Piektdiena, 19. jūlijs
Vārda dienas: Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra

Vējonis nosoda Valmieras pašvaldību par atļauju izcirst kokus nesamērīgos apmēros

Druva
11:21
10.04.2010
2

Vides ministrs Raimonds Vējonis (ZZS) nosoda Valmieras pašvaldību par izsniegto atļauju izcirst kokus pie Jāņa Daliņa stadiona Valmierā, informēja Vides ministrijas Sabiedrības informēšanas nodaļā.

Vējonis uzsver, ka ir saprotama pašvaldības vēlme sakārtot vietējo infrastruktūru, tomēr, pieņemot šādus lēmumus, nepieciešams ievērot samērīguma principu.

Tāpat vides ministrs aicina pašvaldības par pieņemtajiem lēmumiem plaši informēt sabiedrību, lai izvairītos no spekulācijām un veicinātu sabiedrības informētību par pašvaldības pieņemtajiem lēmumiem un to lietderību.

Jau ziņots, ka Jāņa Daliņa stadionā Valmierā tiks nozāģēti apmēram 300 dažāda vecuma koki, 90% no tiem ir bērzi, – žurnālistiem pastāstīja stadiona apsaimniekotājs un SIA “Vidzemes Olimpiskais centrs” (VOC) direktors Artis Jansons.

Pašvaldība stadionā sākusi sakārtošanas darbus, bet daļā valmieriešu neizpratni radījuši koku izzāģēšanas apmēri.

Koku zāģēšana sākās pagājušās nedēļas nogalē pirms Lieldienu brīvdienām un tiks pabeigta līdz 15.aprīlim. Nepieciešamību izzāģēt bērzus pašvaldība pamato ar vēlmi sakārtot stadiona apkārtni, kā arī atvieglot stadiona kopšanu.

Jansons uzskata, ka koki stadiona teritorijā bija pārauguši un apdraudēja apmeklētājus. “Viena no lielākajām problēmām līdz šim ir bijusi stadiona teritorijā pāraugušie koki. Tie ir savu mūža nogali sasnieguši – 60-70 gadus veci bērzi, kas nu jau kļūst arī bīstami. Bērziem jau parādījušās piepes, un tas nozīmē, ka kādā dienā tie var vienkārši nokrist, jo šie koki nav tik izturīgā kā, piemēram, ozoli vai oši. Turklāt bērzs un priede vienuviet nespēj attīstīties, jo bērzi nomāc priedes. Pāraugušie bērzi apgrūtina arī stadiona seguma kopšanu – regulāri jāvāc krītošās lapas, zari. Ēnojums kavē seguma žūšanu,” skaidroja Jansons.

Kad pirms vairāk nekā 70 gadiem, veidojot stadionu, tika izzāģēts mežs, koncepcija paredzēja saglabāt tikai priežu audzi. Taču gadu gaitā stadionā iesējušies un izauguši bērzi, kas nomākuši priedes.

Stadiona teritorijā tiks atstātas priedes, ozoli, dažas egles, bet nozāģētos bērzus laika gaitā pašvaldība apņēmusies aizstāt ar jauniem priežu stādījumiem. Nevajadzīgos kokus nolemts nozāģēt vienā reizē, jo tad vienlaicīgi var sākt visa stadiona teritorijas labiekārtošanu.

Kā skaidro Valmieras pašvaldības izpilddirektors Jānis Baiks, par līdzekļiem, kas tiks iegūti no nozāģēto koku realizācijas, tiks segtas stadionā veikto darbu izmaksas, bet atlikusī nauda paliks VOC rīcībā.

Nākotnē pašvaldība stadionu iecerējusi padarīt par populārāku pilsētnieku atpūtas vietu. Tiek domāts par slēpošanas trases izveidi ziemā un vasaras nometnēm bērniem. Bez maksas iedzīvotājiem visu dienu būs pieejami sporta laukumi, kuros spēlēt basketbolu, volejbolu, tenisu, nodarboties ar vieglatlētiku. Iespējams, šogad pirmo gadu izdosies iekārtot florbola laukumu.

Nākotnes plānos ietilpst arī stadiona ēkas siltināšana. Pašlaik ēkai ir problēmas ar apkures sistēmu un zema energoefektivitāte. Turpināsies arī telpu iekārtošana sportistu vajadzībām un darbs pie stadiona teritorijas labiekārtošanas.

Jau ziņots, ka pagājušā gada decembrī Valmieras domes deputāti nobalsoja par SIA “Jāņa Daliņa stadions” likvidāciju.

SIA “Jāņa Daliņa stadions” Valmieras pašvaldība pārņēma no Valmieras rajona padomes. Lēmums par likvidācijas procesa uzsākšanu pieņemts tādēļ, ka pašvaldībā jau darbojas SIA “Vidzemes Olimpiskais cents”, kuras pārraudzībā ir pašvaldības sporta būves.

Likvidācijas procesa gaitā SIA “Jāņa Daliņa stadions” īpašumi tika nodoti apsaimniekošanā Olimpiskajam centram.

LETA

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Saistītie raksti

Sportiskā ģimenes diena Rīdzenē

00:00
19.07.2024
19

Ģimenes sporta dienā “Pilna laime, kad sporto saime!” Vaives pagasta Rīdzenē biedrība “Kiwanis Cēsis” otro gadu pulcināja vietējā un tuvējo pagastu iedzīvotājus aktīvi izkustēties. Uz pasākumu bija ieradies ap simt cilvēku. Ikviens varēja piedalīties skrējienā, mest šautriņas, spēlēt volejbolu, galda tenisu, kā arī dažādas lielformāta un neierastākas izklaidējošas spēles, būt kopā un noslēgumā ēst uz […]

Raunā Dziesmu svētkos svin Cimzes jubileju

00:00
19.07.2024
22

Raunā pie novadnieka Jāņa Cimzes pieminekļa dienas gaitā sagūla ziedu paklājs, bet brīvdabas estrādē izskanēja viņa 210.jubilejai veltītais koru koncerts “Rotā Dziesma”. Tā raunēnieši un astoņu kolektīvu dziedātāji godināja latviešu kora mūzikas pamatlicēju. Vai nu dienas gaitā mēģinājumos    pāri Raunai izskanējušās dziesmas, vai    vēlēšanās dzirdēt Raunas Dziesmu svētku kori, vai, iespējams, cita iemesla […]

Amatas apvienības svētkos ceļ godā pļaušanu ar izkapti

00:00
18.07.2024
127

Nītaurē tikās pieci pagasti, kas savulaik veidoja Amatas novadu, tagad svinot apvienības svētkus. Bija daudz aizraujošu atrakciju un koncertu, bet zīmīgākais notikums – nītaurieši uzspodrināja senāk laukos neaizstājamās prasmes, proti, rīkoties ar izkapti. “Pļaušanai ar izkapti Nītaurē ir tradīcijas. Nītaurieši gan bijuši labākie Latvijas čempionātā pļaušanā, gan paši bijuši šo sacensību rīkotāji,” stāsta Nītaures kultūras […]

Pārstāvēt savu pagastu Kanādā

00:00
17.07.2024
130

Kanādā, Toronto, aizvadīti 16. Dziesmu un deju svētki. Tie tagad ir atmiņas, emocijas, prieks par kopābūšanu, satiktiem un iepazītiem cilvēkiem. Zaubes jauktā kora dziedātājiem neaizmirstams notikums, kuram veltīts daudz laika un enerģijas, lai kļūtu par Dziesmu svētku dalībniekiem. Pēc 2023.gada XXVII Vispārējajiem latviešu dziesmu un XVII Deju svētkiem zaubēnietis    Arnis Zvaigzne korim ierosināja braukt uz […]

Ar mākslu pret vardarbību

05:14
16.07.2024
17

Cēsīs, Raunas ielas 8 iekšpagalmā, garāmgājēji nevar nepamanīt sienas gleznojumu. Tajā sieviete, kurai uzglūn čūska, bet kāda roka uzbrucēju satver. Kā stāsta biedrības “Latvian Association for Youth Activists”  vadītāja Marija Groza, gleznojums simbolizē  solidaritāti un atbalstu pret vardarbībā cietušajāmsievietēm. Darba autore ir lietuviešu māksliniece Egle Narbutaite. “Vēlējos ilustrēt spēcīgu sievieti, kura spēj stāties pretī briesmām un […]

Ūdenslīdēju mācībās atgādina par drošību pie ūdens

00:00
16.07.2024
161

Šī gada peldēšanās sezonā no ūdenstilpēm izcelti jau 27 bojāgājušie, 2024. gadā līdz šim – 52 cilvēki. Peldsezonā pēdējos trīs gados Valts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) no ūdens izceļ vidēji 50 bojāgājušos. Lai spētu pēc iespējas operatīvāk sniegt palīdzību slīkstošajam vai arī atrast noslīkušo, ūdenslīdēji reizi mēnesī rīko mācības praktisko iemaņu nostiprināšanai. Šonedēļ tās […]

Tautas balss

Prieks par sakārtoto un skaisto ielu

17:29
15.07.2024
25
Cēsniece O. raksta:

“Cēsīs, atjaunotajā Bērzaines ielas posmā, ierīkoti glīti soliņi un atkritumu urnas, apkārtne tīra. Jauki tur piesēst. Bērzaines iedzīvotāji beidzot ir ieguvēji. Labi sakārtota gan Gaujas, gan Bērzaines iela. Par to prieks,” pārdomās dalījās seniore, cēsniece O.

Haoss ar pasažieru pārvadājumiem

17:28
15.07.2024
21
Lasītājs J. raksta:

“Ik pa brīdim parādās ziņas, ka nav skaidrs, kas mūspusē nodrošinās sabiedriskā transporta pakalpojumus. Valsts pasūtījumā ar līgumiem un pārsūdzībām tāds juceklis, ka neviens no malas netiek skaidrībā. Jūnija nogalē pakalpojumu atļāva veikt CATA, bet tikai līdz gada beigām. Taču nav dzirdams, ko atbildīgie dara, lai sajukums neturpinātos. Nesaprotu, kā Satiksmes ministrija pieļauj tādu bardaku,” […]

Nevar sagaidīt

16:55
15.07.2024
15
Piebaldzēns raksta:

“Sola un sola, ka Jaunpiebalgā drīz būs gatavs pansionāts, bet kā nav, tā nav. Gan jau vainojami būvnieki, bet žēl, ka vietējai varai nav nekādu iespēju procesu pasteidzināt. Tur būtu gan darba vietas vietējiem, gan pagastā apgrozītos vairāk cilvēku, proti, pie pansionāta iemītniekiem brauktu ciemos tuvinieki, draugi. Tirgotājiem būtu lielāks apgrozījums,” pārdomās dalījās piebaldzēns.

Botāniskais dārzs pilsētas centrā

16:54
15.07.2024
22
Cēsnieks O. raksta:

“Gāju Cēsīs pa Rīgas ielu, mani uzrunāja tūristi, ārzemnieki. Lūdza padomu, kā aizbraukt uz Līgatni, jautāja par Cēsīm. Un prasīja, kā var iekļūt Rīgas ielas botāniskajā dārzā. Jā, tur īpašums, kura adrese ir Rīgas iela 41, aizaudzis ar kokiem, krūmiem. No ielas to nodala dēļu žogs, gājējus šī vieta netraucē, bet iebraucējiem rada dīvainu iespaidu,” […]

Trūkst inženieru

10:49
09.07.2024
29
J. raksta:

“Ziņās televīzijā stāsta, ka Latvijā trūkst augsti kvalificētu speciālistu mežsaimniecībā un lauksaimniecībā. Jau labi zinām, ka trūkst arī celtniecības inženieru, elektroinženieru un līdzīgu profesiju speciālistu. Te nu esam nonākuši ar savu izglītības sistēmu. Ja bērnam skolā neiemāca rēķināt, ja viņš neapgūst fizikas, ķīmijas pamatus, tad vēlāk, protams, neizvēlas studēt inženierzinātnes, profesijas, kas saistītas ar matemātiku, […]

Sludinājumi