Rajona veterinārie darbinieki uztur tradīciju ik gadu pulcēties atpūtas pasākumā. Vairāk nekā 70 cilvēki – veterinārie darbinieki, pensionēti speciālisti, viņu ģimenes locekļi un draugi aizvadītās nedēļas nogalē tikās Amatas novadā, lai kopā pavadītu patīkamu pēcpusdienu. Pasākums sākās ”Amatciemā”, ciematā, kurā uzņēmējs Aivars Zvirbulis īstenojis ieceri par mūsdienīgu apdzīvoto vietu skaistā lauku vidē. Pēc tam saieta dalībnieki pulcējās Amatas novada Drabešu tautas namā, kur notika koncerts un balle.
– Esam ļoti pateicīgi domes priekšsēdētājai Elitai Eglītei par atsaucību. Ar viņas atbalstu pasākums izdevās lielisks. Interesants bija ”Amatciema” apmeklējums. Daudzpusīgs un jauks bija koncerts. To sniedza pieci vietējie pašdarbības kolektīvi. Priecēja amatierteātris, muzicēja meiteņu grupa, uzstājās līnijdeju un tautisko deju kolektīvs, bet visvairāk sajūsmināja dāmu deju kolektīvs ”Jestrās omes”. Dejotāju acīs bija tāds mirdzums! – stāsta viena no pasākuma rīkotājām, veterinārā ārste, pārtikas un veterinārā dienesta Cēsu pārvaldes vadītājas vietniece Indra Tomiņa.
Tradīcija rīkot gada balles ir ļoti veca, bet nu jau sesto gadu pasākumam ir vēl otrs uzdevums, proti, iepazīties ar rajona sasniegumiem, interesantām vietām. Tādēļ tikšanos katru gadu rīko citā pašvaldībā.
– Ideja radās nejauši. Spriedām, kur rīkot balli. Inešu veterinārārstes teica: ”Kādēļ gan ne pie mums?” Un tā tas sākās. Visiem iespēja iepazīties ar citās pašvaldībās paveikto ļoti patīk, – atzīst Indra Tomiņa.
Taurenes veterinārā ārste Alda Zālīte vērtē, ka darba steigā itin bieži nav zināms, kas notiek kaimiņos, kur nu vēl tālākos pagastos.
– Kaut vetārsta darbs saistīts ar pārvietošanos, laika ir maz. Tādēļ izmantojam šo iespēju iepazīties ar jauniem uzņēmumiem, interesantiem projektiem. Un tikpat svarīgi ir satikt kolēģus. Šī ir vienīgā reize gadā, kad varam pasēdēt, parunāties. Protams, sarunas jau drīz iegriežas par profesionāliem jautājumiem, tomēr šis vairāk ir pasākums sirdij. Tas tiek gaidīts, un pēc tā ir labas emocijas, stimuls nākamajam darba cēlienam, – pauž Alda Zālīte.
Veterinārārsts Aivars Broks atzīst, ka galvenais ieguvums ir iespēja būt kopā ar saviem amata brāļiem.
– Piedalos katrā pasākumā. Ziemā reizi gadā nākam kopā rajonā, bet vasarā spartakiādē pulcējamies visi Latvijas veterinārie ārsti. Man ir svarīgi atpūsties kopā ar kolēģiem, – saka Aivars Broks.
Indra Tomiņa vērtē, ka interese par pasākumu ir liela. Aizvien vairāk to apmeklē ne tikai praktizējošie ārsti, bet arī pensionētie speciālisti.
– Daudzi cilvēki jau jautāja, kad un kur domāts rīkot nākamo gada balli, tādēļ skaidrs, tradīcija neapsīks, – saka Indra Tomiņa.
Mūsu rajonā privāti praktizē 33 veterinārie ārsti, taču daudzi arī veic valsts pasūtījumu. Pērn valsts pilnvarotajiem veterinārajiem ārstiem lielākais izaicinājums bija paraugu noņemšana un dokumentu sakārtošana liellopu novietnēs, lai varētu šogad piešķirt no govju enzootiskās leikozes oficiāli brīvas novietnes statusu. Patlaban rajonā šāds statuss ir vairāk nekā 70 procentiem liellopu novietņu. Turpmāk šajās saimniecībās dzīvnieku slimību obligātos izmeklējumus finansēs valsts.
Komentāri