Pirmdiena, 15. jūlijs
Vārda dienas: Egons, Egmonts, Egija, Henriks, Heinrihs

“Siguldas CMAS” dividendēs plāno izmaksāt Ls 33 795

Druva
14:07
09.04.2010
2

AS “Siguldas ciltslietu un mākslīgās apsēklošanas stacija” (“Siguldas CMAS”) no pērn gūtās peļņas 129 096 latu apmērā dividendēs plāno izmaksāt aptuveni ceturto daļu jeb 33 795 latus, liecina uzņēmuma akcionāru sapulces lēmumprojekts “NASDAQ OMX Riga”.

Par vienu akciju paredzēts izmaksāt 0,08 latus.

Savukārt atlikušo peļņu 95 301 latu plānots atstāt nesadalītu. Par dividenžu aprēķina datumu akcionāru sapulcē iecerēts noteikt šā gada 11.maiju un izmaksas datumu – 14.maiju.

Kā ziņots, “Siguldas CMAS” kārtējā akcionāru sapulce notiks šā gada 23.aprīlī plkst.10 Siguldas novada “Kalnabeitēs” 8, informēja uzņēmuma Finanšu un grāmatvedības daļas vadītāja Valda Mālniece.

Akcionāru sapulces darba kārtībā būs valdes un padomes ziņojumi, 2009.gada pārskata apstiprināšana, lēmuma pieņemšana par peļņas izlietošanu, valdes un padomes locekļu un revidenta atbrīvošana no atbildības par darbību pārskata gadā un par atteikšanos no prasības celšanas pret viņiem, revidenta ievēlēšana, atlīdzības noteikšana revidentam.

Akcionāru reģistrēšanās notiks sapulces dienā 2010.gada 23.aprīlī no plkst.9 līdz plkst.10 sapulces norises vietā.

2010.gada 15.aprīļa dienas beigās tiks fiksēti sabiedrības akcionāri un tiem piederošais akciju skaits dalībai attiecīgajā akcionāru sapulcē.

“Siguldas CMAS” valde informē, ka saskaņā ar sabiedrības statūtiem akciju sabiedrības kopējais balsstiesīgo akciju skaits ir 421 440.

Kā ziņots, “Siguldas CMAS” peļņa pērn salīdzinājumā ar 2008.gadu palielinājusies par 55% – līdz 129 096 latiem. 2008.gadā uzņēmums nopelnīja 82 878 latus.

Savukārt “Siguldas CMAS” neto apgrozījums, salīdzinot ar 2008.gadu, samazinājies par 13%, veidojot 715 477 latus. 2008.gadā uzņēmuma apgrozījums bija 821 463 lati.

Uzņēmuma vadība norāda, ka galvenais neto apgrozījuma samazinājuma iemesls ir grozītie valsts atbalsta piešķiršanas noteikumi piena laboratorijām par pārraudzībā esošo govju un kazu piena analizēšanu un datu apstrādes pakalpojumiem, kā arī uzņēmuma piemērotā cenu politika.

Sabiedrības komerciālā rentabilitāte pagājušajā gadā bija 9%, kas ir palielinājusies par 7,3 procentpunktiem, salīdzinot ar 2008.gada rentabilitāti.

“Siguldas CMAS” pamatnodarbošanās nemainīgi ir vaislas buļļu spermas ražošana un pārdošana, kā arī piena analizēšanas un datu apstrādes pakalpojumi.

Lielākais uzņēmuma akcionārs ir SIA “Siguldas mākslīgās apsēklošanas stacija”, kurai pieder 49,8% akciju.

Kompānijas akcijas tiek kotētas “NASDAQ OMX Riga” Otrajā sarakstā.

NOZARE.LV

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Saistītie raksti

Zinātnieki un zemnieki ilgtspējīgai saimniekošanai

00:00
14.07.2024
20

Vairāk nekā pussimts zemnieku ne tikai no Vidzemes bija sabraukuši uz Lauku dienu Agroresursu un ekonomikas institūta (AREI)    Priekuļu pētniecības centrā. Kaut diena bija lietaina, slēpušies zem lietusmēteļiem un lietussargiem, zinātnieku pavadībā dalībnieki izstaigāja kartupeļu, zirņu, kviešu, miežu un rudzu selekcijas un izmēģinājuma laukus, kas tiek apsaimniekoti gan bioloģiskajā, gan integrētajā audzēšanas sistēmā. “Lauku dienā […]

Mārsnēnu teātris turpina ar pārbaudītām vērtībām

00:00
13.07.2024
22

Mārsnēnu teātris šovasar savus skatītājus iepriecināja ar pirmizrādi. “Kazlauckus prot savu darbu” – joku luga vienā cēlienā ir atsauce uz iepriekšējo izrādi “Tapiņa atgriešana”. Sezonas noslēgumā izrādīt jaunāko iestudējumu mārsnēniešiem jau ir tradīcija. Režisore Ingrīda Zilgalve pastāsta, ka “Tapiņa atgriešana” nospēlēta tik daudz reižu – 21 izrāde. Divas no tām aizvadītas Latvijas Brīvdabas etnogrāfiskajā muzejā. […]

Peldošā sala nerisinās āraišniekiem svarīgākās problēmas

00:00
12.07.2024
54

Kuplā skaitā Āraišu ezera apkārtnes iedzīvotāji bija sanākuši uz tikšanos, lai vairāk uzzinātu par pašvaldības uzsākto projektu. Plānots pētīt ūdenstilpi un tajā izveidot peldošu salu, kas veicinās bioloģisko daudzveidību un papildinās sabiedrības izglītošanas iespējas. Peldošā sala Āraišu ezerā tiks izvietota ezera vides stāvokļa uzlabošanai, skaidroja Cēsu novada pašvaldības projekta vadītāja Zane Pīpkalēja. Salā būs putnu […]

Raunā satikās “Pļavā”

00:00
11.07.2024
58

Piepildīts vakars un diena – kārtējo reizi var teikt par festivālu “Rodam Raunā”. Šīgada tēma bija “Pļava”, un ikviens varēja pārliecināties, kas tik pļavā nenotiek un ko tā dod mums. Festivāls iesākās ar koncertu Ilvas un Jāņa Lodziņu kolekcijas dārzā. Mierīgajā piektdienas vakarā pēc neliela lietus uz Ances Krauzes un Zigfrīda Muktupāvela koncertprogrammu “Violets”, kur  […]

Cēsis “Lampā” iziet plašu diskusiju loku

00:00
10.07.2024
59
1

Sarunu festivālā “Lampa” Cēsu novada pašvaldība savā sarunu telpā astoņās diskusijās bija izvēlējusies ļotidažādas tēmas: kultūras mantojums, kosmoss, digitālās prasmes, stilīgas mazpilsētas, apritīga būvniecība, bioreģions, kultūra un veselība, izglītība un inovācijas publiskajā pārvaldē. “Sarunu festivāls “Lampa” ir stabila vērtība desmit gadu garumā, tādēļ varam teikt, ka nav “Lampas” bez Cēsīm un Cēsis bez “Lampas”,” teic […]

Aicinām balsot par titula ieguvēju

11:07
09.07.2024
75
1

Sākusies balsošana par titula “Cēsnieks 2024” pretendentiem. Šogad pagodināšanai izvirzīti četri pretendenti. Žūrijas komisija balsošanai izvirzījusi: Natāliju Kramu, ilg­gadējo Cēsu bibliotēkas vadītāju, Vladimiru Kiseļovu, basketbola treneri, Ievu Moricu, sarunu festivāla LAMPA direktori, un Gunitu Bārdu, koncertu un pasākumu režisori, brīvprātīgā darba veicēju. “Cēsnieka” balvu piešķir jau vairāk nekā ceturtdaļgadsimtu. Tas ir uzņēma “Cēsu alus” un […]

Tautas balss

Trūkst inženieru

10:49
09.07.2024
23
J. raksta:

“Ziņās televīzijā stāsta, ka Latvijā trūkst augsti kvalificētu speciālistu mežsaimniecībā un lauksaimniecībā. Jau labi zinām, ka trūkst arī celtniecības inženieru, elektroinženieru un līdzīgu profesiju speciālistu. Te nu esam nonākuši ar savu izglītības sistēmu. Ja bērnam skolā neiemāca rēķināt, ja viņš neapgūst fizikas, ķīmijas pamatus, tad vēlāk, protams, neizvēlas studēt inženierzinātnes, profesijas, kas saistītas ar matemātiku, […]

Nav, no kā ietaupīt

15:13
05.07.2024
23
Seniore raksta:

“Ja cels pievienotās vērtības nodokli, tiem, kas dzīvo pieticīgi, būs vēl grūtāk. Tāpat jau no pensijas nekas nepaliek pāri, kad nopērku pārtiku. Ja tā būs dārgāka, tad vairs par dzīvokli arī nevarēšu samaksāt. No ēdiena neko ietaupīt nevaru, tāpat jau pērku tikai akciju preces,” pauda seniore.

Par ko uztraucas, par ko ne

15:13
05.07.2024
26
Iedzīvotāja raksta:

“Kad Cēsu Pils parkā notiek pasākumi, no centra līdz Festivāla ielai slēdz Lenču ielu. Un neviens neuztraucas, ka vairākas dienas Festivāla ielas iedzīvotājus traucē vēl lielāka satiksmes plūsma. Par Rīgas ielu gan visi raizējas, tur cilvēkiem neesot droši, iemītniekus traucē mašīnu trokšņi. Bet kā ar mums, kas dzīvo Festivāla ielā?” bija neapmierināta iedzīvotāja.

Apburtais loks

15:03
05.07.2024
26
1
Seniore raksta:

“Tomēr cilvēki spēj ietekmēt situāciju. Latvijas Pasts neuzdrošinās slēgt visas nodaļas, tās paliks arī laukos, lasu, pavisam 155. Tomēr 12 slēgšot, vienu no tām arī Cēsīs. Divas mūsu pilsētā neesot obligātas. Jau tā pastā bieži ir rindas, tagad būs vēl garākas. Un tad cilvēki neizvēlas šos pakalpojumus, bet Pasts tik saka, ka cilvēkiem tos nevajag,” […]

Cenas pārāk augstas

15:03
05.07.2024
30
Lasītāja O. raksta:

“Dārzeņaudzētāji saka, ka produkcija dārgāka, jo lielāks pievienotās vērtības nodoklis, kādu laiku bija pieci procenti, tad 12. Taču septiņu procentu palielinājums nav tik liels, lai piemēram, par lauka gurķiem prasītu gandrīz trīs eiro kilo­gramā. Var jau būt lielu uzcenojumu uzliek tirgotāji, tad audzētājiem jārunā ar tiem. Cenām jābūt samērīgām,” pau­da lasītāja O.

Sludinājumi