Pirmdiena, 15. jūlijs
Vārda dienas: Egons, Egmonts, Egija, Henriks, Heinrihs

“Valmieras stikla šķiedra” divos mēnešos pārdod par 17% vairāk, nekā plānots

Druva
19:21
18.03.2010
3

AS “Valmieras stikla šķiedra” šī gada pirmo divu mēnešu ieņēmumi liecina, ka situācija tirgū ir ievērojami uzlabojusies, par ko arī liecina skaitļi, proti, uzņēmums savu saražoto produkciju ir pārdevis par 17% vairāk nekā šādā laika periodā pērn, informē “Valmieras stikla šķiedras” pārstāve Inita Martinsone.

Martinsone stāsta, ka uzņēmums šogad plāno pārdot saražoto produkciju par 36 miljoniem latu.

“Uzņēmums ir arī sācis investēt koģenerācijas stacijā, un rezultātā ir īstenoti divi pilotprojekti, kur ražošanā tiek izmantota sašķidrinātā gāze,” teic Martinsone.

Martinsone norāda, ka koģenerācijas stacija uzņēmumam nepieciešama, jo zināms, ka no 1.aprīļa AS “Latvenergo” par 45% cels cenas saistībā ar obligātās komponentes paaugstinājumu, kas kopējās energoresursu izmaksas palielinās par 9%.

Kā ziņots, AS “Valmieras stikla šķiedra” neto apgrozījums 2009.gadā samazinājies par 20% un bija 30,284 miljoni latu, liecina uzņēmuma neauditētais finanšu pārskats “NASDAQ OMX Riga” biržā.

2008.gadā uzņēmuma apgrozījums bija 37,813 miljoni latu.

Peļņa pērn samazinājusies līdz 30 100 latiem jeb 93%. 2008.gadā “Valmieras stikla šķiedra” nopelnīja 505 600 latus.

Lai paaugstinātu ražošanas efektivitāti, kāpinot darba ražīgumu, nodrošinot mazāku energoietilpību un līdz ar to panākot zemāku produkcijas pašizmaksu, 2009.gadā ražošanas ēkās, mašīnās un tehnoloģiskajās iekārtās ieguldīti 2,44 miljoni latu.

No pagājušajā gadā realizētās produkcijas galveno īpatsvaru vērtības izteiksmē veido stikla šķiedras audumi (60%) un stikla šķiedras diegi, rovingi (35%).

Uzņēmuma vadība finanšu pārskatā norāda, ka apgrozījumu un darbības rezultātu 2009.gadā būtiski ietekmēja mazāks ražošanas apjoms saistībā ar stikla šķiedras krāsns rekonstrukciju, kā arī produkcijas pieprasījuma un izstrādājumu cenu krišanās pasaules stikla šķiedras tirgū.

Stikla šķiedras krāsns rekonstrukcijas darbi pabeigti un krāsns darbība atsākta 2010.gada janvārī.

“Valmieras stikla šķiedra” prognozē 2010.gadā pārdot produkciju par 36,7 miljoniem latu un gūt tīro peļņu 976 400 latu apmērā. Tāpat plānotas 600 000 latu investīcijas turpmākajā attīstībā.

“Valmieras stikla šķiedras” darbības galvenais virziens ir stikla šķiedras un tās izstrādājumu ražošana un realizācija Eiropā, ASV, Japānā, Kanādā, Austrālijā, Krievijā, Ukrainā un Baltijas valstīs – kopumā 31 valstī. 79,2% no produkcijas tika pārdota Eiropas Savienības valstīs, bet kopumā eksportēti tiek 95,4% no ražotās produkcijas.

Uz 2009.gada 31.decembri “Valmieras stikla šķiedrā" strādāja 738 darbinieki.

“Valmieras stikla šķiedras” akcijas tiek kotētas “NASDAQ OMX Riga” Otrajā sarakstā kopš 1997.gada 24.februāra.

Pēc NOZARE.LV

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Saistītie raksti

Zinātnieki un zemnieki ilgtspējīgai saimniekošanai

00:00
14.07.2024
19

Vairāk nekā pussimts zemnieku ne tikai no Vidzemes bija sabraukuši uz Lauku dienu Agroresursu un ekonomikas institūta (AREI)    Priekuļu pētniecības centrā. Kaut diena bija lietaina, slēpušies zem lietusmēteļiem un lietussargiem, zinātnieku pavadībā dalībnieki izstaigāja kartupeļu, zirņu, kviešu, miežu un rudzu selekcijas un izmēģinājuma laukus, kas tiek apsaimniekoti gan bioloģiskajā, gan integrētajā audzēšanas sistēmā. “Lauku dienā […]

Mārsnēnu teātris turpina ar pārbaudītām vērtībām

00:00
13.07.2024
22

Mārsnēnu teātris šovasar savus skatītājus iepriecināja ar pirmizrādi. “Kazlauckus prot savu darbu” – joku luga vienā cēlienā ir atsauce uz iepriekšējo izrādi “Tapiņa atgriešana”. Sezonas noslēgumā izrādīt jaunāko iestudējumu mārsnēniešiem jau ir tradīcija. Režisore Ingrīda Zilgalve pastāsta, ka “Tapiņa atgriešana” nospēlēta tik daudz reižu – 21 izrāde. Divas no tām aizvadītas Latvijas Brīvdabas etnogrāfiskajā muzejā. […]

Peldošā sala nerisinās āraišniekiem svarīgākās problēmas

00:00
12.07.2024
53

Kuplā skaitā Āraišu ezera apkārtnes iedzīvotāji bija sanākuši uz tikšanos, lai vairāk uzzinātu par pašvaldības uzsākto projektu. Plānots pētīt ūdenstilpi un tajā izveidot peldošu salu, kas veicinās bioloģisko daudzveidību un papildinās sabiedrības izglītošanas iespējas. Peldošā sala Āraišu ezerā tiks izvietota ezera vides stāvokļa uzlabošanai, skaidroja Cēsu novada pašvaldības projekta vadītāja Zane Pīpkalēja. Salā būs putnu […]

Raunā satikās “Pļavā”

00:00
11.07.2024
58

Piepildīts vakars un diena – kārtējo reizi var teikt par festivālu “Rodam Raunā”. Šīgada tēma bija “Pļava”, un ikviens varēja pārliecināties, kas tik pļavā nenotiek un ko tā dod mums. Festivāls iesākās ar koncertu Ilvas un Jāņa Lodziņu kolekcijas dārzā. Mierīgajā piektdienas vakarā pēc neliela lietus uz Ances Krauzes un Zigfrīda Muktupāvela koncertprogrammu “Violets”, kur  […]

Cēsis “Lampā” iziet plašu diskusiju loku

00:00
10.07.2024
58
1

Sarunu festivālā “Lampa” Cēsu novada pašvaldība savā sarunu telpā astoņās diskusijās bija izvēlējusies ļotidažādas tēmas: kultūras mantojums, kosmoss, digitālās prasmes, stilīgas mazpilsētas, apritīga būvniecība, bioreģions, kultūra un veselība, izglītība un inovācijas publiskajā pārvaldē. “Sarunu festivāls “Lampa” ir stabila vērtība desmit gadu garumā, tādēļ varam teikt, ka nav “Lampas” bez Cēsīm un Cēsis bez “Lampas”,” teic […]

Aicinām balsot par titula ieguvēju

11:07
09.07.2024
73
1

Sākusies balsošana par titula “Cēsnieks 2024” pretendentiem. Šogad pagodināšanai izvirzīti četri pretendenti. Žūrijas komisija balsošanai izvirzījusi: Natāliju Kramu, ilg­gadējo Cēsu bibliotēkas vadītāju, Vladimiru Kiseļovu, basketbola treneri, Ievu Moricu, sarunu festivāla LAMPA direktori, un Gunitu Bārdu, koncertu un pasākumu režisori, brīvprātīgā darba veicēju. “Cēsnieka” balvu piešķir jau vairāk nekā ceturtdaļgadsimtu. Tas ir uzņēma “Cēsu alus” un […]

Tautas balss

Trūkst inženieru

10:49
09.07.2024
23
J. raksta:

“Ziņās televīzijā stāsta, ka Latvijā trūkst augsti kvalificētu speciālistu mežsaimniecībā un lauksaimniecībā. Jau labi zinām, ka trūkst arī celtniecības inženieru, elektroinženieru un līdzīgu profesiju speciālistu. Te nu esam nonākuši ar savu izglītības sistēmu. Ja bērnam skolā neiemāca rēķināt, ja viņš neapgūst fizikas, ķīmijas pamatus, tad vēlāk, protams, neizvēlas studēt inženierzinātnes, profesijas, kas saistītas ar matemātiku, […]

Nav, no kā ietaupīt

15:13
05.07.2024
23
Seniore raksta:

“Ja cels pievienotās vērtības nodokli, tiem, kas dzīvo pieticīgi, būs vēl grūtāk. Tāpat jau no pensijas nekas nepaliek pāri, kad nopērku pārtiku. Ja tā būs dārgāka, tad vairs par dzīvokli arī nevarēšu samaksāt. No ēdiena neko ietaupīt nevaru, tāpat jau pērku tikai akciju preces,” pauda seniore.

Par ko uztraucas, par ko ne

15:13
05.07.2024
26
Iedzīvotāja raksta:

“Kad Cēsu Pils parkā notiek pasākumi, no centra līdz Festivāla ielai slēdz Lenču ielu. Un neviens neuztraucas, ka vairākas dienas Festivāla ielas iedzīvotājus traucē vēl lielāka satiksmes plūsma. Par Rīgas ielu gan visi raizējas, tur cilvēkiem neesot droši, iemītniekus traucē mašīnu trokšņi. Bet kā ar mums, kas dzīvo Festivāla ielā?” bija neapmierināta iedzīvotāja.

Apburtais loks

15:03
05.07.2024
26
1
Seniore raksta:

“Tomēr cilvēki spēj ietekmēt situāciju. Latvijas Pasts neuzdrošinās slēgt visas nodaļas, tās paliks arī laukos, lasu, pavisam 155. Tomēr 12 slēgšot, vienu no tām arī Cēsīs. Divas mūsu pilsētā neesot obligātas. Jau tā pastā bieži ir rindas, tagad būs vēl garākas. Un tad cilvēki neizvēlas šos pakalpojumus, bet Pasts tik saka, ka cilvēkiem tos nevajag,” […]

Cenas pārāk augstas

15:03
05.07.2024
30
Lasītāja O. raksta:

“Dārzeņaudzētāji saka, ka produkcija dārgāka, jo lielāks pievienotās vērtības nodoklis, kādu laiku bija pieci procenti, tad 12. Taču septiņu procentu palielinājums nav tik liels, lai piemēram, par lauka gurķiem prasītu gandrīz trīs eiro kilo­gramā. Var jau būt lielu uzcenojumu uzliek tirgotāji, tad audzētājiem jārunā ar tiem. Cenām jābūt samērīgām,” pau­da lasītāja O.

Sludinājumi