, zirņu, kviešu, miežu un rudzu selekcijas un izmēģinājuma laukus, kas tiek apsaimniekoti gan bioloģiskajā, gan integrētajā audzēšanas sistēmā. “Lauku dienā […]

Mārsnēnu teātris turpina ar pārbaudītām vērtībām

00:00
13.07.2024
15

Mārsnēnu teātris šovasar savus skatītājus iepriecināja ar pirmizrādi. “Kazlauckus prot savu darbu” – joku luga vienā cēlienā ir atsauce uz iepriekšējo izrādi “Tapiņa atgriešana”. Sezonas noslēgumā izrādīt jaunāko iestudējumu mārsnēniešiem jau ir tradīcija. Režisore Ingrīda Zilgalve pastāsta, ka “Tapiņa atgriešana” nospēlēta tik daudz reižu – 21 izrāde. Divas no tām aizvadītas Latvijas Brīvdabas etnogrāfiskajā muzejā. […]

Peldošā sala nerisinās āraišniekiem svarīgākās problēmas

00:00
12.07.2024
41

Kuplā skaitā Āraišu ezera apkārtnes iedzīvotāji bija sanākuši uz tikšanos, lai vairāk uzzinātu par pašvaldības uzsākto projektu. Plānots pētīt ūdenstilpi un tajā izveidot peldošu salu, kas veicinās bioloģisko daudzveidību un papildinās sabiedrības izglītošanas iespējas. Peldošā sala Āraišu ezerā tiks izvietota ezera vides stāvokļa uzlabošanai, skaidroja Cēsu novada pašvaldības projekta vadītāja Zane Pīpkalēja. Salā būs putnu […]

Raunā satikās “Pļavā”

00:00
11.07.2024
53

Piepildīts vakars un diena – kārtējo reizi var teikt par festivālu “Rodam Raunā”. Šīgada tēma bija “Pļava”, un ikviens varēja pārliecināties, kas tik pļavā nenotiek un ko tā dod mums. Festivāls iesākās ar koncertu Ilvas un Jāņa Lodziņu kolekcijas dārzā. Mierīgajā piektdienas vakarā pēc neliela lietus uz Ances Krauzes un Zigfrīda Muktupāvela koncertprogrammu “Violets”, kur  […]

Cēsis “Lampā” iziet plašu diskusiju loku

00:00
10.07.2024
56
1

Sarunu festivālā “Lampa” Cēsu novada pašvaldība savā sarunu telpā astoņās diskusijās bija izvēlējusies ļotidažādas tēmas: kultūras mantojums, kosmoss, digitālās prasmes, stilīgas mazpilsētas, apritīga būvniecība, bioreģions, kultūra un veselība, izglītība un inovācijas publiskajā pārvaldē. “Sarunu festivāls “Lampa” ir stabila vērtība desmit gadu garumā, tādēļ varam teikt, ka nav “Lampas” bez Cēsīm un Cēsis bez “Lampas”,” teic […]

Aicinām balsot par titula ieguvēju

11:07
09.07.2024
62
1

Sākusies balsošana par titula “Cēsnieks 2024” pretendentiem. Šogad pagodināšanai izvirzīti četri pretendenti. Žūrijas komisija balsošanai izvirzījusi: Natāliju Kramu, ilg­gadējo Cēsu bibliotēkas vadītāju, Vladimiru Kiseļovu, basketbola treneri, Ievu Moricu, sarunu festivāla LAMPA direktori, un Gunitu Bārdu, koncertu un pasākumu režisori, brīvprātīgā darba veicēju. “Cēsnieka” balvu piešķir jau vairāk nekā ceturtdaļgadsimtu. Tas ir uzņēma “Cēsu alus” un […]

Tautas balss

Trūkst inženieru

10:49
09.07.2024
21
J. raksta:

“Ziņās televīzijā stāsta, ka Latvijā trūkst augsti kvalificētu speciālistu mežsaimniecībā un lauksaimniecībā. Jau labi zinām, ka trūkst arī celtniecības inženieru, elektroinženieru un līdzīgu profesiju speciālistu. Te nu esam nonākuši ar savu izglītības sistēmu. Ja bērnam skolā neiemāca rēķināt, ja viņš neapgūst fizikas, ķīmijas pamatus, tad vēlāk, protams, neizvēlas studēt inženierzinātnes, profesijas, kas saistītas ar matemātiku, […]

Nav, no kā ietaupīt

15:13
05.07.2024
23
Seniore raksta:

“Ja cels pievienotās vērtības nodokli, tiem, kas dzīvo pieticīgi, būs vēl grūtāk. Tāpat jau no pensijas nekas nepaliek pāri, kad nopērku pārtiku. Ja tā būs dārgāka, tad vairs par dzīvokli arī nevarēšu samaksāt. No ēdiena neko ietaupīt nevaru, tāpat jau pērku tikai akciju preces,” pauda seniore.

Par ko uztraucas, par ko ne

15:13
05.07.2024
26
Iedzīvotāja raksta:

“Kad Cēsu Pils parkā notiek pasākumi, no centra līdz Festivāla ielai slēdz Lenču ielu. Un neviens neuztraucas, ka vairākas dienas Festivāla ielas iedzīvotājus traucē vēl lielāka satiksmes plūsma. Par Rīgas ielu gan visi raizējas, tur cilvēkiem neesot droši, iemītniekus traucē mašīnu trokšņi. Bet kā ar mums, kas dzīvo Festivāla ielā?” bija neapmierināta iedzīvotāja.

Apburtais loks

15:03
05.07.2024
25
1
Seniore raksta:

“Tomēr cilvēki spēj ietekmēt situāciju. Latvijas Pasts neuzdrošinās slēgt visas nodaļas, tās paliks arī laukos, lasu, pavisam 155. Tomēr 12 slēgšot, vienu no tām arī Cēsīs. Divas mūsu pilsētā neesot obligātas. Jau tā pastā bieži ir rindas, tagad būs vēl garākas. Un tad cilvēki neizvēlas šos pakalpojumus, bet Pasts tik saka, ka cilvēkiem tos nevajag,” […]

Cenas pārāk augstas

15:03
05.07.2024
28
Lasītāja O. raksta:

“Dārzeņaudzētāji saka, ka produkcija dārgāka, jo lielāks pievienotās vērtības nodoklis, kādu laiku bija pieci procenti, tad 12. Taču septiņu procentu palielinājums nav tik liels, lai piemēram, par lauka gurķiem prasītu gandrīz trīs eiro kilo­gramā. Var jau būt lielu uzcenojumu uzliek tirgotāji, tad audzētājiem jārunā ar tiem. Cenām jābūt samērīgām,” pau­da lasītāja O.

Sludinājumi