Sestdiena, 13. jūlijs
Vārda dienas: Margrieta, Margarita

Veicinot kājāmgājēju kustību, izdod karti ar pārgājienu maršrutiem

Druva
14:47
08.04.2010
2

Lai rosinātu Latvijas iedzīvotājus un tūristus vairāk pievērsties pārgājieniem, kā arī ļautu iepazīt dabu no cita skatu punkta, asociācija “Lauku ceļotājs” laidusi klajā pārgājienu karti ar 23 pārgājienu maršrutiem visā Latvijā.

Kartes mērķis ir veicināt dabai un cilvēka veselībai draudzīgu ceļošanas veidu, vienlaicīgi izzinot Latvijas dabu un kultūrvidi. Pārgājienu kartē iekļautais maršrutu kopgarums ir 500 kilometri, kas ietver arī īpaši aizsargājamās dabas teritorijas, šodien kartes prezentācijā stāstīja tās autors Juris Smaļinskis.

Piedāvātie pārgājienu maršruti pārsvarā ved pa dabas vai cilvēka veidotiem tā dēvētiem koridoriem – gar jūras malu, meža ceļiem, upju ieleju krastiem, kas kalpo kā labs ceļa orientieris.

“Visi piedāvātie maršruti ir pašu pārbaudīti, taču jārēķinās, ka informācija un situācijas var mainīties. No iekļautajiem maršrutiem četri ir daļēji labiekārtoti, bet seši maršrutu ir marķēti. Kartē norādīta arī pārgājienu maršruta grūtības pakāpe, lai tādā veidā palīdzētu tūristam izvēlēties pareizāko maršrutu,” sacīja Smaļinskis, piebilstot, ka arī ziema nebūs šķērslis, lai izmantotu daļu no piedāvātajiem pārgājienu maršrutiem, jo dažus posmus vai maršrutus var veikt ar slēpēm.

Pēc Smaļinska domām, ikvienam vajadzētu kājām noiet maršrutu gar jūras malu, izvēloties sev tīkamāko maršrutu, jo tā varēs ieraudzīt interesantākos un ainavām bagātākos Baltijas jūras un Rīgas jūras līča krasta posmus. Tāpat Smaļinskis uzskata, ka pārgājienu sākumā var izstaigāt arī Gaujas nacionālā parka takas.

Vides ministrs Raimonds Vējonis (ZZS) atzinīgi novērēja to, ka pārgājienu maršruti ietver arī dabas aizsargājamās teritorijas, parādot, ka šīs teritorijas, nepārstājot domāt par to aizsardzību, ir pieejamas arī cilvēkiem.

“Asociācija “Lauku ceļotājs” ir izdevusi dažādas kartes, kuras domātas ceļošanai ar auto, ar velosipēdiem un laivām, bet tagad esam atgriezušies pie veselīgākā dzīves veida – kājāmiešanas. Kājāmiešana ir lieta, ko ikdienā cilvēki ir aizmirsuši, tādēļ mēs esam atraduši staigāt. Uztura un mazkustīga dzīves veida dēļ mēs kļūstam tuklāki un nedzīvojam vairs tik veselīgi kā agrāk, tādēļ ir liels prieks, ka ir izdots šāds izdevums, kas mudina uz aktīvu dzīves veidu,” sacīja vides ministrs.

Laikā no 2004.gada līdz 2008.gadam trīs pārgājienu takas ar kopējo garumu vairāk nekā 30 kilometri izveidotas Gaujas nacionālajā parkā. Takas ir veidotas tā, lai tām pēc iespējas mazāk varētu piekļūt ar automašīnām, bet būtu ērtas kājāmgājējiem. Takās vietām ir izveidotas piknika vietas, izveidoti nelieli tiltiņi, kā arī sarūpētas citas lietas, kas kājāmgājējiem ļauj patīkami baudīt dabu. Savukārt nākotnē iecerēts Siguldā atjaunot dabas takas, kuru kopējais garums būs 40 kilometri, stāstīja Gaujas nacionālā parka fonda pārstāve Kristīne Melece.

Pārgājienā var doties gan viens pats, gan draugu vai ģimenes lokā, gan arī var izmantot kāda tūrisma centra piedāvātos pakalpojumus. Aktīvā tūrisma centra “Eži” pārstāvis Rolands Melbārdis šodien atklāja, ka pārgājieni ir klasiska vērtība, ko izmanto gan skolēni, gan ģimenes, gan arī darba kolēģi. “Eži” pārgājienus ne vienmēr rīko jau visiem zināmos maršrutos, tādēļ pārgājieni vienmēr notiek gida pavadībā.

Jaunā pārgājieniem domātā karte būs pieejama asociācijas “Lauku ceļotājs” birojā un kā bezmaksas pielikums katalogam “Atpūta laukos 2009-2010”.

Karte tiek izdota projekta “Ilgtspējīga dabas resursu izmantošana un apsaimniekošana Natura 2000 teritorijās – populāros un potenciālos tūrisma galamērķos” laikā, kas īstenots kopā ar Latvijas Dabas fondu.

“Lauku ceļotājs” sācis izgatavot tūrisma maršruta piedāvājumu uz vienas lapas konkrētam reģionam. Tiek sagatavoti maršruti gan pārgājieniem, gan velosipēda maršrutam, gan arī laivotājiem, iekļaujot maršruta raksturojumu, karti, attēlus, informāciju par naktsmītnēm, kā arī informāciju par interesantākajiem apskates objektiem izvēlētajā atpūtas posmā.

Pēc LETA

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Saistītie raksti

Mārsnēnu teātris turpina ar pārbaudītām vērtībām

00:00
13.07.2024
12

Mārsnēnu teātris šovasar savus skatītājus iepriecināja ar pirmizrādi. “Kazlauckus prot savu darbu” – joku luga vienā cēlienā ir atsauce uz iepriekšējo izrādi “Tapiņa atgriešana”. Sezonas noslēgumā izrādīt jaunāko iestudējumu mārsnēniešiem jau ir tradīcija. Režisore Ingrīda Zilgalve pastāsta, ka “Tapiņa atgriešana” nospēlēta tik daudz reižu – 21 izrāde. Divas no tām aizvadītas Latvijas Brīvdabas etnogrāfiskajā muzejā. […]

Peldošā sala nerisinās āraišniekiem svarīgākās problēmas

00:00
12.07.2024
40

Kuplā skaitā Āraišu ezera apkārtnes iedzīvotāji bija sanākuši uz tikšanos, lai vairāk uzzinātu par pašvaldības uzsākto projektu. Plānots pētīt ūdenstilpi un tajā izveidot peldošu salu, kas veicinās bioloģisko daudzveidību un papildinās sabiedrības izglītošanas iespējas. Peldošā sala Āraišu ezerā tiks izvietota ezera vides stāvokļa uzlabošanai, skaidroja Cēsu novada pašvaldības projekta vadītāja Zane Pīpkalēja. Salā būs putnu […]

Raunā satikās “Pļavā”

00:00
11.07.2024
52

Piepildīts vakars un diena – kārtējo reizi var teikt par festivālu “Rodam Raunā”. Šīgada tēma bija “Pļava”, un ikviens varēja pārliecināties, kas tik pļavā nenotiek un ko tā dod mums. Festivāls iesākās ar koncertu Ilvas un Jāņa Lodziņu kolekcijas dārzā. Mierīgajā piektdienas vakarā pēc neliela lietus uz Ances Krauzes un Zigfrīda Muktupāvela koncertprogrammu “Violets”, kur  […]

Cēsis “Lampā” iziet plašu diskusiju loku

00:00
10.07.2024
54
1

Sarunu festivālā “Lampa” Cēsu novada pašvaldība savā sarunu telpā astoņās diskusijās bija izvēlējusies ļotidažādas tēmas: kultūras mantojums, kosmoss, digitālās prasmes, stilīgas mazpilsētas, apritīga būvniecība, bioreģions, kultūra un veselība, izglītība un inovācijas publiskajā pārvaldē. “Sarunu festivāls “Lampa” ir stabila vērtība desmit gadu garumā, tādēļ varam teikt, ka nav “Lampas” bez Cēsīm un Cēsis bez “Lampas”,” teic […]

Aicinām balsot par titula ieguvēju

11:07
09.07.2024
61
1

Sākusies balsošana par titula “Cēsnieks 2024” pretendentiem. Šogad pagodināšanai izvirzīti četri pretendenti. Žūrijas komisija balsošanai izvirzījusi: Natāliju Kramu, ilg­gadējo Cēsu bibliotēkas vadītāju, Vladimiru Kiseļovu, basketbola treneri, Ievu Moricu, sarunu festivāla LAMPA direktori, un Gunitu Bārdu, koncertu un pasākumu režisori, brīvprātīgā darba veicēju. “Cēsnieka” balvu piešķir jau vairāk nekā ceturtdaļgadsimtu. Tas ir uzņēma “Cēsu alus” un […]

Teju 100 goda konsuli iepazīst Cēsis

00:00
09.07.2024
51

Turpat simts goda konsulu no vairāk nekā 40 valstīm piedalījās 11. Latvijas goda konsulu sanāksmē, trešajā dienā iepazīstot arī Cēsis. Dalībnieki Kosmosa izziņas centrā tikās ar novada domes priekšsēdētāju Jāni Rozenbergu, iepazina izziņas centru, vecpilsētu un viesošanos noslēdza Vidzemes koncertzālē “Cēsis”. Pārstāvētas bija ļoti dažādas valstis, gan Rietumeiropas, arī Skandināvijas, bija goda konsuls no ASV, […]

Tautas balss

Trūkst inženieru

10:49
09.07.2024
20
J. raksta:

“Ziņās televīzijā stāsta, ka Latvijā trūkst augsti kvalificētu speciālistu mežsaimniecībā un lauksaimniecībā. Jau labi zinām, ka trūkst arī celtniecības inženieru, elektroinženieru un līdzīgu profesiju speciālistu. Te nu esam nonākuši ar savu izglītības sistēmu. Ja bērnam skolā neiemāca rēķināt, ja viņš neapgūst fizikas, ķīmijas pamatus, tad vēlāk, protams, neizvēlas studēt inženierzinātnes, profesijas, kas saistītas ar matemātiku, […]

Nav, no kā ietaupīt

15:13
05.07.2024
23
Seniore raksta:

“Ja cels pievienotās vērtības nodokli, tiem, kas dzīvo pieticīgi, būs vēl grūtāk. Tāpat jau no pensijas nekas nepaliek pāri, kad nopērku pārtiku. Ja tā būs dārgāka, tad vairs par dzīvokli arī nevarēšu samaksāt. No ēdiena neko ietaupīt nevaru, tāpat jau pērku tikai akciju preces,” pauda seniore.

Par ko uztraucas, par ko ne

15:13
05.07.2024
26
Iedzīvotāja raksta:

“Kad Cēsu Pils parkā notiek pasākumi, no centra līdz Festivāla ielai slēdz Lenču ielu. Un neviens neuztraucas, ka vairākas dienas Festivāla ielas iedzīvotājus traucē vēl lielāka satiksmes plūsma. Par Rīgas ielu gan visi raizējas, tur cilvēkiem neesot droši, iemītniekus traucē mašīnu trokšņi. Bet kā ar mums, kas dzīvo Festivāla ielā?” bija neapmierināta iedzīvotāja.

Apburtais loks

15:03
05.07.2024
25
1
Seniore raksta:

“Tomēr cilvēki spēj ietekmēt situāciju. Latvijas Pasts neuzdrošinās slēgt visas nodaļas, tās paliks arī laukos, lasu, pavisam 155. Tomēr 12 slēgšot, vienu no tām arī Cēsīs. Divas mūsu pilsētā neesot obligātas. Jau tā pastā bieži ir rindas, tagad būs vēl garākas. Un tad cilvēki neizvēlas šos pakalpojumus, bet Pasts tik saka, ka cilvēkiem tos nevajag,” […]

Cenas pārāk augstas

15:03
05.07.2024
28
Lasītāja O. raksta:

“Dārzeņaudzētāji saka, ka produkcija dārgāka, jo lielāks pievienotās vērtības nodoklis, kādu laiku bija pieci procenti, tad 12. Taču septiņu procentu palielinājums nav tik liels, lai piemēram, par lauka gurķiem prasītu gandrīz trīs eiro kilo­gramā. Var jau būt lielu uzcenojumu uzliek tirgotāji, tad audzētājiem jārunā ar tiem. Cenām jābūt samērīgām,” pau­da lasītāja O.

Sludinājumi