Trešdiena, 17. aprīlis
Vārda dienas: Rūdolfs, Viviāna, Rūdis

Sniegs … un darba daudz

Druva
00:00
23.02.2006
2

– Lai Vidzemes šoseja būtu atbilstoša prasībām, vakar un aizvakar tā tika trīsreiz tīrīta un divreiz kaisīta. Vakar tīrījām valsts 2.šķiras ceļus, – stāsta a/s “Vidzemes ceļi” 3. Cēsu ceļu pārvaldes Melturu iecirkņa meistare Ilze Bērziņa.

Viņa arī piebilst, ka pirmdienas vakarā, kad sniegs intensīvi sniga, kaut ceļš bija nokaisīts ar sāli, tā tik ātri neiedarbojās un braucējiem bija jārēķinās, ka ir slidens. “Ir tādi džigiti, kuri neizvēlas pareizo ātrumu, piebremzē vien, kad attopas grāvī,” domās dalījās Ilze Bērziņa.

Vakar pēcpusdienā Melturu iecirkņa ceļu tīrītāji bija tikuši galā ar sniegu arī uz 2.šķiras ceļiem.

Savukārt 2. iecirkņa meistars Roberts Lieldienis “Druvai” stāstīja, ka Piebalgas pusē par tīrīšanu domāts tikai Kaives un Skujenes pusē.

– Jaunpiebalgā sniega kārta ir tikai viens, divi centimetri, būtu izšķērdība tīrīt. Toties te ceļus tīrījām februāra sākumā, kad nesniga, bet vējš no laukiem sapūta sniegu, bija kupenas, Viņķu pusē nevarēja izbraukt. Kaivē, Skujenē gan tīrām un rievojam.

Tā kā ceļi regulāri tiek rievoti, brauktuve nav slidena, – stāsta Roberts Lieldienis.

Neraugoties uz pabiezo sniega kārtu, rajonā autobusu satiksmi tas netraucēja. Kā “Druvai” pastāstīja Cēsu autoostas dežurante Dzintra Uškaure, autobusi maršrutos izbraukuši bez kavēšanās un iekļāvušies

grafikā. Šoferi par rajona ceļiem sūdzējušies nav.

Skujenes pagasta padomes priekšsēdētājs Jānis Sekste otrdienas rītā bija noskaņots optimistiski, tāpat Raiskuma pašvaldības vadītājs Hardijs Vents.

Jānis Sekste atzīmēja, ka ceļus tīrot intensīvi. Pirmdienas novakarē uz lauku slidenajiem ceļiem, kur zem sniega kārtas ir tīrs ledus, dažas mašīnas ieslīdējušas grāvī. “Šādi braukšanas apstākļi neļauj tik viegli noturēt stūri, ” viņš sacīja. “Jau vakar situācija uzlabojās, ceļinieki darīja savu darbu, pašvaldība savu. Tā ka nekādas katastrofas nav.”

Hardijs Vents uzsvēra, ka pašvaldība noslēgusi līgumus ar ceļu apsaimniekotājiem, tāpēc ceļi esot izbraucami, un nekur sniegs pārlieku nav uzkrājies.

Zaubes pagastā sniega kārta bija apmēram 15 centimetrus bieza. Tā kā sniegs bija irdens, ceļu tīrīšana problēmas nav sagādājusi. Putenis nav bojājis arī elektrības padevi. Zaubes pagasta padomes priekšsēdētājs Valdis Lācis atzina, ka pašlaik Zaubē ir īsta lauku ziema, kādu var tikai vēlēties.

Nītaures pusē šajās dienās sa-snidzis krietni vairāk nekā kaimiņos. Valsts ceļus ceļinieki pabeidza tīrīt vakar ap pusdienlaiku. Pašvaldība gādā par pagasta ceļiem.

– Nītaurieši lepojas, ka pašvaldībai ir sava sniega tīrīšanas tehnika un speciālists, kurš labi pilda savus pienākumus. Tehnika tiek uzturēta. Sniega tīrīšanu sāka jau pirmdien, visi lielākie pagasta ceļi iztīrīti. Ceļu tīrītājs strādāja līdz vēlai stundai un vakar pabeidza, – stāsta pagasta padomes priekšēdētāja Inese Meņģele.

Rajona policijas pārvaldes priekšnieka vietnieka v.i. Jānis Goba uzsvēra, ka snigšanas laikā var samazināties redzamība un uz ceļiem var veidoties piebraukts sniegs un apledojums. “Autovadītājiem jāievēro braukšanas režīms, kas atbilst ceļa apstākļiem. Pirmdien un otrdien rīta pusē slikto ceļa apstākļu dēļ rajonā nav notikuši smagi nelaimes gadījumi, ” sacīja Jānis Goba.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Saistītie raksti

Divi EP soļi, lai mazinātu zaļmaldināšanu

06:32
17.04.2024
8

Izpratne par videi draudzīgu dzīvesveidu daudziem kļūst par ikdienas normu. Arī tie, kas tam nepievēršas mērķtiecīgi, iegādājoties kādu lietu, pat tādu sīkumu kā iepirkuma maisiņu veikalā, bieži izvēlas to, pie kura ir norāde – bioloģiski noārdāms vai mazāk piesārņo. Taču ne vienmēr uzrakstiem, preču aprakstiem un ražotāju ziņām par it kā videi draudzīgu ražošanas ciklu […]

Amatierteātriem savs saiets

05:22
17.04.2024
10

Lai kopā pavadītu laiku, sevi parādītu un citus apskatītu, Kaives tautas namā    pašmāju amatierteātris “AkA” uzņēma ciemiņus: kaimiņus no Skujenes, Taurenes amatierteātri “Radi” un draugus no Murmastienas.    Viņus kopā bija saaicinājis Kaivena Runcis. “Kur humors, tur Runcim jābūt,” saka Kaives tautas nama vadītāja Agnese Caunīte-Bērziņa un piebilst, ka Kaivena Runcis, kad grib, tad […]

ASV koris dzied latviešu valodā

00:00
17.04.2024
20
1

ASV vīru koris “Faithful men” jeb “Uzticīgie vīri” ar sirsnīgu koncertu uzstājās Cēsu pilsētas pansionātā, uzņēmumā “Designed to live”, kurā izgatavo protēzes karā cietušajiem ukraiņiem, un Liepas kultūras namā. Koncerttūre notiek visā Latvijā. Liepas kultūras nama vadītāja Sandija Pētersone pastāsta, ka 1992. gadā mācītājs no Tenesī štata bija Latvijā un apmeklēja arī Liepu, viņam te […]

LTAB brīdina: izveidota viltus mājaslapa un sociālo tīklu profili, lai vāktu personu datus

15:24
16.04.2024
33

Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojs (turpmāk – LTAB) brīdina, ka izmantota biroja identitāte un izveidota viltus interneta vietne, Tajā izsludināts konkurss, kuram iedzīvotājus aicina atstāt savus personas datus. Līdzīgas aktivitātes ar viltotiem profiliem tiek veiktas arī sociālajos tīklos, tāpēc LTAB aicina iedzīvotājus uzmanīties un nekādā gadījumā nesniegt informāciju, tostarp bankas konta numurus, par sevi un sev […]

Kompensācijas mežu īpašniekiem

13:39
16.04.2024
19

Var pieteikties uz ikgadējo kompensāciju no valsts budžeta par mežsaimnieciskās darbības ierobežojumiem īpaši aizsargājamās dabas teritorijās un mikroliegumos Dabas aizsardzības pārvalde (pārvalde) līdz 15. maijam pieņem iesniegumus no privāto mežu īpašniekiem uz ikgadējo kompensāciju no valsts budžeta par mežsaimnieciskās darbības ierobežojumiem. Pieteikumus var sūtīt uz pārvaldes e-adresi, pa pastu vai iesniedzot klātienē kādā no pārvaldes […]

Smiltenē, brīvi iekļūstot šķūnī, nozog motorzāģi

13:32
16.04.2024
23

Aizvadītajā diennaktī Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes apkalpojamā teritorijā saņemta informācija par 67 gadījumiem, kad iedzīvotāji vērsušies pēc palīdzības policijā vai konstatēts, ka noticis noziedzīgs nodarījums. Reģistrēti 6 ceļu satiksmes negadījumi, bez fiziski cietušām personām. Ceļu satiksmes jomā pieņemti 104 administratīvā pārkāpuma lēmumi, tajā skaitā 61 par ātruma pārsniegšanu, kā arī vienā gadījumā automašīnas vadītājs […]

Tautas balss

Dīvainie valodas nepratēji

13:26
16.04.2024
16
2
Druva raksta:

“Pagājušajā nedēļā klausījos televīzijas “Rīta Panorāmu”, kur “Stabilitātes” līderis Rosļikovs stāstīja, ka nav taču jāprasa pusmūža cilvēkiem ar Krievijas pilsonību latviešu valoda. Jaunajiem jā, bet vecāka gadagājuma nē. Sabiedrība Latvijā esot ļoti iekļaujoša, visi tiekot galā. Te nu jāatgādina, ka tiem, kam 75 un vairāk gadu, latviešu valodas eksāmens nav vajadzīgs, var palikt Latvijā arī, […]

Zinām tikai par vienu

12:23
14.04.2024
16
Druva raksta:

“Tagad, kad uzzinām, ka valsts augstās amatpersonas lidojumiem izvēlas arī individuālus pakalpojumus, gribētos zināt, kā rīkojušies premjeri, kas strādāja pirms Kariņa, un arī Valsts prezidenti. Ar kādiem reisiem, publiskiem vai individuāliem, viņi ar savu komandu lidoja? To žurnālisti varētu pastāstīt, varbūt vēl kādam atklātos pārkāpumi,” sprieda seniore.

Rudenī uzbūvē, pavasarī uzrok

12:22
13.04.2024
33
Druva raksta:

“Brīnījos, ka šopavasar Cēsīs, Bērzaines un Satekles ielas krustojumā, atkal raka. Pērn tur izveidoja drošības saliņu, nu visu jauca laukā un pārbūvēja. Jācer, ka tas nesadārdzinās ielas remontu, kas jau tāpat izmaksā daudz. Tādi gadījumi vienmēr raisa izbrīnu. Vai tiešām grūti saplānot, kas kurā vietā jādara, lai nenāktos atkārtoti tērēt naudu,” pārdomās dalījās apkaimes iedzīvotāja.

Neiecietīgais šoferis

12:20
12.04.2024
24
Druva raksta:

“Izlasīju “Hallo, “Druva”” par laipno autobusa šoferi un nodomāju, cik jauki, ja tādi būtu visi. Diemžēl esmu novērojusi, ka ir arī ļoti nelaipni autobusu vadītāji. Tā vienudien autobusā kāpa sieviete ar atbalsta nūjām, ko viņai bija grūti noturēt rokās, tās krita, šoferis tās vairākkārt pacēla, līdz neizturēja un teica – vai visu dienu tā būs […]

Stingrāk jāsoda

08:20
09.04.2024
40
Druva raksta:

“Mēs apsūdzam Balt­krieviju migrantu plūsmā uz Latviju. Taču vai tāda būtu iespējama, ja mūsu pusē nebūtu cilvēku, kas palīdz? Manuprāt, tos, kas atbalsta migrantu ievešanu Latvijā, būtu ļoti stingri jāsoda, jo nekas cits šos cilvēkus neatturēs,” domās dalījās J.

Sludinājumi